Partnerzy serwisu:
Prawo

Rozporządzenia wprowadzające Wspólną Metodę Bezpieczeństwa po polsku

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Autor:

UTK

Data publikacji:
10-08-2011
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
UTK

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO
Rozporządzenia wprowadzające Wspólną Metodę Bezpieczeństwa po polsku
Europejska Agencja Kolejowa wszczęła proces konsultacji społecznych dwóch projektów rozporządzeń Komisji Europejskiej, wprowadzających Wspólną Metodę Bezpieczeństwa w zakresie monitorowania i nadzoru, o czym informowaliśmy w dniu 19 lipca 2011 r.

W celu ułatwienia zapoznania się z projektowanymi dokumentami krajowym przedsiębiorstwom kolejowym, zarządcom infrastruktury oraz podmiotom odpowiedzialnym za utrzymanie, Urząd Transportu Kolejowego udostępnia polskie, robocze tłumaczenia wymienionych dokumentów w witrynie internetowej UTK (dział Prawo Europejskiej / Projekty Aktów Prawnych).

Wspólna Metoda Bezpieczeństwa dla monitorowania służyła będzie między innymi weryfikacji czy wszystkie procesy i procedury zawarte w systemie zarządzania bezpieczeństwem przedsiębiorstwa kolejowego i zarządcy infrastruktury lub w systemie utrzymania jednostki odpowiedzialnej za utrzymanie, są prawidłowe i skutecznie stosowane przez wymienione podmioty. Ma ona również zapewnić skuteczne stosowanie sytemu zarządzania (rozumianego jako SMS lub system utrzymania) jako całości oraz sprawdzanie czy system zarządzania osiąga oczekiwane wyniki. Wspólna Metoda Bezpieczeństwa przeznaczona będzie do stosowania przez przedsiębiorstwa kolejowe, zarządców infrastruktury i jednostki odpowiedzialne za utrzymanie.

Wspólna Metoda Bezpieczeństwa dla nadzoru stosowana będzie przez krajową władzę bezpieczeństwa (w warunkach polskich funkcja ta realizowana jest przez Urząd Transportu Kolejowego) w trakcie procesu nadzorowania przedsiębiorstw kolejowych i zarządców infrastruktury, w zakresie praktycznego stosowania przez te rodzaje podmiotówsystemów zarządzania bezpieczeństwem, oraz kontrolowania wszystkich ryzyk związanych z prowadzoną działalnością.

Ewentualne uwagi, komentarze oraz propozycje uzupełnień do projektów wymienionych rozporządzeń należy przekazywać do Europejskiej Agencji Kolejowej za pośrednictwem właściwych organizacji reprezentatywnych (ALE, CER, EIM, EPITOLA, ERFA, ETF, UNIFE, UIP, UITP, UIRR) do dnia 6 września 2011 r.

Partner działu

Hanton

Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5