Wibracje powodowane przez ruch Kolejowy Przejeżdżające pociągi, tramwaje i inne rodzaje transportu szynowego generują wiele rodzajów wibracji. Spowodowane są one głównie niedoskonałą geometrią kół i szyn oraz przejeżdżaniem kół i wózków zwrotnych po złączach szyn.
Wibracje te są przenoszone przez całą konstrukcję torowiska – szyny, podkłady, podsypkę i warstwy podłoża oraz rozchodzą się jako fale przenoszone przez podłoże. Ludzie mieszkający i pracujący w pobliżu torów kolejowych lub nad tunelami kolejowymi odczuwają te fale jako wibracje. Mają one również negatywny wpływ na zabytkowe budynki i delikatne urządzenia znajdujące się w pobliżu ich źródła.
Tłumienie wibracji przy pomocy sprężystych mat RockDelta w celu osłabienia
negatywnego wpływu ruchu kolejowego
Istnieje możliwość osłabienia negatywnego wpływu wibracji przez oddzielenie toru od podłoża przy
pomocy sprężystej warstwy nośnej. Unikalne własności mat wibroizolacyjnych RockDelta zapewniają skuteczne, trwałe i przyjazne środowisku rozwiązanie większości problemów związanych z wibracjami w pobliżu torów kolejowych i tramwajowych. W efekcie ich stosowania osiąga się znaczna poprawę jakości życia osób przebywających
w ich pobliżu.
Będąc członkiem Grupy Rockwool – największego na świecie producenta wełny kamiennej
RockDelta stawia sobie za cel poprawę warunków środowiskowych poprzez kontrolę niepożądanego
hałasu i wibracji przenoszonych przez podłoże.
Nasza oferta innowacyjnych produktów obejmuje systemy wibroizolacyjne na bazie mat zapewniające redukcję i kontrolę wibracji przenoszonych przez podłoże. Istnieją dwa typoszeregi produktów -
RockBallast® przeznaczony do tłumienia wibracji w torowiskach podsypkowych oraz RockXolid®
przeznaczony do tłumienia wibracji w torowiskach z
pływającą betonową płytą nośną.
Więcej informacji - kliknij zdjęcie poniżej
