NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Opóźnią się prace przygotowawcze dla dworca systemowego w Bielsku Podlaskim?

| Witold Urbanowicz 12.01.2017 0

Opóźnią się prace przygotowawcze dla dworca systemowego w Bielsku Podlaskim?
Dworzec systemowy w Mławiefot. PKP SA
W Bielsku Podlaskim stanąć ma kolejny dworzec systemowy w oparciu o projekt własny PKP SA. Według zapowiedzi prace przy realizacji inwestycji miały ruszyć w III kwartale 2017 r. Na razie jednak kolejarze unieważnili przetarg na wykonanie dokumentacji okołoprojektowej.
W Bielsku Podlaskim, leżącym przy linii nr 32 Czeremcha – Białystok, stanąć ma dworzec systemowy, zastępując obecny wspólny dworzec kolejowo-autobusowy. Obiekt powstanie w oparciu o projekt przygotowany przez PKP SA. Podobne dworce funkcjonują już w Ciechanowie, Mławie, Nasielsku i Strzelcach Krajeńskich. Niedawno natomiast ogłoszono przetarg na dokumentację okołoprojektową dla nowego dworca w Nidzicy.

Pod koniec listopada 2016 r. PKP SA ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji okołoprojektowej dla budowy dworca w Bielsku Podlaskim. Zadaniem wykonawcy miały być wykonanie projektu zieleni i układu drogowego, inwentaryzacja obiektów na potrzeby rozbiórki, a także wykonanie opinii geotechnicznej i sejsmometrycznej. Wyznaczono na to czas 26 tygodni, licząc od momentu podpisania umowy. Projektant miał też sprawować nadzór autorski. Termin rozpoczęcia inwestycji określono na III kwartał tego roku, a prace miały potrwać 10 miesięcy.

Na razie jednak PKP SA unieważniły postępowanie na prace okołoprojektowe. W postępowaniu nie wpłynęła bowiem żadna oferta.

Bielsk Podlaski jest jednym z dziesięciu dworców, które zostaną przebudowane bądź wybudowane w ramach środków dla Polski Wschodniej. Kolejny dworzec systemowy ma powstać w Nidzicy. Równolegle toczą się prace przygotowawcze dla przebudowy istniejących dworców CzeremchaBiałystok, SzczytnoSiemiatycze, Olsztynek i Skarżysko-Kamienna. Trwa przebudowa Olsztyna Zachodniego i trwa opracowywanie założeń do przebudowy Olsztyna Głównego. W sumie w całym kraju PKP SA wytypowały 464 obiektów dworcowych, które wymagają działań inwestycyjnych.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Bielsk Podlaski (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Zintegrowany transport

Wiecej z regionu:

Bielsk Podlaski (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS