Partnerzy serwisu:
Biznes

Dlaczego prywatyzacja PKL przyspiesza?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

egoe
EIB
Kolster
SKODA
PCC Intermodal

Data publikacji:
12-04-2011
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Uważam Rze, 12 kwietnia 2011

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Dlaczego prywatyzacja PKL przyspiesza?
Jak podaje tygodnik "Uważam Rze", prywatyzacja Polskich Kolei Linowych wzbudza spore kontrowersje. "Jednak odpowiedź na pytanie, z jakiego powodu prywatyzacja właśnie teraz nabiera tempa, jest tajemnicą poliszynela" - czytamy w magazynie.

- Pod koniec roku PKP muszą spłacić prawie 2 mld zł długi - mówi Adrian Furgalski, dyrektor programowy Railway Business Forum. - Oceniam, że PKL są warte co najmniej 300 mln zł. Czy warto prywatyzować? Nie widzę argumentów przeciw, a w Polsce bardzo rzadko jest tak, że wartość spółki, której właścicielem jest Skarb Państwa, rośnie. Wydaje mi się, że zamiast zarządzać np. PKL, rząd powinien przyjąć ustawę, którą napisała jeszcze LPR - tzw. prawo śniegu. Dzięki temu nawet jeśli górale się między sobą pokłócą, nie zablokują działania wyciągu - postuluje Furgalski. Taki incydent miał miejsce m.in. na Gubałówce.

Uwagi zgłaszają także ekolodzy i Tatrzański Park Narodowy. - Mamy wątpliwości co do tej prywatyzacji. Część PKL znajduje się na terenie parku narodowego, m.in. kolej na Kasprowy i wyciągi Goryczkowa oraz Gąsienicowa. One działają w specjalnych warunkach - mówi ostrożnie dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Paweł Skawiński. - Dlatego stawiamy pytanie: jak będzie przebiegała współpraca z prywatnym właścicielem. Jeśli będzie miał zamiar więcej zarobić, to zapewne będzie chciał przewozić więcej ludzi na sam szczyt i tym samym przyroda będzie narażona jeszcze bardziej - ostrzega.

Partnerzy działu

egoe
EIB
Kolster
SKODA
PCC Intermodal

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5