Przedsiębiorstwo Spedycyjne Trade Trans Sp. z o.o. było uczestnikiem prestiżowych targów „Transport Logistic China 2006” w dniach 19-22 września w Szanghaju. Targi te stają się z roku na rok coraz bardziej znaczącymi targami branży TSL w Azji, będącymi miejscem ekspozycji najnowszych technologii, strategii i usług transportowych, spedycyjnych i logistycznych.
Tegoroczna edycja skupiła ponad 300 wystawców, a PS Trade Trans było jedynym uczestnikiem z Polski.
Prognozy wskazują, że wymiana towarowa między Rosją i Chinami a Unią Europejską będzie rosła. Chiny, które przeżywają wielki wzrost gospodarczy i stanowią jedną piątą ludzkości, otwierają się na świat. Szacuje się, że obroty przewozu kontenerów pomiędzy Europą a Chinami i Dalekim Wschodem mogą osiągnąć poziom nawet kilku milionów sztuk rocznie. Oznacza to jeszcze większy wzrost przewozów intermodalnych, który w ostatnich latach ma tendencję zwyżkową.
Przedsiębiorstwo Spedycyjne Trade Trans zaprezentowało nowoczesny projekt logistyczny jakim jest międzykontynentalny pociąg intermodalny opracowany wspólnie z firmami WeiSai z Chin, Tuushin z Mongolii, Rubikon z Rosji, Belintertrans z Białorusi, Transa Spedition z Niemiec oraz Argo Bohemia z Czech, pod patronatem organizacji CCTT (Coordinating Council of Transsiberian Transportation). „Mongolski Wektor” – towarowy pociąg kontenerowy - powstał w efekcie dużego zainteresowania przewozami koleją z Dalekiego Wschodu do Europy Zachodniej tranzytem przez Polskę. Pokonuje on trasę dwa razy szybciej niż statek.
Pociąg rozpoczyna swój bieg w chińskim Hohhot, pokonując trasę liczącą 9814 km przez Chiny, Mongolię, Rosję, Białoruś, Polskę oraz Niemcy. Większość trasy prowadzi Magistralą Transsyberyjską. Pociąg pokonuje dwie różnice szerokości torów. Dlatego przewożone nim kontenery muszą być dwukrotnie przeładowywane: najpierw na granicy chińsko-mongolskiej (Erljan/Dsamin-Ude), a następnie na granicy białorusko-polskiej (Brześć/Małaszewicze). Na całej trasie przejazd jest monitorowany, a informacje o przebytych odcinkach są przekazywane dwa razy dziennie wszystkim zainteresowanym oraz udostępniane za pośrednictwem Internetu.