NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Stadler podarował dzieciom w Siedlcach autobus

| Stadler Polska 22.12.2016 14

Stadler podarował dzieciom w Siedlcach autobus
Renault Master przekazany dzieciom w SiedlcachFot. Stadler Polska
Stadler Polska ufundował autobus do przewozu dzieci dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach. Pojazd został wyprodukowany i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, co pozwoli wychowankom ośrodka sprawniej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami.
Dzięki autobusowi dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej będą dowożone na zajęcia i rehabilitację. Będą też mogły odbywać wycieczki poza miasto. Renault Master będzie mógł jednorazowo przewieźć do 17 osób. Pojazd będzie rozpoznawalny na ulicach Siedlec, gdyż został oklejony kolorowymi rysunkami chmurek, kwiatków i słońca. Uroczyste przekazania autobusu odbyło się podczas Wigilii wychowanków ośrodka.

– Jesteśmy obecni w Siedlcach od 10 lat. Nasz zakład stał się częścią lokalnej społeczności. Zatrudniamy ponad 700 pracowników i jesteśmy jednym z największych pracodawców w mieście. To dla nas zobowiązanie i zarazem wyróżnienie. Jako partner ośrodka przekazujemy autobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, by służył jak najlepiej naszym najmłodszym mieszkańcom. Wierzymy, że pozwoli on spełniać marzenia dzieci – powiedział Tomasz Prejs kierujący zakładem Stadler Polska w Siedlcach.

– Zakup specjalistycznego samochodu, który będzie służył dzieciom z różnego rodzaju schorzeniami to piękny gest, ale nade wszystko szlachetny odruch serca. Dzięki temu wspaniałemu, świątecznemu prezentowi podopieczni ośrodka mogą poczuć się pełnoprawnymi członkami naszej wspólnoty – napisał w okazjonalnym liście, przekazanym Tomaszowi Prejsowi, prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski. - Cieszymy się, że wspólnie możemy zmieniać świat na lepsze. Często stawiam Państwa firmę za przykład dobrej współpracy z naszym samorządem – dodał prezydent Kudelski.

– Pozyskanie środka transportu jest niezwykle ważne dla właściwego funkcjonowania naszej placówki. Od wielu lat borykaliśmy się z trudnościami wynikającymi z braku własnego pojazdu przy organizowaniu wycieczek turystycznych i edukacyjnych, przewozu naszych podopiecznych na różnego rodzaju konkursy, zawody sportowe, przeglądy artystyczne oraz wszelkie inne imprezy – powiedział Krzysztof Prochenka – Dyrektor SOSzW im.
Marii Grzegorzewskiej w Siedlcach.

Stadler Polska jest jednym z największych pracodawców w Siedlcach. Firma bardzo mocno współpracuje z lokalnymi partnerami. Ponad 65% dostawców to polskie małe, średnie i większe firmy. W sumie jest to ponad 2 tysiące przedsiębiorstw. Spółka zwiększa inwestycje w Siedlcach. Rozbudowuje halę produkcyjną oraz powierzchnię biurową. Wartość obecnie realizowanych inwestycji to 40 mln złotych. Ich zakończenie planowane jest w przyszłym roku. Stadler Polska działa w Siedlcach od 2006 roku. Do końca listopada 2016 zakład wyprodukował 320 pociągów dla przewoźników z całej Europy.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej na temat:

(0)
Stadler Polska (0)

Więcej z regionu:

Siedlce (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Wiecej na temat:

(0)
Stadler Polska (0)

Wiecej z regionu:

Siedlce (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS