NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Newag wykona P4 Impulsów dla SKM Warszawa

| Martyn Janduła 14.02.2017 44

Newag wykona P4 Impulsów dla SKM Warszawa
fot. Martyn Janduła
SKM Warszawa zakończyła postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy czynności poziomu utrzymania P4 dla trzech swoich pojazdów typu 35WE. Udział w postępowaniu przetargowym zgłosił tylko jeden oferent i to jego oferta została uznana za najkorzystniejszą.
Naprawę okresową mają przejść pojazdy o numerach fabrycznych 008, 009 i 010. Oprócz standardowych czynności, w tym malowania pojazdów, SKM zakłada też wykonanie prac dodatkowych, takich jak wymiana sterownika drzwi, tablic informacyjnych czy monitorów reklamowych. Dodatkowo SKM życzy sobie wymiany 48 kół monoblokowych (jedna jednostka 35WE ma 32 koła).

Na prace wykonawca będzie miał czas od 19 lutego do 20 września 2017 roku. SKM Warszawa przygotowała na zamówienie budżet w wysokości 13,284 mln złotych brutto. Natomiast ofertę w tym postępowaniu przetargowym złożył wyłącznie jeden oferent. Jest nim Newag, który zaoferował prace za 13,276 mln zł. Oferta zatem jest tańsza o ok. 8 tys. zł od założonego przez zamawiającego budżetu. Dodatkowo wykonawca udzieli 12 miesięcy gwarancji na wykonane prace.

Teraz przewoźnik informuje, że oferta nowosądeckiej firmy – która jest także producentem wspomnianych jednostek 35WE – została wybrana za najkorzystniejszą i w najbliższym czasie – w ciągu dziesięciu dni – ma zostać podpisana umowa.

Warto w tym miejscu także przypomnieć, że Warszawa planuje uruchomienie co najmniej dwóch nowych tras SKM. W związku z tym ten miejski przewoźnik myśli o zakupie 28 nowych pojazdów. Wkrótce SKM ma zacząć korzystać z własnej bazy utrzymaniowej Szczęśliwice.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Warszawa (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Warszawa (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS