NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Ogromne zainteresowanie nowymi manewrówkami dla PKP Intercity

| Jakub Madrjas 06.06.2017 129

Ogromne zainteresowanie nowymi manewrówkami dla PKP Intercity
Fot. Maciej Górowski
Aż siedem firm weźmie udział w dialogu technicznym, który ogłosiło PKP Intercity. Operator, dzięki rozmowie z producentami, ustali warunki zamówienia na nowe lokomotywy manewrowe.
PKP Intercity ogłosiło w połowie maja rozpoczęcie przygotowań do zakupu nowoczesnych lekkich lokomotyw manewrowych. Pierwszym etapem będzie przeprowadzenie dialogu technicznego z producentami taboru. Pisaliśmy o tym tutaj.

Celem dialogu jest pozyskanie informacji pozwalających na oszacowanie możliwości technicznych dostępnych na rynku oraz oszacowanie wartości i terminu dostawy lekkich dwuosiowych lub trzyosiowych lokomotyw manewrowych. Według założeń pojazdy mają osiągać prędkość co najmniej 60 km/h.

Jak poinformowało "Rynek Kolejowy" biuro prasowe PKP Intercity, do udziału w dialogu technicznym na zakup lekkich lokomotyw manewrowych dopuszczono aż siedem firm: Newag, Corail TS, ZPS Stargard, Alstom Konstal, H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych, CZ LOKO oraz Stadler Polska. – Dialog techniczny potrwa około jednego miesiąca – mówi "RK" Marta Ziemska z PKP Intercity.

Warto przypomnieć, że wczoraj PKP Intercity rozpisało przetarg na 59 napraw okresowych dla lokomotyw elektrycznych serii EP09 i przetarg na 55 nowych wagonów osobowych. Będzie też kontynuować projekt wagonów Combo. W ubiegłym roku IC ogłosiło strategię taborową na lata 2016–2020, w ramach której zainwestuje ok. 2,5 mld zł. 
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Polska (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Polska (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS