NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Rozkład kolejowy w smartfonach

| PKP PLK 30.12.2013 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2013-12-30 15:52:33 Autor: kareem
---.ingbank.pl
lepsze niz bilkom?
2013-12-30 16:37:40 Autor: inzynier
---.9.243.245
Przeciez Bilkom juz jest. Po ch...re druga aplikacja?
2013-12-30 16:49:44 Autor: PLati7
---.adsl.inetia.pl
Na razie zauważyłem że (przynajmniej u mnie na smartfonie Androidem) program strasznie muli. Bilkom chodzi płynnie. Mam też problem z poprawnym wyjściem z aplikacji. Na minus wg. mnie jest to że ikonki typów pociągów przy odjazdach (TLK, Regio, SKM itd...) tak jak i cały rozkład jest w jednolitym czarno- białym kolorze, przez co poszczególne typy odjeżdżających połączeń się ze sobą zlewają. Plusem jest natomiast umieszczenie nazw pociągów od razu w rozkładzie obok ich numeru. Nie wiem dlaczego projektanci tej apki dali aż tyle różnych wariantów opcji ,,ulubione,,. A Bilkomie jest to zrobione tak, że raz wyszukany rozkład danej stacji po kliknięciu w gwiazdkę ,,ulubione,, jest dodawany na listę i klikając go, ładujemy aktualną tabelkę. A tu mamy ulubione stacje, ulubione rozkłady, ulubione połączenia, dodatkowo jeszcze można wybrać stację macierzystą. I zauważyłem jeszcze, że jeśli raz pobraliśmy rozkład danej stacji, to za każdym razem podana jest godzina pierwszego wyszukiwania. Chcąc więc pokazać aktualną tabele, trzeba przesunąć godzinę (powinno to się chyba automatycznie aktualizować do czasu rzeczywistego?). W tabelach odjazdów pociągów podawane są perony i tory odjazdów pociągów na stacjach. Tak samo opóźnienia pociągów również są pokazywane w tabelkach odjazdów, ale jak wejdziemy w spis stacji przez które jedzie pociąg, to już nie ma podane (tak jak w Bilkomie, czy w Infopasażerze) gdzie dany skład owo opóźnienie na trasie nabył. Są podane tylko rozkładowe godziny przyjazdów/odjazdów po trasie pociągu. Ogólnie aplikacja ma potencjał, ale wymaga troszkę dopracowania pod względem prostoty w obsłudze, i łatwości dotarcia do najważniejszych informacji.
2013-12-30 16:55:00 Autor: PLati
---.adsl.inetia.pl
W odpowiedzi na post inzynier:
"Przeciez Bilkom juz jest. Po ch...re druga aplikacja?"
Po to żeby PLK S.A. mogła pokazać, jaki to z nich dobry zarządca infrastruktury. Dbający i o przewoźników i o pasażera :), na zasadzie: oni wydali apkę, to my nie wydamy? Przecież układamy rozkładamy to musimy wydać!! :)
2013-12-30 17:39:02 Autor: adrian5632
---.220.203.179
LOL. Śmiech na sali. Apka napisana w HTML (wygląda na jQuery Mobile) - czyli taka strona internetowa w pełnoekranowym trybie przeglądarki. Tak jak inni już wspominali - muli niemiłosiernie...
2013-12-30 17:44:22 Autor: inzynier
---.158.217.65.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl
W porownaniu z Bilkomem (ktory tez idealem nie jest) to amatorszczyzna.
2013-12-30 18:29:15 Autor: krzysztof rytel
---.warszawa.vectranet.pl

krzysztof rytel
Kiedyś PLK tworzyła rozkład jazdy pociągów, teraz rozkład kolejowy. Sami tak to nazwali.
2013-12-31 01:45:21 Autor: g0sc123
---.fucio.net
W odpowiedzi na post inzynier:
"Przeciez Bilkom juz jest. Po ch...re druga aplikacja?"
Bo niektórzy nie mają chęci kupowania specjalne smartfona/tabletu dla tej jednej aplikacji? A na używanym stale sprzęcie pod żadnym pozorem Bilkomu nie zainstalują?
2013-12-31 12:57:33 Autor: andtroit
---.tktelekom.pl
Na razie wielka kicha która muli i nic nie widać
2014-01-01 14:53:19 Autor: rcl
---.play-internet.pl
W odpowiedzi na post g0sc123:
"Bo niektórzy nie mają chęci kupowania specjalne smartfona/tabletu dla tej jednej aplikacji? A na używanym stale sprzęcie pod żadnym pozorem Bilkomu nie zainstalują?"
Zaciekawiłeś mnie.
Na jakim innym "stale używanym sprzęcie" poza smartfonami i tabletami można zainstalować ten nowy rozkład od PLK?
2014-01-01 21:51:52 Autor: :-o
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Kiedy będzie bezpłatny rozkład na PC-ta?
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR