NUMER 06/2021
NUMER 06/2021
Temat numeru:
Utrzymanie i naprawa taboru
szukaj
Śledź nas:

Kraków: Od września pociągiem do lotniska Balice za 8 zł

| wu, Rynek Kolejowy / UMWM 09.07.2015 320

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-07-09 13:45:07 Autor: Leniwiec
---.static.ip.netia.com.pl
Drogo... bardzo drogo. Jakoś nie widzę, że ludzie masowo przerzucą się na kolej z cenami przekraczającymi dwukrotność biletu na autobus.
2015-07-09 13:45:30 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
Miało być taniej:

"Linia kolejowa prowadząca bezpośrednio do terminala lotniczego to oferta, której oczekują podróżni. Jednak, niemniej ważne są koszty dojazdu. – Doskonale o tym wiemy, dlatego przejazd pociągiem Kolei Małopolskich na lotnisko w Balicach będzie kosztował 5 zł – zapowiedział Tomasz Żakowski z MPL Kraków - Balice na konferencji Avia Rail 2014 zorganizowanej przez KOW media&marketing."

www. kurierkolejowy. eu/aktualnosci/21911/Pociagiem-na-lotnisko-w-Balicach-za-5-zl.html


Czy będzie coś jeszcze w tych 8 złotych? Np. bilet godzinny na MPK?
2015-07-09 14:04:33 Autor: KK_CTA_USA
---.208.29.20
Czyli 2 tory nie byly potrzebne dla pociagow co 30min.
2015-07-09 14:09:55 Autor: stary emeryt kolejowy
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Rzekłbym tak : cena przejazdu jest komercyjna, jak dawniej ceny wędlin w sklepach komercyjnych.
Lepsze jest jednak to, że 15 km na świeżo oddanym po remoncie torze będzie się pokonywać w 18 minut.
Nie wierzę w sukces tego przedsięwzięcia.
2015-07-09 14:18:29 Autor: huciński...
---.dynamic.chello.pl
W takim razie - PUDŁO
Autobus aglomeracyjny spod dworca MDA (Kraków Główny) "208", "292" jest za 4 złote.
8 zł. to jest tanio dla np. Anglika który przyleciał sobie popić w Krakowie, dla niego to tyle co złoty pindziesiąt, dla Polaka.
2015-07-09 14:39:06 Autor: ...
---.dynamic.kabel-deutschland.de
Dajcie spokój! Cena 8 zł to niewiele porównując ceny z innych lotnisk Europy. Niech sobie zarobią trochę na turystach :D
2015-07-09 14:42:29 Autor: .Piotr
---.imir.agh.edu.pl
Oczywiście, że na bilecie jednorazowym to drogo. Miesięczne jednak już są w porządku. Nie ma jednak nic o integracji z MPK.

Poza tym, to UMWM zapowiadał, że będzie taniej. W końcu to tylko 5 km. Wiem, wiem, lotnisko.

"Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przekazał informację, iż proponowana cena biletów nie miałaby przekroczyć 5zł. Nie została jeszcze podjęta ostateczna decyzja."
http://www.rynek-kolejowy.pl/54841/w_2015_roku_koleja_do_balic_za_5zl.htm

Kto zatem podjął ostateczną decyzję?


"Bilet jednorazowy w strefie A, obejmującej odcinek Kraków Główny – Balice, kosztować będzie 8 zł. Tyle za przejazd pasażerowie płacili ostatni raz w 2009 r."
Tak:
http://przewozyregionalne.pl/img_in/regiony/malopolskie/Balice200905.pdf

Ale przedtem można było jechać za 6 złotych:
http://www.przewozyregionalne.pl/img_in//regiony/malopolskie/balice%20express.pdf

I za 4 złote też.

Potem (od 1 stycznia 2011 r.) było 10 zł:
http://www.przewozyregionalne.pl/img_in//GALERIA/malopolska/Balice2011(2).pdf


"Potem Przewozy Regionalne, które obsługiwały połączenie, podniosły cenę nawet do 19 zł."
Tak, od 1 czerwca 2012:
http://old.przewozyregionalne.pl/w-regionach,malopolskie,wydarzenia-z-regionu,s,2,7880.html

A potem, od 9 grudnia 2012 r., było 12 zł.:
http://www.przewozyregionalne.pl/sites/default/files/pliki/12454/balice-od-9-12-12.pdf
2015-07-09 15:11:18 Autor: Kolejarz realista
---.adsl.inetia.pl
POGRATULOWAĆ - wreszcie jakiś sukcesik.
2015-07-09 15:24:52 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Krakau Hbf - Balice w 18' z taktem co 0,5h to b.dobra oferta!
Gratuluję Krakówkowi!
2 jewro to oczywiścia cena wysoka i godna jewroSojuza, a nie Polszy, ale nie darmo Kraków dotuj trombaje i avtobusy, żeby jeszcze dopłacać do lotniskowej kolejki.
W bogatej Warszawce na ten przykład dopłacają miliony zł to lotniskowego SKM/KM, gdzie można jechać na każdy bilet ZTM HGW lub KM, a i tak puste pociągi jadą na lotnisko jak lud wysiądzie do korpo na MBD (Mokotów/Mordor Business District)
2015-07-09 15:47:55 Autor: soad1
---.dynamic.chello.pl
Kupcie se miesięczny za 65 zł i mieszkajcie w pociągu
Wypada nieco ponad 2 zeta dziennie. 5 godzin darmowy nocleg na dworcu.
I jeszcze narzekacie!!!!!!!!!??????/
2015-07-09 15:53:50 Autor: Pedro
---.dynamic.chello.pl
Przy kilku osobach lecących danym lotem z/do Krakowa i chcących wyjechać/dojechać z/na lotnisko, z/do centrum miasta bardziej opłaca się wziąć taryfę. Miało był wow a wyszła kicha. Przy swoich kilku podróżach rocznie na lotnisko wybieram autobus MPK.
2015-07-09 16:53:48 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Brawo. Jeśli w tym tempie będą rosły cen biletów to będą muchowozy. Pewnie potem będzie 10zł do Balic i 8 zł do Wieliczki... Rębibusy na start!
2015-07-09 17:31:10 Autor: szczur
---.dynamic.mm.pl
Co to za mózg wpadł na pomysł, żeby w tym miejscu zbudować getto akustyczne?
2015-07-09 18:30:52 Autor: Głos z USA Wiedeń
---.56.12.2
2 dolary i 10 centów?. Nie znam kraju gdzie kolej na lotnisko jest tak tania. To dobrze, czy bagaże podlegają dodatkowej opłacie?. Tylko czy jakieś okna są w tych płotach?, czy nie zobaczy się po drodze pasąca krówkę?.
2015-07-09 18:37:38 Autor: g
---.internetdsl.tpnet.pl
W oknach będą obietnice pisurów .
2015-07-09 19:39:33 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@głos USA aus Wien
Ocena wysokości ceny biletu 8 zł zależy od perspektywy.
Jak wracam z jewroLandu albo Ameryki i mam same jewro i dollary w portfelu, to idę se do bankomatu :) Wybieram tam i tak min.20 zł i te 8 zł wydaje się śmieszną ceną.
Ale jak mam odwieźć jakąś bidulkę zmierzającą na zmywak do Londynu na lotnisko Balice i zapłacę za to 3*8=24 zł, to sorry! Wolę pojechać furą i spalić 2 l LPG, a nie wydać równowartość 13 l LPG na puciongi. Bidulka będzie jeszcze przerażona, że puciong się spóźni i ucieknie jej RyanAir.
2015-07-09 19:51:23 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
2$ to dla Amerykanina mniej niż 2 zł.
2015-07-09 20:11:24 Autor: mm44mm
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A kto jak nie Pan Rębilas był dyrektorem w PR w Krakowie Kiedy bilet kosztował 19 zł.Wtedy się nie dało zrobić normalnej ceny a teraz owszem i czyj to sukces.Ciekaw jestem czy ktoś w końcu ujawni jakie koszta generują te wspaniałe KMŁ?
2015-07-09 20:19:51 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
To się okaże po wprowadzeniu zaporowych cen po przejęciu Sędziszowa...
2015-07-09 23:32:26 Autor: ET41-101
---.centertel.pl
Ja bardziej martwiłbym się dotrzymaniem terminu. Chyba że pierwsze kursy będą po torach linii Kraków - Katowice.
Co do cen biletów. Nie będzie pasażerów to będą musieć obniżyć cenę do 5zł. Czas pokaże.
Ostatnio z centrum do Balic jechałem 1,5 godziny autem. Masakra
2015-07-09 23:34:32 Autor: -Kamil-
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Coz, tyle pieniedy wpakowano w rozbudowe polaczenia miedzy Balicami a Krakowem, w tym w elektryfikacje, nowe przystanki, drugi tor, a inwestor nie pomyślał o tym, aby z Balic pociągi mogły jechać dalej, w stronę Trzebini i Katowic.

Tak, aby na stacji w Balicach mogły się zatrzymywać pociągi dalekobieżne z ciągu Katowice - Kraków

Tym, którzy uażają ten pomysł za niepotrzebny, proponuję lekturę artykułu, który to artykuł ukazał się na Rynku Kolejowym dosłownie kilka dni temu.

http://www.rynek-kolejowy.pl/58398/lot_chce_wspolnego_biletu_z_koleja.html
2015-07-09 23:58:22 Autor: -Kamil-
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie dosłownie kilka dni temu, ale w ten sam dzień na RK ukazały się oba artykuły: o modernizacji linii do Balic i o planach LOT-u, aby mieć wspólne bilety z koleją, tj. 09.07.2015.
2015-07-10 09:11:43 Autor: rangerek
---.oracle.co.uk

rangerek
Czy aby na pewno autobus albo samochód dojada z centrum na Balice w 15 minut? Np około 17
Cena wysoka? Ale jest 2xx którym można powoli wrócić jak sie już odwiozło kogoś na lotnisko ;)
A linia będzie miała większy potencjał jeszcze jak w 202x zakończą remont Katowice Krakow i ludzie pociągiem przyjadą do KRK ;)
2015-07-10 09:23:44 Autor: kp
---.extreme-net.one.pl
w przeszłośći pr 19 zł a kto był wtedy szefem pr
2015-07-10 09:26:59 Autor: soad1
---.dynamic.chello.pl
JESTEM ZA!!!!!!! przy założeniu, że powstanie nowa linia kolejowa z Dąbrowy Ząbkowic do lotniska Katowice (około 12 km)
Wtedy czas przejazdu koleją między lotniskami będzie około godziny.
Czyli praktycznie powstanie układ najsilniejszy w Polsce.
2015-07-10 10:14:47 Autor: Kflik
---.60.129.178
"A linia będzie miała większy potencjał jeszcze jak w 202x zakończą remont Katowice Krakow i
ludzie pociągiem przyjadą do KRK ;) "

To jest skomplikowane bo lotnisko jest przy A4 i dojazd samochodem (pomijając przypadki rzadkich szczytów przewozowych) jest bardzo szybki (45min jadąc zgodnie z przepisami).
Gdyby jeszcze były busy Katowice - Balice to kolej ma kiepsko (obecne do Krakowa nie zatrzymują się przy lotnisku).

Pytanie czy ludzie w ogóle będą jeździc pociągami Katowice - Kraków?
Może w godzinach szczytu ale poza tym?
autobus co 15minut a pociąg? co godzinę to pewnie szczyt marzeń? to jak ktoś miałby czekać np. półgodziny by jechać 15 minut(?) szybciej (autobus jedzie 1h15 bez korków, czasem szybciej) to chyba kolei nie wybierze....

Cena 8zł jak na podróż na lotnisko ok, ale jesli komus zalezy na cenie to jednak wybierze autobus. Poza godzinami szczytu nie jest źle.
2015-07-11 08:19:55 Autor: KRENAU
---.dynamic.mm.pl
ZA DROGO! WIADOMO BYŁO ŻE NA COŚ GŁUPIEGO WPADNĄ. I TO MA BYĆ "KOMUNIKACJA MIEJSKA"? JAK MNIE MA TO ZACHĘCIĆ DO PRZEJAZDU TYM POCIĄGIEM? 9.50 PLN MOŻNA ZPŁACIĆ NA ODCINKU OD MIECHOWA DO CHRZANOWA; KALWARII ... ETC ... 87 KM :P
2015-07-11 14:14:57 Autor: gość
---.dynamic.chello.pl
czy w tych kolejach małopolskich można kupić bilet np na PR z Katowic do Wieliczki? czy odwrotnie, ale żeby było to na jednym bilecie i za jedną cenę coś jak w Kolejach Dolnośląskich i czy ważne tam są bilety PR regio karnety i turystyczne?
2015-07-12 21:51:47 Autor: Luca
---.dynamic.chello.pl
To po kiego chugona budowali te przystanki po drodze??? Olszanica, Zakliki, Młynówka... Przecież przy takiej cenie biletu pies z kulawą nogą tam nie wsiądzie. Miała być namiastka kolei aglomeracyjnej, a wyjdzie jak zwykle kicha...
Dlaczego centrum stref są Balice, a nie jak wydawałoby się logicznie Kraków Gł.???
Wtedy granice można byłoby ustawić w Wieliczce z jednej i w Olszanicy z drugiej strony i zostawić tu cenę 3 zł z Krakowa Gł do Wieliczki albo do Olszanicy. Na samo lotnisko niechby kosztował i te 8. Może jeździłby pusty ale tylko z Olszanicy do Balic. A tak będzie jeździł pusty od samego Krakowa...
Ja pierdzielę, z Mydlnik na bilecie strefowym (I strefa) do Krakowa Głównego dojadę za 4 złocisze, a z przystanku Młynówka, który jest 300 m od Mydlnik i kamieniem można z jednego do drugiego dorzucić - za 8 zeta? Tylko idiota się skusi. Po ch... ten przystanek i wszystkie inne po drodze spytam raz jeszcze? Gruuube miliony na to wydali. I po co dwutorowa linia przy takim taktowaniu???
Zdaje się, że sukces połączenia do Wieliczki oszołomił włodarzy KMłp. I jakoś zapominają, że łaska pasażerów na portfelu jedzie...
2015-07-12 22:03:15 Autor: Nemo
---.dynamic.chello.pl
Wszystkim tym, którzy twierdzą, że w innych krajach bilety w lotniskowych połączeniach transferowych są jeszcze droższe pragnąłbym przypomnieć, że istnieje coś takiego jak siła nabywcza danej waluty w danym kraju.
Jednym słowem Europejczyk za swoją płacę może sobie przykładowo kupić takich biletów pięćset, a Polak pięćdziesiąt.
Warto dostrzegać tę różnicę, by nie być wziętym za niedouczonego palanta.
Przeliczanie cen w prostej linii z euro czy dolarów na złotówki jest pierwszym przejawem bycia nim właśnie.
2015-07-14 12:59:19 Autor: gonzo
---.devs.futuro.pl
jasne że drogo, jasne...a kiedy wg Ciebie byłoby tanio? - złotówka, 1.80 ??
jeśli lubisz dopłacać naszej emigracji (no bo bidują w tym Lądku czy innym Dublinie) lub brytolom i innej stonce turystycznej - to dopłacaj. Może ich za darmo wozić, co ?
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 06/2021
NUMER 06/2021
Ostatnie miesiące przyniosły spore zmiany na rynku napraw taboru kolejowego. PKP Cargo sfinalizowało zakup zakładów w Gniewczynie, PKP Intercity Remtrak przejęło ostatecznie zakład w Opolu, a nieco wcześniej zakończyło rozbudowę swoich głównych zakładów. Ostatnie lata przyniosły także budowę wielu zapleczy utrzymaniowych, przeważnie w ramach realizacji dużych kontraktów taborowych. Pomimo tego ciągle utrzymują się mniejsze podmioty oferujące usługi naprawcze oraz większe zakłady jak Olkol. W tym numerze staraliśmy się porozmawiać z możliwie największą liczbą firm działających na tym rynku, by pokazać, jakie są perspektywy jego rozwoju na najbliższe lata.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.