Partnerzy serwisu:
Warte uwagi

Sędziszów: Nowy budynek LHS

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-05-2007
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
LHS, 17 maja 2007

Podziel się ze znajomymi:

WARTE UWAGI
Sędziszów: Nowy budynek LHS
W dniu 16 maja 2007r. o godz. 15-tej na stacji Sędziszów Linii Hutniczej Szerokotorowej sp. z o.o. – nastąpiło uroczyste otwarcie zaplecza administracyjno–warsztatowego.

W uroczystości otwarcia udział wzięli: Wicepremier Przemysław Gosiewski, Minister Transportu – Jerzy Polaczek, Halina Olendzka - Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej i inni goście: posłowie, senatorowie, oraz przedstawiciele lokalnych władz.

W przemówieniu powitalnym Prezes Zarządu Dyrektor Naczelny PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej sp. z o.o. Zbigniew Tracichleb przedstawił dotychczasową działalność spółki, zaznaczając, iż w roku 2006, PKP LHS była Przedsiębiorstwem najbardziej dochodowym w ramach całej grupy PKP S.A., osiągnęła najlepsze, w historii Spółki, wyniki przewozowe i finansowe.

Prezes Zbigniew Tracichleb zapewnił, iż zarząd spółki w dalszym ciągu dąży do tego, aby być wiarygodnym partnerem dla kontrahentów i liczącą się Spółką w grupie PKP. Zaś zadaniem obecnego Zarządu jest dalszy intensywny i wielokierunkowy rozwój LHS-u przy wykorzystaniu potencjału intelektualnego i doświadczenia naszych pracowników oraz posiadanych zasobów finansowych i materialnych.

Następnie Prezes Zarządu przedstawił strategię PKP LHS na najbliższe lata:
  • Rozwój dotychczasowych i podstawowych kompetencji Spółki.
  • Rozwój Spółki w kierunku usług spedycyjno- logistycznych wg zasady „door to door” z zastosowaniem przewozów intermodalnych.
  • Rozwój poprzez działania w obszarach, w których LHS do chwili obecnej nie uczestniczył.
Kolejna część przemówienia dotyczyła sprawozdania z przeprowadzonej inwestycji, która została rozpoczęta w roku 2004.
W ramach inwestycji wybudowano m.in. budynek socjalno-administracyjny, budynek warsztatowo-magazynowy z zapleczem socjalnym i kotłownią, halę warsztatową, tory dojazdowe S i N, kanalizację sanitarną i deszczową, drogi dojazdowe, place i parkingi. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 7,7 mln złotych. Dzięki zrealizowaniu inwestycji w znacznym stopniu uległy poprawie warunki pracy naszych pracowników, a to bezpośrednio przekłada się na efektywność i jakość wykonywanej pracy.

Na stacji Sędziszów LHS w następnym roku planuje się wybudować mijankę oraz przebudować tory stacyjne wraz z drogami dojazdowymi. Ponadto, z uwagi na dobrą lokalizację, LHS zamierza w Sędziszowie postawić terminal przeładunkowy. Łącznie, do końca 2009 r., zostanie tam zainwestowane ponad 25 mln złotych.

- Dzisiejsze otwarcie zaplecza techniczno – administracyjnego w Sędziszowie uważam jako symboliczne zamknięcie pewnego etapu, wycinka czasu w historii działalności LHS. Dzień dzisiejszy wyznacza pewną umowną granicę między tym co jest już poza nami a czasem przyszłym. Dotychczasowa działalność Spółki skupiała się na dwóch podstawowych zadaniach: świadczeniu usług przewozowych dla naszych klientów oraz poprawiania stanu infrastruktury oraz parku trakcyjnego. Jeżeli chodzi o te dwie ostatnie kwestie jesteśmy w momencie kiedy możemy już otwarcie powiedzieć, że mamy czym i po czym jeździć. Duże nakłady poniesione na remont i modernizację infrastruktury oraz naprawę i modernizację lokomotyw przyniosły wymierne skutki w postaci zwiększenia ilości przewożonej masy towarowej , zwiększenia prędkości jazdy pociągów, oraz zmniejszenia usterkowości eksploatowanego taboru. – mówił Prezes Zbigniew Tracichleb.

- Niemniej, aby zapewnić Spółce dalszy dynamiczny rozwój planujemy w następnych latach przeznaczyć znaczne nakłady finansowe na dalsze remonty i inwestycję w infrastrukturę kolejową i około torową (np. przebudowę układów torowych, budowę mijanek, automatyzację linii, obiekty kubaturowe). Będziemy również inwestowali w budowę terminali przeładunkowych w wyznaczonych stacjach. Ponadto dokonamy zakupu i modernizacji lokomotyw, wagonów oraz samochodów ciężarowych. W dalszym ciągu będziemy dokonywali inwestycji w informatyzację Spółki. - dodał prezes Tracichleb.

W związku z projektem budowy w Polsce sieci autostrad, Zarząd PKP LHS zadeklarował ofertę czynnego uczestniczenia poprzez wykorzystanie Linii Szerokotorowej do przewozu materiałów budowlanych zza wschodniej granicy do miejsc wyładunku położonych najbliżej budowanych autostrad oraz dróg ekspresowych (A-4, S-7), jak również wyszedł z inicjatywą transferu podróżnych w ramach Euro 2012 wzdłuż III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego.

Kolejno głos zabrali także: Wicepremier Przemysław Gosiewski, Minister Transportu – Jerzy Polaczek, Grzegorz Banaś – Wojewoda Świętokrzyski, Wacław Szarek – Burmistrz Sędziszów,
którzy podziękowali Zarządowi PKP LHS za realizację budowy obiektu oraz wypracowane w 2006 roku wyniki finansowe. Wyrazili również wdzięczność dla społeczności świętokrzyskiej za poniesiony wkład w rozwój regionu. Po zakończeniu przemówień, oficjele dokonali przecięcia symbolicznej wstęgi.

Informacja o obiekcie:
Istniejące zaplecze powstało w 1989 r. z przeniesienia kontenerów o konstrukcji drewnianej jako zaplecze tymczasowe. Obiekt nie spełniał podstawowych wymogów technicznych i higieniczno-sanitarnych dla tego typu budynków.

Realizacja tej inwestycji pozwoliła m. in. na zastosowanie energooszczędnych systemów ogrzewania. Spowoduje także ogromną poprawę warunków socjalno-bytowych pracowników Spółki, higienę i bezpieczeństwo pracy oraz dostosowanie pomieszczeń warsztatowych, socjalnych i biurowych do obowiązujących standardów.

Ponadto, wybudowany tor dojazdowy stworzy właściwe warunki do dokonywania niezbędnych przeglądów i napraw awaryjnych posiadanych maszyn i sprzętu torowego oraz poprawi sprawność pogotowia do zabezpieczenia awaryjnych stanów linii, szczególnie
w okresie zimowym.

\
* W uroczystości wzięli udział m.in. Wicepremier Przemysław Gosiewski i Minister Transportu Jerzy Polaczek.

\
* Uroczyste przecięcie wstęgi (fot. LHS).
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

KE: Słaba poprawa parametrów transportowych w Polsce

Infrastruktura

KE: Słaba poprawa parametrów transportowych w Polsce

ew, Rynekinfrastruktury.pl 23 listopada 2015

Oświadczenie Piotra Mieczkowskiego

Warte uwagi

Oświadczenie Piotra Mieczkowskiego

Jakub Madrjas 02 listopada 2015

Olsztyn: Tramwaj częściowo już ukończony (zdjęcia cz. 2)

Fotorelacje

Olsztyn: Tramwaj częściowo już ukończony (zdjęcia cz. 2)

Martyn Janduła, Transport-publiczny.pl 03 września 2015

Testy olsztyńskiego Tramino w Poznaniu zakończone sukcesem (zdjecia + film)

Fotorelacje

Zobacz również:

KE: Słaba poprawa parametrów transportowych w Polsce

Infrastruktura

KE: Słaba poprawa parametrów transportowych w Polsce

ew, Rynekinfrastruktury.pl 23 listopada 2015

Oświadczenie Piotra Mieczkowskiego

Warte uwagi

Oświadczenie Piotra Mieczkowskiego

Jakub Madrjas 02 listopada 2015

Olsztyn: Tramwaj częściowo już ukończony (zdjęcia cz. 2)

Fotorelacje

Olsztyn: Tramwaj częściowo już ukończony (zdjęcia cz. 2)

Martyn Janduła, Transport-publiczny.pl 03 września 2015

Testy olsztyńskiego Tramino w Poznaniu zakończone sukcesem (zdjecia + film)

Fotorelacje

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5