NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Energa chciała kupić PKP Energetyka za podobną cenę jak CVC

| ed, RI 03.08.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-08-03 16:39:37 Autor: TT
---.dynamic.chello.pl
Lobbyści ruszyli do boju. Standard.
2015-08-03 16:51:50 Autor: Xawery
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
To nie dziwi. Polska racja stanu jest obca rządzącym mafiom postkomunistycznym bo dla mich istotne jest kradzenie.
2015-08-03 17:00:29 Autor: et21
---.jeleniagora.vectranet.pl
,,... jakakolwiek kwota by nie padła i tak fundusz zaoferuje więcej''...

Komu?
2015-08-03 17:44:56 Autor: Gość
---.multimo.pl
Przeczytałem materiał źródłowy na ekonomicznej stronie rzepy. Padło tam ciekawe pytanie:

"Zapytaliśmy kolejową grupę, czy te kilka milionów złotych faktycznie robiło różnicę"

I to, proszę państwa, napisała redakcja zajmująca się ekonomią. Bo jak wiadomo polskim spółkom kilka milionów w tą czy tamtą stronę nie robi różnicy. Zwłaszcza państwowym - jak zabraknie to się dosypie z podatków dla szaraków.

Ręce opadają. Jak można do jakiegokolwiek przedsiębiorcy wysłać takie pytanie? Ile milionów według redakcji rzepy robi różnicę i komu robi?
2015-08-03 17:58:46 Autor: Marek56
---.rdns.100tb.com
Energa brzydko się chwyta. Widocznie nie mogą przeboleć porażki.

Jak parę dni temu przeczytałem na twitterze pewnego polityka pis, że cba powinno przyjrzeć się temu, że różni ludzie powiązani z energą mocno kręcili się przy transakcji to nie spodziewałem się, że to tak szybko będzie miało swój ciąg dalszy.
2015-08-03 18:30:02 Autor: Korrek
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
Taaak.
Proponowali kilka milionów złotych mniej i się dziwią, że ich nie wybrali.
Żenada, panowie i panie.
Powinni zrobić zwykłą licytację transmitowaną przez wszystkie telewizje i może wtedy zamknęliby dzioby.
To powinni wybrać gorszą ofertę. Nawet o kilka milionów?
2015-08-03 18:36:27 Autor: H
---.dynamic.chello.pl
Ciekawe jakimi kryteriami kierują się, że jedna spółke puszcza się przez giełde, a drugą sprzedaje się szemranemu funduszowi.
2015-08-03 18:48:17 Autor: mk-wroc
---.play-internet.pl
Jak to jakimi kryteriami? Walizką pieniędzy pod stołem. Ciekawe kto i ile wziął za ten przekręt
2015-08-03 18:56:13 Autor: 999321123456789
---.radom.vectranet.pl
Podobnie sprzedano TK Telekom. Co prawda pieniadze mniejsze ale za to zysk do kieszeni wiekszy.
2015-08-03 18:57:45 Autor: pasażer.
---.dynamic.chello.pl
Przy prywatyzacji "doradzał" Rothschild, wszystko powinno być więc jasne. Wygral ten kto mial wygrac, polski kapital nie miał żadnej szansy.
2015-08-03 18:58:07 Autor: pasażer.
---.dynamic.chello.pl
Przy prywatyzacji "doradzał" Rothschild, wszystko powinno być więc jasne. Wygral ten kto mial wygrac, polski kapital nie miał żadnej szansy.
2015-08-03 19:23:46 Autor: Gość
---.rdns.100tb.com
Jak dla dziennikarzy parę baniek nie robi różnicy to chętnie podam mój numer konta. Mnie zrobi :D
2015-08-03 19:26:30 Autor: Energetyk
---.190.138.20.static.midphase.com
i co się tak ta energa burzy? Za 3 miesiące przyjdzie pis to i tak obsadzi wasz zarząd swoimi kolesiami. To samo chcą zrobić w pkp energetyce - poseł tchórzewski to już się doczekać nie może powrotu na etat w zarządzie. Co prawda wiek emerytalny blisko ale lepiej wchodzić w niego z pensją z zarządu niż tymi groszami z sejmu.
2015-08-03 19:31:01 Autor: cymula
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Juz sie pokazały napisy KarnowskiLuxemburg
2015-08-03 20:33:31 Autor: kali74
---.sgyl.cable.virginm.net
Kolejna firma krzak zarejestrowana w raju podatkowym dla wszelkiej maści przekręciarzy i pralni pieniędzy!
Mechanizm działania jest niezwykle prosty!
CVC dostaje cynk od firm z branży takzwanego doradztwa byzznesowego typu McKinsey co i gdzie, w jakim kraju jest "do łyknięcia".
Następnie tworzy się lewą firmę "z kapitałem 5000 złotych" i wystawia człowieka typu "pan Obłój".
Transakcja jest zaklepana przy kolacji pod stolikiem a jak coś "nie pyknie" to można ścigać frimę typu "5000 żłotych i pana Obłója"

Na początku dla niepoznaki jest trochę inwestycji w zakupioną fimrę a potem dojenie zysku i ewentualna sprzedaż według "kreatywnej księgowości"

Za takimi gigantami stoją ludzie typu Rothschild i inny Georgy Soros...którzy potem w bezczelny sposób wymądrzają się na temat przyczyny biedy i bankructwa krajów tudzież banków...

Tak chcieliśmy...to tak mamy!!!
2015-08-03 22:22:22 Autor: Jogurt
---.228.125.141
To jest głupota rządzących sprzedaż takiej firmy. Ten kto to wymyślił powinien wisieć jajami do dołu na słupie
2015-08-04 02:39:04 Autor: Rozbawiony
---.dynamic.chello.pl
Sorry ale tego czytać się nie da. Bananowa republika gdzie firmy mają wygrywać przegrane przetargi jak poskarżą się politykom?
Kto bronił Enerdze wygrać? A jak przegrała to jęki i skargi że chciała dać tyle samo albo i więcej są żałosne.
Jaki jest sens brać udział w przetargach jak politycy kombinują jak zmienić ich wynik pod siebie?
A PiS już tylko przebiera nóżkami żeby poobsadzać rady nadzorcze wygłodniałymi kolesiami od lat bez posadek.
PKP Energetyka ważna bo sporo stołków czekałoby
2015-08-04 07:12:02 Autor: Elektryk
---.243.143.202
Przecież to POlityka PO. Wyprzedać Polskę obcym. Kiedy wreszcie dowiemy się nazwisk tych, którzy działają na szkodę naszego /chyba jeszcze/ Państwa? Dlaczego w ogóle sprzedają PKP Energetyka? Nie może być dalej taką samą firmą i polską własnością? Pani Kopacz czy Panią to nie zainteresowało!
2015-08-04 07:39:04 Autor: Kolejarz realista
---.adsl.inetia.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-08-04 10:04:51 Autor: Gość
---.dualstartnetworks.com
Wygląda to raczej na chamską wrzutkę. "Anonimowe" źródło zbliżone do energi może podać dowolne informacje, druga strona nie może ich oficjalnie skontrować bo cały czas obowiązuje ją tajemnica :)

Ktoś cudzymi rękoma próbuje przyblokować transakcję
2015-08-04 10:19:20 Autor: Marek567
---.253.145.150-static.reverse.softlayer.com
Czyli nawet przedstawiciel energi przyznaje, ze oferta cvc była wyższa.

A że tylko o kilka milionów? Mentalność typowego przedstawiciela państwowej spółki. To, że kilka milionów w cenie nie robi różnicy widać na każdym kroku, zwłaszcza patrząc na stan infrastruktury.

Miliony robią różnicę dopiero wtedy, kiedy mają iść na bonusy i odprawy dla panów prezesów.
2015-08-04 13:40:06 Autor: Gość
---.dualstartnetworks.com
Z portalu biznesalert. Trochę im zajęło sprostowanie.

Proces prywatyzacji PKP Energetyka S.A., prowadzony przez PKP S.A., realizowany był zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w sposób transparentny, konkurencyjny i zgodny z najlepszymi praktykami rynkowymi.

W wyniku przeprowadzonego procesu, PKP S.A. podpisała umowę przedwstępną sprzedaży z podmiotem zależnym od funduszu CVC. CVC złożyło najwyższą i najlepszą ofertę. Do wyboru takiej oferty zobowiązują sprzedającego przepisy prawa. Oferty skierowane do PKP S.A. przez inne podmioty biorące udział w procesie były gorsze.

Wszystkie podmioty biorące udział w procesie sprzedaży akcji PKP Energetyka S.A., w tym PKP S.A. jako sprzedający, są zobowiązane do zachowania poufności negocjacji prowadzonych w ramach procesu sprzedaży akcji PKP Energetyka S.A.

Pojawiające się oskarżenia dotyczące braku konkurencyjności procesu nie są prawdą. Uzyskanie tak atrakcyjnych warunków sprzedaży nie byłoby możliwe gdyby nie pełna konkurencyjność procesu. Rozpowszechnienie przeciwnych stwierdzeń w sposób anonimowy świadczyć może jedynie o braku wiarygodności tych informacji. Stwierdzenia takie szkalują dobre imię PKP S.A. Zarząd PKP S.A. rozważy możliwość uruchomienia odpowiednich procedur, których celem będzie ochrona dobrego imienia PKP S.A.

Jeszcze raz należy podkreślić, że PKP S.A. dokładała wszelkich starań, aby realizowany proces był konkurencyjny, co oznacza, że każdy z biorących w nim udział inwestorów miał równe szanse. Warunkiem wyboru inwestora było jednak zaproponowanie najlepszych warunków transakcji.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.