PKP S.A udostępnia na czas Wigilii dla osób bezdomnych nieczynną restaurację WARS-u obok budynku głównego Dworca Wschodniego (wejście od strony ulicy Kijowskiej) w Warszawie. Ze względu na wielkość pomieszczeń byłej restauracji znajdzie tam miejsce kilkaset osób.
Do PKP S.A. zgłosił się z prośbą o pomoc proboszcz parafii Świętego Wincentego, który przyjął propozycję organizacji Wigilii w tym miejscu.
Pomieszczenia restauracji obok Dworca Wschodniego mogą pomieścić kilkaset osób. Udostępnione miejsce ma służyć wszystkim osobom i organizacjom, które chcą organizować Wigilię na dworcach kolejowych w Warszawie. Na miejscu PKP S.A. prowadzi prace porządkowe, tak by spotkanie odbyło się w jak najlepszych warunkach. PKP S.A oznaczy również to miejsce, tak by można było do niego łatwiej trafić i ustawi specjalne toalety.
Ta samą lokalizację zaproponowało PKP S.A. zakonnikowi Bogusławowi Palecznemu, który także chce przyjąć na Wigilii osoby bezdomne. PKP S.A. zaproponowało też ew. możliwość przewozu osób bezdomnych i sprzętu z Dworca Centralnego do Dworca Wschodniego specjalnym pociągiem. Zakonnik Bogusław Paleczny odmówił współpracy z PKP S.A.
W taki sam sposób PKP będzie pomagać potrzebującym w całej Polsce. Podobne wigilie jak do tej w Warszawie odbędą się w kilkunastu miejscach w całej Polsce, np Łodzi, Ełku, Wrocławiu, Lesznie i Kielcach. Wierzymy, że dla osób wymagających pomocy ważniejsza jest możliwość spotkania się, celebracji tego wieczoru w spokojnym i ciepłym miejscu - niezależnie od tego w jakim budynku.
Pasażerowie polskich kolei i dziennikarze regularnie zgłaszają problem osób bezdomnych na dworcach. W ciągu roku są to skargi kilkuset klientów. Z kolei policja i Straż Ochrony Kolei interweniują w związku z ich zachowaniem około trzystu razy w ciągu roku. Dworce kolejowe, co oczywiste, nie powinny służyć jako miejsca gdzie stale przebywają takie osoby, jeśli przeszkadza to klientom kolei. Dworce, infrastruktura kolejowa służą i muszą służyć klientom i pasażerom.