NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Pracownicy PKP PLK dostaną niewielkie podwyżki

| ms, Rynek-Kolejowy.pl 02.07.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-07-02 15:49:14 Autor: tt
---.tktelekom.pl
A Tobie ile Prezes dał premii w tym roku ?
Przecież firma znów na zero wyszła ;-)
2015-07-02 16:07:46 Autor: Złotówa
---.static.ip.netia.com.pl
25 złotych!!! To jest dopiero njus dnia!
2015-07-02 17:40:35 Autor: ziomej
---.centertel.pl
Naczelnik 5994 zł --> 6302 zł (+306 zł)
Toromistrz 1780 zł --> 1805 zł (+25 zł)



Czy tylko mi się tak wydaje?
2015-07-02 17:51:23 Autor: echhh
---.opera-mini.net
Karnowski (ten, który dostaje na rzecz swojej mikrofirmy pieniądze od PKP, omijając bezczelnie ustawę kominową) = ok. 58 000 zl miesiecznie. Za przyzwoleniem pani minister
2015-07-02 17:52:09 Autor: ZIOMEJ
---.centertel.pl
oczywiście miało być +308, ale te 2 zł naprawdę przy horrendalnych 25 zł
2015-07-02 18:19:49 Autor: z torów plk
---.icpnet.pl
W odpowiedzi na post ziomej:
"Naczelnik 5994 zł --> 6302 zł (+306 zł)
Toromistrz 1780 zł --> 1805 zł (+25 zł)



Czy tylko mi się tak wydaje?"
Wydaje się Tobie.
2015-07-02 18:45:05 Autor: MirXs
---.static.ip.netia.com.pl
no i proszę nie po raz pierwszy "związki" układają się! co to ma być? jałomużna czy co? a zwykłemu robolowi na stacji wciąż dokłada się różnistych czynności i co za 25 zł ma je sumienie wykonywać???
2015-07-02 18:46:20 Autor: Leniwiec
---.static.ip.netia.com.pl
Zobaczymy ile dostaną posterunki, którym przypadła najniższa "grupa". Pewnie 27 zł podwyżki, żeby nie było, że dostały najmniej.
2015-07-02 18:52:16 Autor: Głos z USA
---.56.12.15
To podwyżka jak cholera. $0,09 centa na godzinę. W USA, corocznie z okazji Święta Niepodległości 4 lipca. W większości firm i zakładów, podwyżka jest nie mniejsza jak $0,50 centów do godziny. Standardem jest podwyżka corocznie $0,95 centów do godziny. Nie wiem jak Polacy potrafią żyć w tym kraju?. Będąc obecnie w Krakowie, nie nadążam latać do kantoru wymieniać dolary na złotówki. Za same bilety w Krakowie na komunikacje, 7 dniowy na osobę 48 złotych, plus zona = 96 złotych. Za dwuosobowy obiad dziś na Rynku w Hawełce, zapłaciłem 196 zł.
2015-07-02 18:57:24 Autor: MirXs
---.static.ip.netia.com.pl
to są normalne śmiechy w biały dzień, teraz bynajmniej widać jaką wartość ma praca wykonywana przez "zwykłych" pracowników kolejowych! nikt nie spodziewał się kokosów ale AŻ takie poniżenie! BRAWO BRAWO ZWIĄZKI.
2015-07-02 18:59:08 Autor: jukaa
---.opera-mini.net
@Glos z USA, nie od dzis wiadomo, że USA jest cywilizowanym krajem. Nam z bankowcami na kolei. oligarchami, bliżej do Ukrainy
2015-07-02 19:26:20 Autor: Markos
---.google.com
Ciekawe ile związkowy utargowali :)
2015-07-02 19:31:55 Autor: Glos z USA w Krakowie
---.56.12.15
@jukaa

Gościu: Nie znam kraju z tak niskimi zarobkami na kolei jak w Polsce. W Amtrak maszynista zarabia $40 dolarów na godzinę i są pooszukiwani.

http://www.glassdoor.com/Hourly-Pay/Amtrak-Locomotive-Engineer-Hourly-Pay-E2912_D_KO7,26.htm


Konduktor w Amtrak zarabia rocznie ponad $85 tys. dolarów.
http://www.glassdoor.com/Salary/Amtrak-Conductor-Salaries-E2912_D_KO7,16.htm


BNSF Railway, szuka maszynistów płaca $100,698 tysięcy rocznie.
Union Pacific, szuka maszynistów płaca $97,111 tysięcy rocznie.
CSX, szuka maszynistów płaca $84,010 tysiecy rocznie.
http://www.glassdoor.com/Salaries/locomotive-engineer-salary-SRCH_KO0,19.htm

Najniżej w USA zarabia się w firmie kolejowej CSX. Pomocnik maszynisty o nazwie „Freight Conductor” zarabia rocznie $60 tys. dolarów rocznie. Świeżo przyjęty dziś do pracy, „Intern – Hourly” - Stażysta zarabia $18 dolarów, 31 centów na godzinę.
http://www.glassdoor.com/Salary/CSX-Salaries-E124.htm

W Krakowie bez 500 złotych w portkach na dwie osoby, nie ma po co wychodzić każdego dnia na miasto.
2015-07-02 20:13:43 Autor: z torow p.k
---.icpnet.pl
W odpowiedzi na post Leniwiec:
"Zobaczymy ile dostaną posterunki, którym przypadła najniższa "grupa". Pewnie 27 zł podwyżki, żeby nie było, że dostały najmniej."
Ty nie zobaczysz - bo nawet nie jestes pracownikiem tej "szacownej" instytucji
2015-07-02 21:15:18 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@głos z USA
W USA widziałeś zakłady (pracy)?
Może jednak w PRLu.
Za 500 zł w Biedronce byś się przez miesiąc wyżywił, ale Wallmart pewno i tak dużo tańszy
2015-07-02 21:54:47 Autor: Głos z USA w Polsce
---.56.12.15
@stefan bandera

Zakład pracy w USA, jest standardem w nazwie. Są to zazwyczaj małe zakłady pracy. Natomiast duże firmy, to przede wszystkim Kampanie (Campanie). Które dzielą sią na różne grupy spółek, jak Korporacje INC, bądź inne. Jeśli chodzi o mnie, dziś rozpocząłem podróżuje po Polsce, i w przyszłym tygodniu, po Europie. Motorem z żoną i 3 przyjaciółmi z Krakowa tez z żonami. Tak wiec posiłkujemy się w lepszych restauracjach jak biedronki, etc. Pozdrawia e-palacz, bez zakazu palenia na motocyklu. Cześć poszła już spać, trochę czasu na neta i mam w nosie całą kolej, i polskie zarobki.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78c68c1485472745.html


2015-07-02 23:21:25 Autor: stenia z doliny
---.dynamic.chello.pl
Głosie zza oceanu, zarabiam jak większość w kraju 2000zł na rękę (powiedzmy niech to będzie 500 USD albo 500 Euro gdyby były one po 4zł), dojeżdżam do pracy, na paliwo wydaję min. 400-500zł, reszta musi wystarczyć na cały miesiąc...
2015-07-03 07:54:31 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-07-03 08:31:22 Autor: Głos z USA w Poland
---.56.12.246
@Stefan bandera

Poczytaj co to jest (Workplace). Bardzo często przed zakładami, stoi tabliczka wbita w ziemie przy drodze głównej bądź bocznej, z napisem (open space in the workplace). Czyli w tłumaczeniu: są przyjęcia do zakładu pracy. W USA nie ma żadnych umów o prace!!!. Jeśli są gdzieś, to na wyższych szczeblach kontrakty, nie dłuższe jak do 5 lat. Social Security, jest tylko numerkiem ewidencyjnym podobnym w Polsce do Pesel. A pozwolenie na prace, to Zielona Karta (Green Card), bądź Obywatelstwo. Wiele ludzie ma jeszcze Social Security z dawnych lat. Gdzie na odwrocie w zasadzie turyści dodawali pieczątkę zakaz pracy w USA. W USA jest powiedzenie, jak się kogoś nie lubi, obyś trafił do pracy do Polaka. A z piwkami to i Żydzi dają, tylko w USA tego nie widać. W zasadzie od dobrych kilkunastu lat, napiwek jest doliczany do rachunku. To mój ostatni dziś wpis, za chwile ruszam w drogę. Poczytaj niżej o workplace!!!.

http://www.merriam-webster.com/dictionary/workplace
2015-07-03 08:49:30 Autor: Głos z USA w Poland
---.56.12.246
@Stefan bandera
Zapomniałem dopisać, wiec na biegu. U Polaka dostałeś $10 dolarów i pewnie na tym koniec. A żyd daje $7 dolarów na start, po 6 miesiącach w zasadzie $1 dolar więcej, i po roku tez $1 dolar więcej. A później co rok, po $0.50 do 0,95 centów podwyżka. Wiec w zasadzie po kilku latach pracy, lepiej się wyjdzie na pracy u żyda jak u Polaka. Żydzi nie lubią zmian w inwestowaniu w nowego pracownika. Liczy się czas i dobra robota. A Polak jak Polak, byle jak, byle jakoś to było.
2015-07-03 12:51:05 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@głos z USA
żyd obiecał, że po 2 tygodniach będzie 8 US$/h, ale oczywiśce oszukał i zostało 7 US$/h do końca 2.miesiąca, zaś klientów żyd tak oszukiwał, że często już nie mieli na napiwki.
muzułmanin (z Czarnogóry) płacił 8 US$/h, ale praca nie była tak ciężka jak u żyda i Polaka.
chrześcijanin ze Stalowej Woli był uczciwy i placił tyle, co się umówiliśmy, ale potwierdzam, że opinia głosu z USA o szefach Polakach nie jest w USA odosobniona.

Ooo! Admin już wyciął moją wypowiedź, że powszechna nieuczciwość i skąpstwo nowojorskich żydów wobec gojów nieubłaganie prowadzi do anty..mityzmu wśród społeczności NYC, co jest oczywiście niepoprawnym politycznie faktem.
2015-07-03 13:20:11 Autor: director
---.ip.skylogicnet.com
Jako director zarabiam inaczej niz pozostali. Średnia kontraktowa to 3,4 średniej krajowej - niestety. Byle ISE ma prawie 3. Domagam się podwyżki bo te marne siedem tysięcy to jak mówiła nasza Pani Wicepremier jest na granicy ubóstwa i ona za takie pieniądze by nie pracowała.A reszta, no cóż niech się uczy stara to może kiedyś dyrektorem zostanie i będzie zarabiać na skromne życie. Zapomniałem jeszcze, że co kwartał jakaś premijka mi wpadnie, niestety nędzne kilka tysięcy. Ciężkie życie dyrektora w PLK.
2015-07-03 15:45:38 Autor: IC
---.tktelekom.pl
A w Intercity podwyżek nie ma i nie będzie, bo namnożyli stanowisk kierowniczych, a przede wszystkim dyrektorskich i dali tym darmozjadom takie stawki, że teraz brakuje im kasy na normalnych roboli.
2015-07-03 18:36:24 Autor: Głos z USA w Poland
---.56.13.38
@director

Bardzo mnie cieszy, ze choć jeden od nie pamiętnych lat na RK wpis, ze są osoby którym się powodzi. To cos niebywałego. W USA pokazywanie siebie z dobrej strony, do czego się doszło, ile się zarabia, jaki ma się standard życia, osiągnięty własnym sukcesem, pracą, to jest wielkie cos. Gdzie często ludzie składają gratulacje. W Polsce mówienie, pisanie, chwalenie się, chełpienie, jest się napiętnowanym do bólu. Inny kraj, inna mentalność. A jak ktoś dużo osiągnie w Polsce, nie ma bola, to musi być złodziejem!!!. Tak opinia panuje pośród społeczeństwa. Nie dziwie się, ze masz marną pensie, te 7000 tys. złotych. To +- $1856 dolarów, deko poniżej sprzątaczki w biurowcach. Czyli klasa dolna średnia.
2015-07-03 19:11:36 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@głos z USA
Ja też nie jestem biedny i ogólnie w Polsce mi się podoba, mimo że prawie rok spędziłem w różnych miejscach Ameryki od Montany po Ziemię Ognistą.
Polska ma wspaniały klimat, piękne krajobrazy, przyrodę, historię i kulturę.
Długów nie mam. Dysponuję sporymi oszczędnościami. Jeżdżę super furą. Nie powinienem narzekać, ale "come and complain" :)
2015-07-03 19:39:55 Autor: z torów plk
---.icpnet.pl
@Głos z USA
Niejaki @dirctor to nawet pojęcia nie ma jakie są stawki "przelicznikowców" !
2015-07-04 12:23:49 Autor: arw
---.internetunion.pl
ostatnie podwyzki totalna pomyłka komuna na kolei dalej rządzi
2015-07-04 13:23:49 Autor: kaczor
---.static.ip.netia.com.pl
Rakowiecka, Wronki, Rawicz......
Platformiarze!
Szykujcie się!
2015-07-05 16:56:31 Autor: Ekonom
---.centertel.pl
Czytam wpisy i nikt nie chce napisać prawdy albo ma inny cel, ponieważ wszystkim wiadomo dlaczego taka niska podwyżka w spółce PKP PLK S.A.. Wiemy doskonale kto ma pakiet większościowy spółki PKP PLK i w związku z tym właściciel nie ma obowiązku powołać związkowców tzw. przedstawicieli załogi do rady nadzorczej spółki, którzy nic nie robią biorąc dodatkową kasę, nie mogą przekazać zadnych wiadomości pracownikom. Proszę zadać pytania tym działaczom za co zostali powołani i dlaczego?
2015-07-05 22:42:44 Autor: Kolejarz realista
---.dynamic.mm.pl
I co Wy biedni pracownicy PLK zrobicie z tymi 25 złotymi lub 60 złotymi. Zachwyt wielki , wspaniałomyślność. Nie narzekać Jakub Berman wiedział co mówił. Pracować, harować, wegetować. Wasze ulice nasze kamienice i to wszystko tak przez najbliższe 100 lat.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.