NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

IDS w Ciechanowie doceniony na Warmii i Mazurach

| PKP SA 04.11.2016 61

IDS w Ciechanowie doceniony na Warmii i Mazurach
IDS w Ciechanowie doceniony na Warmii i Mazurachfot. PKP SA
Innowacyjny Dworzec Systemowy w Ciechanowie został nagrodzony w konkursie „Budowa roku 2015”, organizowanym przez Olsztyńską Izbę Budowlaną. Wybudowany niemal rok temu obiekt zajął III miejsce.
Nagrodę przyznano w kategorii obiekty użyteczności publicznej. To pierwsze takie wyróżnienie dla ciechanowskiego budynku oraz pierwsze dla któregokolwiek z powstałych w ubiegłym roku dworców systemowych.

IDS zastąpił stary dworzec

IDS w Ciechanowie powstał w ramach pilotażowego programu PKP SA, który zakłada, że w miejscu dotychczasowych niefunkcjonalnych i niszczejących obiektów budowane są nowe dworce. PKP S.A. zamierza wykorzystywać doświadczenia z realizacji poprzednich tego typu inwestycji i kontynuować projekty w tej formule, w razie potrzeby odpowiednio je modyfikując, aby jak najlepiej dostosować je do potrzeb podróżnych i lokalnych społeczności. Budowane od podstaw obiekty będą architektonicznie wpisane w najbliższe otoczenie danego dworca. Budynki będą również bardziej efektywne energetycznie, wyposażone w zaawansowane technologie i przyjazne środowisku.

Projekt dworca systemowego został opracowany przez zespół architektów Biura Projektowania PKP SA. Oprócz ciechanowskiego IDS-a, PKP SA udostępniła podróżnym jeszcze 3 podobne obiekty: Mława, Nasielsk i Strzelce Krajeńskie Wschód. Inwestycję w Ciechanowie realizowało Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane SA.

Będzie więcej tanich, nowoczesnych dworców


Mazowiecki dworzec może być pierwszym, ale nie jedynym IDS-em wyróżnionym w konkursie regionalnej branży budowlanej. PKP S.A. planuje budowę nowego dworca również na Warmii i Mazurach. Inwestycja dotycząca dworca w Nidzicy będzie realizowana w latach 2017-2018 w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. 9 listopada odbędą się konsultacje społeczne dotyczące planowanej inwestycji. Spotkania przyjmą formę warsztatów kreatywnych, na które zaproszeni są przedstawiciele lokalnych społeczności, organizacji pozarządowych oraz władze samorządowe.

Olsztyńska Izba Budowlana skupia kilkadziesiąt regionalnych firm z branży inwestycyjnej. Konkurs wyróżniający nowopowstałe budynki organizowany jest co roku.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Ciechanów (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Ciechanów (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS