NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Turcja zapowiada duże inwestycje w kolej

| mg, Rynek Kolejowy 18.03.2014 217

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-03-18 16:11:39 Autor: kali74
---.16-4.cable.virginmedia.com
W 2013 roku w Niemczech przewieziono...2,5 mld pasażerów! Zdanie poraża! Przez pół minuty z niedowierzaniem kręciłem głową. Myślę, że to dobitnie pokazuje gdzie jesteśmy z naszą gównianą kolejką!
2014-03-18 16:49:24 Autor: max2
---.merinet.pl

max2
Biorąc pod uwagę liczbę ludności, zamożność Polaków i długość sieci to kolej powinna dziś tu mieć 700-800 mln podróżnych rocznie. To, że ma o wiele mniej to wyłącznie zasługa kolejnych nieudolnych władz zarówno spółek kolejowych jak i państwa.
2014-03-18 16:53:50 Autor: Adam Zz
---.wapgw.era.pl
To nieźle Turcja kroi na kolej unijny budżet w latach 2014-2020.
;)
2014-03-18 17:40:01 Autor: OIHU
---.pools.arcor-ip.net
@Zz

Jaki unijny budzet???? od kiedy turcja jest w UE i dostaje pieniadze??? czlowieku......chyba cos przegapiles
2014-03-18 18:21:04 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale w NATO sa i kase maja z baz amerykanskich ale niewiadoma czy to starczy bo" wesolo" tam nie jest .
2014-03-18 19:09:40 Autor: Likwid
---.dynamic.chello.pl
Te bisurmańskie tępaki nie pojęły jeszcze, że kolei nie trzeba rozbudowywać, tylko ją likwidować. Musimy w ramach pomocy unijnej skierować nad Bosfor kilka setek bankomatów, ich kuzynów i znajomych, żeby im tę oczywistą oczywistość wytłumaczyli. Po rozebraniu całej tureckiej kolei na złom, desant ekspertów wysłać do innych durniów uważających, że kolej jest potrzebna: Niemców, Szwajcarów, Holendrów, Włochów, Hiszpanów, Szwedów itd.
2014-03-18 22:48:19 Autor: Euro2222
---.rb1b.deb.mt.pl
214 mln euro na linie 533km... to chyba tylko lekka kosmetyka a nie budowa high speed i jeszcze tabor w tym...
2014-03-19 01:03:55 Autor: Adam Zz
---.wapgw.era.pl
@OIHU
Zamierzona ironia-matka bezsilności.
Oni funduszy strukturalnych nie mają i w kolej inwestują. A u nas ni uja!
Za mało miliardów dla nierobów.
2014-03-19 02:22:12 Autor: Głos z USA
---.hsd1.in.comcast.net
Można by im odsprzedać tanio, używane szyny z rozbiórki po zamykanych szlakach kolejowych.
2014-03-19 02:24:30 Autor: Głos z USA
---.hsd1.in.comcast.net
W odpowiedzi na post stan:
"Ale w NATO sa i kase maja z baz amerykanskich ale niewiadoma czy to starczy bo" wesolo" tam nie jest ."
@stan

Fakt!, Oni mają bazy amerykańskie i dochody. W Polsce są bazy Watykańskie, w które się inwestuje stale.
2014-03-19 07:48:45 Autor: aron mędrzec parczewski
---.nette.pl
50% Turków korzysta z komunikacji publicznej.
2014-03-19 08:41:23 Autor: krzysztof rytel
---.warszawa.vectranet.pl

krzysztof rytel
"Obecnie w Turcji transport kolejowy to jedynie 5 proc. rynku transportowego w ogóle."

To tak jak w Polsce.
2014-03-19 10:33:14 Autor: stan
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
2,5 razy wieksza niż Polska a linii kolejowych polowe mniej niz Polaka ( to jest ta potega gospodarcza)

ale Wyszynski bedzie krzyczał jak to Turki inwestuja bo buduja teraz 400 km KDP ( przecież jak nie maja praktycznie nic to cos musza miec aby gospodarke rozruszać.
2014-03-19 12:54:11 Autor: Świetokrzyski Vlak
---.181.133.2
@max2

To nie kolejarze niszczą kolej tylko rząd RP przez 25 lat transformacji niszczy ten środek transportu wraz z ze świętymi Związkami zawodowymi "Solidarność" , gdzie twórca zniszczenia był były przewodniczący obecnie senator PIS bez wyższych studiów ,bez tytułu zawodowego ,pan Stanisław Kogut. udzielny książę
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.