15 stycznia X-press Couriers Sp. z o.o. i PKP Intercity SA podpisały list intencyjny w sprawie współpracy dotyczącej realizacji wspólnego projektu - poinformował zarząd TUP SA.
Intencją stron listu jest nawiązanie trwałej współpracy i realizacja projektu, którego celem jest stworzenie nowej jakości usług w branży przesyłek kurierskich poprzez budowę wspólnej platformy transportowej oraz organizacja punktów obsługi klienta na terenie kraju. Oznacza to możliwość zapewnienia klientom szybszego transportu przesyłek przy wykorzystaniu infrastruktury, jaką dysponuje PKP Intercity oraz doświadczenia X-press Couriers w zarządzaniu procesami logistycznymi. Przewidywanym terminem ukończenia prac przygotowawczych, polegających na analizie możliwości realizacji projektu, jest koniec I kwartału 2009 r.
X-press Couriers Sp. z o.o. jest liderem warszawskiego rynku przesyłek miejskich, świadczącym usługi kurierskie o zasięgu lokalnym w największych aglomeracjach miejskich. X-press Couriers Sp. z o.o. należy do spółek z portfela inwestycyjnego TUP SA.