NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

Impuls KŚ idzie na przegląd P4 i dostosowanie SIP

| Martyn Janduła 23.08.2017 56

Impuls KŚ idzie na przegląd P4 i dostosowanie SIP
Fot. Koleje Śląskie / Piotr Farana
Zakończył się przetarg na przeprowadzanie prac na czwartym poziomie utrzymania jednego ze śląskich Impulsów. Pojazd o numerze 007 trafi na przegląd i dostosowanie systemu informacji pasażerskiej do nowych wytycznych przepisów prawa do Newagu.
Koleje Śląskie zakończyły już kolejne postępowanie – na usługę naprawy 4. poziomu utrzymania jednego elektrycznego zespołu trakcyjnego typu 35WE Impuls o numerze 007 wraz z dostosowaniem systemu informacji pasażerskiej do obowiązujących przepisów prawa. Naprawa ma zostać przeprowadzona do końca listopada tego roku.

Zakres prac przewidziano przede wszystkim w obrębie systemu informacji pasażerskiej, systemu emisji reklam, systemu dynamicznego rozkładu jazdy oraz systemu monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego. Zamawiający na realizację zamówienia planował przeznaczyć 4,54 mln zł brutto. Cena zaproponowana przez nowosądecką firmę to 4,88 mln zł. Mimo że przekracza ona budżet zamawiającego, to Koleje Śląskie zdecydowały o podwyższeniu kwoty na sfinansowanie kontraktu i udzielenie zamówienia Newagowi. Dodatkowo zagwarantowana została 18-miesięczna gwarancja na prace P4 oraz 24-miesięczna gwarancja jakości na system informacji pasażerskiej.

Sześcioczłonowy pojazd 35WE Impuls o numerze 007 jest eksploatowany przez Koleje Śląskie od listopada 2012 roku. Rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie systemu informacji pasażerskiej pochodzi z kolei z 2013 roku.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Śląskie (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Śląskie (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS