Partnerzy serwisu:
Warte uwagi

Warszawskie biuro Halcrow Group

Dalej Wstecz
Data publikacji:
28-04-2005
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Informacja własna, 26 kwietnia 2005

Podziel się ze znajomymi:

WARTE UWAGI
Warszawskie biuro Halcrow Group
26 kwietnia rozpoczęło działalność warszawskie biuro jednej z wiodących brytyjskich firm consultingowych - Halcrow Group. Inaugurację działalności biura uświetnił swoją obecnością Ambasador Wielkiej Brytanii Charles Crawford, który w serdecznych słowach życzył firmie sukcesów w realizowaniu projektów w Polsce i we współpracy z polskimi firmami.

Wśród gospodarzy znaleźli się dyrektor regionalny Halcrow Group na Polske, ktory rowniez jest odpowiedzialny za rozwoj dywizji kolejowej w Europie - Jaroslaw Karpiejuk, dyrektor zarządzający dywizją kolejową Halcrow Group - David Watters, dyrektor zarządzający aktywnością Halcrow w regionach Europy i Azji Centralnej - Roger Hoad oraz zaproszone osoby z PKP oraz reprezentanci krajowych firm konsultingowych i klienci. W chwili obecnej Halcrow prowadzi dwa projekty kolejowe w Polsce.
Od początku swojej działalności w Polsce, tj. od 1992 roku Halcrow wziął udział w wielu zróżnicowanych projektach, w tym:
2004: Modernizacja linii kolejowej E 20, odcinek Siedlce-Terespol, etap I
- Zakres usług: Projekt wstępny oraz przygotowanie dokumentacji przetargowej na roboty budowlane (projekt i budowa) zgodnie z "żółtym" FIDIC i polskimi zasadami przetargów publicznych. - Odcinek o długości 102,5 km jest podzielony na 4 etapy i obejmuje tory, trakcję, budowle inżynieryjne na trasie Siedlce - Terespol/ granica państwa polskiego.
- Projekt realizuje konsorcjum Scetauroute S.A / Halcrow Group Ltd.
Klient: PKP Polskie Linie Kolejowe SA / UE (ISPA)
2003- 2005: Pomoc techniczna w sektorze infrastruktury
Halcrow jest liderem międzynarodowego konsorcjum świadczącego pomoc techniczną w sektorze infrastruktury agendzie Komisji Europejskiej ds. pomocy zewnętrznej. Konsorcjum kierowane przez Halcrow realizuje następujące projekty w Polsce:
- Przygotowanie wniosku do ISPA dotyczącego modernizacji i rozbudowy systemów uzdatniania wody pitnej i kanalizacji dla Częstochowy. - Przygotowanie wniosku do ISPA dotyczącego systemu utylizacji odpadów w Radomiu. - Udział w monitoringu programów współpracy transgranicznej oraz spójności ekonomiczno-społecznej Phare. - Audyt projektów powyżej 100.000 EURO w ramach Programu Odbudowa 2001 Phare mającego na celu likwidację skutków powodzi. - Przygotowanie dokumentacji przetargowej dla dwóch kontraktów na roboty, stanowiących część projektu "Poprawa jakości wody - Opole". - Przygotowanie wniosku do Funduszu Spójności na modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków oraz systemu kanalizacji w Wadowicach. - Przygotowanie wniosku do Funduszu Spójności na system oczyszczania ścieków w Karkonoszach.
2003: Modernizacja linii kolejowej E-30, odcinek Węgliniec-Legnica
Zakres usług obejmował:
- Zarządzanie, koordynacja i nadzór nad 6 kontraktami zawartymi zgodnie z FIDIC: 5 tradycyjnych kontraktów na roboty zgodnie z "czerwonym" FIDIC oraz jeden kontrakt na projekt i budowę zgodnie z "żółtym" FIDIC (kontrakt na sygnalizację). - Łączna długość nadzorowanego odcinka 73 km. - Projekt jest nadzorowany przez konsorcjum Scetauroute S.A / Halcrow Group Ltd.
Klient: PKP Polskie Linie Kolejowe SA / EU (ISPA)
2002: Badanie kondycji Portu Gdynia
Usługi w zakresie badania kondycji.
2001: Studium wykonalności dla Portu Lotniczego Lublin
Halcrow otrzymała zlecenie przygotowania studium wykonalności i finansowania dotyczącego powołania regionalnego portu lotniczego.
Klient: Port Lotniczy Lublin
2000: Partnerstwo publiczno-prywatne w realizacji korytarza kolejowego II - Ocena strategiczna
Zadaniem Halcrow było przedstawienie oceny strategicznej (prognoza ruchu pasażerskiego i towarowego, restrukturyzacja i prywatyzacja kolei, partnerstwo publiczno-prywatne, koncepcja eksploatacji, system pobierania opłat za dostęp do infrastruktury kolejowej) dotyczącej korytarza kolejowego Berlin - Moskwa.
Klient: Unia Europejska
2000: Przygotowanie kontraktów na utrzymanie dróg z udziałem sektora prywatnego
Projekt obejmował opracowanie 3 pilotażowych projektów, których celem było wprowadzenie sektora prywatnego w długoterminowe kontrakty na utrzymanie dróg należących do polskiej sieci drogowej.
Klient: EBOiR
1999: Badanie konkurencyjności kolei (PKP)
Firmie Halcrow zlecono przeprowadzenie badania konkurencyjności Polskich Kolei, stanowiącego część większego badania zleconego w ramach programu współpracy transgranicznej europejskiego Phare.
Klient: Phare UE
1998: Ocena ofert przetargowych dla Portu Szczecin
Firmie Halcrow Water Services Ltd zlecono zapewnienie niezależnej oceny specyfikacji technicznych i uczestniczenie w ocenie ofert przetargowych na oczyszczalnię ścieków zanieczyszczonych olejem okrętowym dla Portu Szczecin. Pomoc techniczna będąca przedmiotem zlecenia obejmowała: dostosowanie specyfikacji technicznych do standardów wymaganych przez Phare i Marpol oraz konwencje helsińskie, opracowania wytycznych do oceny technicznej złożonych ofert, udziału w procesie oceny ofert.
Klient: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
1996: Studium wykonalności autostrady A2
Opracowanie zostało przygotowane dla celów rozbudowy przez sektor prywatny jednego z głównych polskich połączeń drogowych na osi wschód-zachód, pomiędzy Warszawą a granicą z Niemcami.
Klient: Publiczno-prywatne konsorcjum rozwoju
1995: Warsztaty szkoleniowe w zakresie zarządzania działalnością kolejową
Halcrow zajmowała się opracowaniem programów i materiałów szkoleniowych oraz przygotowaniem i przeprowadzeniem szkolenia w zakresie najnowszych praktyk w działalności kolejowej, skierowanych do wyższego i średniego szczebla kierownictwa Polskich Kolei Państwowych. Przy przygotowywaniu prezentacji, które byłyby odpowiednie w kontekście tworzących się procesów restrukturyzacji i komercjalizacji kolei w Polsce konsultanci z Halcrow podjęli bliską współpracę z kadrą akademicką Nottingham Business School.
Klient: Polskie Koleje Państwowe
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

KE: Słaba poprawa parametrów transportowych w Polsce

Infrastruktura

KE: Słaba poprawa parametrów transportowych w Polsce

ew, Rynekinfrastruktury.pl 23 listopada 2015

Oświadczenie Piotra Mieczkowskiego

Warte uwagi

Oświadczenie Piotra Mieczkowskiego

Jakub Madrjas 02 listopada 2015

Olsztyn: Tramwaj częściowo już ukończony (zdjęcia cz. 2)

Fotorelacje

Olsztyn: Tramwaj częściowo już ukończony (zdjęcia cz. 2)

Martyn Janduła, Transport-publiczny.pl 03 września 2015

Testy olsztyńskiego Tramino w Poznaniu zakończone sukcesem (zdjecia + film)

Fotorelacje

Zobacz również:

KE: Słaba poprawa parametrów transportowych w Polsce

Infrastruktura

KE: Słaba poprawa parametrów transportowych w Polsce

ew, Rynekinfrastruktury.pl 23 listopada 2015

Oświadczenie Piotra Mieczkowskiego

Warte uwagi

Oświadczenie Piotra Mieczkowskiego

Jakub Madrjas 02 listopada 2015

Olsztyn: Tramwaj częściowo już ukończony (zdjęcia cz. 2)

Fotorelacje

Olsztyn: Tramwaj częściowo już ukończony (zdjęcia cz. 2)

Martyn Janduła, Transport-publiczny.pl 03 września 2015

Testy olsztyńskiego Tramino w Poznaniu zakończone sukcesem (zdjecia + film)

Fotorelacje

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5