NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Koleje Wielkopolskie inwestują w pojazd do manewrów

| Jakub Madrjas 02.08.2017 83

Koleje Wielkopolskie inwestują w pojazd do manewrów
Fot. Corail
Samorządowy przewoźnik z wielkopolski zamówi do swojej bazy w Zbąszynku dwudrogowy pojazd do przetaczania taboru o napędzie elektrycznym.
Koleje Wielkopolskie ogłosiły postępowanie na dostawę pojazdu dwudrogowego do przetaczania pojazdów trakcyjnych o napędzie elektrycznym. Będzie wykorzystywany w Punkcie Utrzymania Taboru w Zbąszynku. Chętni na realizację zamówienia mogą składać oferty do 18 sierpnia. Zamawiający po otwarciu ofert przewiduje jeszcze licytację elektroniczną z ewentualną dogrywką. Kryteriami wyboru będzie cena (80 proc.) i okres gwarancji (20 proc.). 

Koleje Wielkopolskie określiły bardzo dokładnie parametry pojazdu, który chcą zamówić - ma mieć długość do 2,9 metra, szerokość do 1,9 m i wysokość do 1,6 m. Musi móc przetaczać pojazdy o masie do 200 ton po torze o nachyleniu do 2,5 promila i z prędkością od 1 do 5 km/h.

Bez obciążenia pojazd musi osiągać prędkość 10 km/h, a promień zawracania pojazdu poza torem ma wynosić do 2,6 m. Żywotność określono na 1200 cykli ładowania - co najmniej 4 lata eksploatacji. Wózek ma być zdalnie sterowany poprzez radio.

Wózek elektryczny jest ciekawym rozwiązaniem, ponieważ w przeciwieństwie do lokomotyw manewrowych nie pobiera wiele energii, tańsze są też przeglądy i naprawy. Jest też z kolei dużo bardziej elastyczny niż przeciągarki linowe.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Wielkopolskie (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Wielkopolskie (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS