Od poniedziałku, 15 marca, mieszkańcy Legionową będą mogli dojechać do Warszawy linią S-9. Linię na zlecenie ZTM będą obsługiwały Koleje Mazowieckie. Codziennie na tę trasę wyjedzie ponad 20 składów – informuje „Gazeta Wyborcza”.
Dla mieszkańców Legionowa to bardzo dobra wiadomość. - Ulica Modlińska, czyli główny dojazd do Warszawy, jest coraz bardziej zakorkowana m.in. z powodu budowy mostu Północnego i rur do oczyszczalni Czajka. Coraz więcej osób chciałoby się przesiąść do kolei - mówi Michał Piekutowski z Legionowa.
Pociągi będą kursowały na trasie Dworzec Gdański-Legionowo, a niektóre dojadą trochę dalej – do stacji Legionowo-Piaski. W kierunku Warszawy codziennie wyjedzie 23, a w stronę Legionowa 22 składy. W godzinach porannych w stronę stolicy wyjedzie 11 pociągów (7 należących do KM, a 4 do ZTM), a wieczorem w drugą stronę9 (5 KM i 4 ZTM). Na więcej nie pozwalają prace budowlane w okolicach Dworca Gdańskiego.
Donata Nowakowska, rzecznik Kolei Mazowieckich, poinformowała, że na trasie będą obowiązywały bilety ZTM, mimo że na razie w pociągach nie będzie kasowników. Sprawdzać je będą konduktorzy.
Legionowo przygotowuje się na zwiększony ruch w kierunku dworca kolejowego. Miasto uruchomi darmową linie autobusową, która poprowadzi od stacji Legionowo-Przystanek ulicami: Krakowską, Sobieskiego, Piłsudskiego do głównej stacji w Legionowie. W pobliżu stacji jest też planowany parking na 50 samochodów.
Więcej