NUMER 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat numeru:
Rower na kolei
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Jak będą wyglądały nowe Impulsy dla SKM Trójmiasto?

| wu, Rynek Kolejowy 14.08.2015 236

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-08-14 16:33:22 Autor: tt
---.dip0.t-ipconnect.de
No to zamontowane czy mobilne te automaty biletowe? Zdecydujcie się.
2015-08-14 16:51:40 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
Gdyby SKM kupiła 30 nowych ezt to byłoby o czym pisać... Ten przetarg powinienc być z opcją zakupu etapami kolejnych kilkunastu sztuk...
2015-08-14 17:43:50 Autor: gosc
---.dynamic.chello.pl
Co to za szafka zajmująca 1/4 wejścia?
2015-08-14 18:56:44 Autor: Leniwiec
---.static.ip.netia.com.pl
Ta szafka to chyba rampa dla niepełnosprawnych :)
2015-08-14 20:57:49 Autor: Ave Ja
---.242.138.101
@Arrivederci

Dajesz hajs to kupimy i 100 Impulsów.
2015-08-14 21:21:31 Autor: wituka
---.static.ip.netia.com.pl
dlaczego w tym kraju na linie skm czyli odpowiadające niemieckim s-bahnom czy innym liniom podobnym do czegoś w rodzaju szybkiego metra/kolei aglomeracyjnej robi się pociągi nadające się na ruch regionalny czy międzywojewódzki? przecież na trójmiejskie skm powinno sie zaprojektować coś w rodzaju en57 z prostym czołem - oczywiście nowocześnie na dzisiejsze czasy. pozdrawiam
2015-08-15 10:10:58 Autor: Thomas
---.dynamic.kabel-deutschland.de
Tak wyglada pociag S- Bahn ( kolej aglomeracyjna) w Berlinie , sa juz stare ale nadal funkcjonalne . Duza liczba drzwi , bez toalet ! Ten na zdjeciach moglby jezdzic jako sprinter lub runner z Gdanska do Gdyni z jednym przystankiem w Sopocie , wszystkie inne zatrzymuja sie co kilka minut wiec nie ma potrzeby aby byla toaleta na pokladzie ani duzo wygodnych siedzen !
https://de.wikipedia.org/wiki/DB-Baureihe_481
2015-08-15 10:33:58 Autor: pes
---.slupsk.vectranet.pl
Ale SKM obsługuje jeszcze 2h trasę do Słupska i krótszą do Tczewa, a ma jeszcze obsługiwać trasę do Ustki
2015-08-15 10:57:05 Autor: kluczki
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
najlepiej na skm się nadają Pendolino, Darty albo elfy czy impulsy. Szkoda właściwie, że nie kupują TGV.

dużo w tym racji, po jakiego grzyba na szybkie metro jakim jest skm taki cudak z opływowym czołem na 160km/h, toaletą i ogólnie między-regionalnym stylem
2015-08-15 11:14:37 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
To będzie SKM-premium?

Co te Głuszki&s-ka jeszcze wymyślą?
Dwie sztuki - cyrk,
a reanimowane kible nadal będą straszyć dziurą pomiędzy wagonem a peronem...
2015-08-15 11:47:11 Autor: Monczan
---.itvmedia.pl
Tyle lat ewolucji jak krew w piach. EW58 miały więcej drzwi wobec swojej długości i mieściły więcej pasażerów. Nikt nie wyciąga wniosków.
2015-08-15 12:30:31 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
EW58 - największy niewypał konstrukcyjny minionej ery,
tak, tak - miały drzwi na całej długości, więcej ważyły niż jeździły...
2015-08-15 13:00:48 Autor: ep40
---.gdynia.mm.pl
Trzeba pamiętać, że środkowe człony Impulsów są krótsze od członów EN57 czy EW58, skrajne dłuższe lecz przestrzeń pasażerska też jest zasadniczo mniej więcej takich samych rozmiarów co w środkowych ze względu na pomniejszenie jej przez szafy aparaturowe za kabiną. Biorąc pod uwagę długość członów to drzwi będą upakowane gęściej niż w EN57 co jest już poprawą. Owszem, jak byłoby więcej to byłoby lepiej, lecz z drugiej strony w konstrukcji jak Impuls trudno byłoby gdzieś trzecią parę drzwi na człon upchać, skrajne pary trzeba by przesunąć ku wózkom. Co do dedykowania konstrukcji do SKM, perony SKM są na wysokości 960mm, podłoga tu będzie na wysokości 960mm, dopasowanie jest lepsze niż kiedykolwiek dotychczas było na SKM. W EW58 choć nie było szpary między pojazdem, a peronem jak w EN57 to jednak trzeba było w EW58 dać kroka w górę gdyż podłoga była tam na wysokości 1200mm. Na SKM nowoczesne pojazdy o równej podłodze i klasycznych wózkach miałyby sens gdyby perony były 1200mm, lecz gdy w rzeczywistości perony są 960mm to jedyną alternatywą do konstrukcji jak Impuls jest opracowanie pojazdu gdzie byłyby specjalnie zaprojektowane niskie wózki toczne pozwalające na równą podłogę 960mm w członach bez napędu (wózki napędowe oczywiście muszą być przez napęd tradycyjne skutkujące podłogą 1200mm nad nimi). Francuzi zrobili coś takiego gdy u nas dopiero się rozkręcała produkcja EN57 więc jest to wykonalne nawet jeśli trudne.
2015-08-15 13:09:58 Autor: arctodus2222
---.183.179.189.dsl.dynamic.t-mobile.pl
Czy prowadzący pojazd z napędem będzie potrzebny do obsługi tych IMPULSÓW? Pytam, bo ani zamawiający, ani projektujący nie konsultuje rozmieszczenia urządzeń: zadajników, przełączników, przycisków z obsługującymi później maszynistami. Skutkiem jest dziwaczne, nielogiczne, nieergonomiczne rozmieszczenie wielu elementów. A szczytem jest stosowanie zabezpieczeń niezgodnych z obowiązującymi instukcjami.
2015-08-15 13:18:31 Autor: ep40
---.gdynia.mm.pl
Ogólnie to jestem zadowolony, że będą te Impulsy i w sumie trudno się do czegoś przyczepić.

No jest jeden aspekt, to ogromny postęp, że w SKM po raz pierwszy się pojawią automaty biletowe wewnątrz pojazdów. Tylko dlaczego są to automaty bezgotówkowe? Duża część pasażerów SKM nie nosi przy sobie kart kredytowych. Możliwość płacenia gotówką to moim zdaniem obowiązkowa rzecz i choć oczywiście powinna być możliwość płacenia kartą to nie powinna być to jedyna możliwość. Karty się przydają i jako alternatywa do gotówki mogą być, lecz podejście bezgotówkowe to moim zdaniem duża patologia.
2015-08-15 19:13:45 Autor: Eurotram
---.lublin.mm.pl
W odpowiedzi na post Maurycy+:
"EW58 - największy niewypał konstrukcyjny minionej ery,
tak, tak - miały drzwi na całej długości, więcej ważyły niż jeździły..."
Tylko że to szkodliwe uogólnianie; owszem,jednostki były awaryjne i żarłoczne,co nie zmienia faktu że sama idea (większa ilość drzwi,lepsze pzyspieszenia niż w regio) była jak najbardziej dobra...
Przypomnę Ci,że niemieckie jednostki S-bahn w dużych aglo też najczęściej mają po 3 pary na stronę na wagon (jak np. moja ulubiona DB 430).
2015-08-15 20:21:27 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
@Eurotram

Z całym szacunkiem - ale porównywanie taboru berlińskiego S-Bahn do EW58 - to co najmniej nadużycie,
przez długie lata miałem wątpliwą przyjemność podróżowania tym "telewizorem" na kółkach, a jazda w wagonie silnikowym zaliczana może być do sportów ekstremalnych,
to że w porównaniu do EN57 dołożono trzecią parę drzwi - nic nie zwiększyło przepustowości pasażerów,
wsiadanie i wysiadanie odbywało się ze sporym trudem z powodu różnicy wysokości peron-wagon,
a poza niesamowitą energożernością - dochodziła też masa własna EZT - większa o 20 ton od EN57,

a berlińskim S-Bahn niedawno sporo sobie pojeździłem - to bajka, BR485 choć może stare - ale dobrze utrzymane i funkcjonalne...
2015-08-16 21:05:22 Autor: AG
---.dynamic.mm.pl
A gdzie przedział stoczniowy? :D
2015-09-08 14:23:31 Autor: tomwaw
---.wroclaw.dialog.net.pl
Swoją drogą Newag już wyprodukował pojazd z trzema parami drzwi na stronę członu - 19WE. W pociągu aglomersacyjnym toaleta nie jest motrzebna - spodziewałem się wnętrza bliższego Impulsom z warszawskiej SKM, a wygląda to na kopię wykończenia wersji dla KM
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Fotorelacje
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat najnowszego raportu jest z jednej strony wakacyjny, a z drugiej – mocno rozgrzewający opinię publiczną – czyli kolej i rower. Jak zwykle, nie brakuje również ciekawych rozmów, tematu integracji komunikacji czy przyszłości technologicznej, takiej jak wodór i ETCS. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury ZDG TOR