NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Ukrzaliznycia chce się otworzyć na inwestorów

| mj / RK 08.09.2017 27

Ukrzaliznycia chce się otworzyć na inwestorów
Fot. Ukrzaliznycia
Jewgen Krawcow, pełniący obecnie funkcję prezesa Kolei Ukraińskich, poinformował, że Krajowa Komisja Papierów Wartościowych i Rynku Papierów Wartościowych Ukrainy przyjęła decyzję o zarejestrowaniu emisji akcji Ukrzaliznyci, narodowego przewoźnika kolejowego.
Informację tę ogłosił Jewgen Krawcow, pełniący obowiązki prezesa spółki. – To jest historyczne wydarzenie w naszej firmie. Dziś odbieramy zaświadczenie o emisji akcji Ukrzaliznyci i rozpoczynamy nowy etap reformy firmy – podkreślił. Firma rozpoczęła swoją działalność w formie spółki akcyjnej od 1 grudnia 2015 roku.

Ogłoszenie nie oznacza najprawdopodobniej, że akcje UZ będą podlegały obrotowi. Zgodnie z prawem Ukrainy „o wytycznych tworzenia spółki akcyjnej transportu kolejowego ogólnego przeznaczenia”, 100 procent akcji Ukrzaliznyci jest obecnie własnością państwa.

Jakie znaczenie ma zatem rejestracja UZ? Jak tłumaczy p.o. prezes, chodzi o „opracowanie skutecznego systemu ładu korporacyjnego opartego na otwartości, przejrzystości i rozliczeniach”, który „wprowadzi firmę na rynek i pozwoli na ustanowienie osobistej odpowiedzialności menedżerów w tej branży”. – Wreszcie spółka otworzy drzwi dla zagranicznych inwestorów, co oznacza nowe możliwości modernizacji taboru kolejowego i infrastruktury kolejowej, za sprawą dodatkowych pieniędzy – zapowiedział. Pozytywne zmiany mieliby odczuć pasażerowie a także wszyscy inni klienci kolei.

Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Ukraina (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Ukraina (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS