NUMER 10/2022
NUMER 10/2022
Temat numeru:
InnoTrans 2022
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Podwieszane parowozy w nowym Muzeum Kolejnictwa [wizualizacje]

| inf. prasowa PKP i UMWM 22.10.2014 234

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-10-21 14:38:52 Autor: Ttt
---.internettv.atman.pl
A dojazd? Tylko samochodem osobowym... no, może autobus puszczą co pół godziny. Taka to świetna lokalizacja.
2014-10-21 14:39:42 Autor: Wisia Masiak
---.dynamic.chello.pl
Wielką atrakcją będzie woskowa figura Misi Ministry, z unoszącym się nad Nią wyobrażeniem Business Intelligence, i zostawianymi z tyłu DB, SNCF, OeBB, CzD itd Do tego możliwość zwiedzenia Dzioba Dziobaczego.

Ogólnie pomysł dobry, ale powinno to być połączone z muzeum komunikacji miejskiej, i organizować przejazdy zabytkowymi pociągami, co z Warszawy nie będzie proste i zbyt ciekawe. Pociągi zabytkowe powinny sobie jeździć po bocznych liniach Mazowsza i okolic.
2014-10-21 14:45:19 Autor: Patek Philippe
---.dynamic.chello.pl
Kolekcja zegarków Ministra też nie będzie małą atrakcją, gdzie można obejrzeć sobie np Nardin Ulysse, a może nawet przymierzyć (kopię rzecz jasna)
2014-10-21 15:07:56 Autor: wdr
---.emea.ibm.com

wdr
wizualizacja strasznie tandetna. przed projektowaniem tego muzeum powinni się najpierw przejechać do np. Utrechtu (http://www.spoorwegmuseum.nl/)i sprawdzić jak się robi takie muzea. oczywiście tam muzeum jest w centrum na starym dworcu (podobnie jak w Madrycie) i nikomu to nie przeszkadza. tylko u nas mając muzeum na starym dworcu przenosimy je na zadupie, żeby wyburzyć dworzec i wybudować kolejne centrum biurowo-handlowe.
2014-10-21 15:09:29 Autor: wdr
---.emea.ibm.com

wdr
dobrze, że Muzeum Narodowe czy Zamek Królewski mają budynki na własność, bo pewnie też po porozumieniu z "inwestorem" przenieśliby je na Ursus czy Tarchomin a w ich miejsce postawili biurowce lub sklepy. taki kraj
2014-10-21 15:32:00 Autor: Pn11
---.static.ip.netia.com.pl
Też mam wrażenie, że najważniejszym celem całej operacji jest odzyskanie gruntu spod obecnego muzeum... :-(
2014-10-21 15:54:33 Autor: Matka Polka Katolicka
---.free.aero2.net.pl
a może by tak Sztruzik pan zamiast zajmować się pierdołami ukończył by w końcu Świątynię Bożej Opatrzności !
2014-10-21 18:46:20 Autor: SP45-116
---.warszawa.vectranet.pl
Rozumiem, że będzie historyczna SKM z Warszawy Nowej Głównej na Szczęsliwice.
2014-10-22 11:29:05 Autor: figo
---.is.a.tor.exit.server.torland.is
Tk jest, grunty się sprzeda, a muzeum pozostanie wirtualne... Sorry, taki mamy klimat.
2014-10-22 13:59:56 Autor: Gheata_Sigiliu
---.4.ku-graz.chello.at
Co ze stacją Warszawa Główna?

Rozumiem, że przywrócona zostanie funkcja podstawowa - obsługa ruchu pasażerskiego. Jeśli mają przenieść muzeum, a tory zaorać i oddać grunt deweloperom, to zdemoluję gabinety bufetowej, Struzika, Shreka!
Mam szykować krucjatę?
2014-10-22 15:14:51 Autor: zibi
---.cloudexit.eu
Podwieszane lokomotywy??? Czy może miejsca wiszące będą dla prezesów przeznaczone? D:
Ale tak poważniej, to po co j wieszać? Żeby zmalować rdzę, z daleka nie będzie widać? Chyba tylko panu projektanowi ładnie tak na montorze wyszło.
2014-10-22 21:07:01 Autor: ziomek
---.pila.vectranet.pl
Budynek okrągłej parowozowni jest do wzięcia:
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,16841990,Znika_stara_parowozownia__Dokad_powedruje___ZDJECIA_.html?v=1&pId=31450679&send-a=1#opinion31450679
2014-10-23 11:28:31 Autor: kolej_na_kolej1
---.29.207.98.citimedia.pl
Czy na prawdę lokomotywy od spodu są takie piękne? Ja rozumiem jedna- poglądowo jak to wygląda od spodu, ale może zamiast podwieszania to kanał, każdy przejdzie a jak będzie zainteresowany to i do kabiny będzie mógł zajrzeć i do tendra. Lokomotywa to nie samolot ani latawiec, wieszanie tego pod sufitem może jest artystyczne ale czy atrakcyjne dla tych ,którzy chcą poznać technikę kolejową?
2014-10-24 21:31:38 Autor: Pasażer1985
---.toya.net.pl
Ja to w tym muzeum obejrzałbym chętnie podwieszonych za szyję ministrów, dyrektorów, prezesów i innych z zarządu PKP odpowiedzialnych za rozwalenie kolei polskiej w ciągu ostaniach 25.
Tych co decydowali o likwidacji linii, zamykaniu połączeń, podziale PKP na setkę spółek. Każdy z nich powinien tam komisyjnie być powieszony i wisieć aż kruki oczy wydziobią, albo aż sam z siebie spadnie... .
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 10/2022
NUMER 10/2022
W najnowszym numerze naszego miesięcznika podsumowujemy targi Innotrans 2022, które na pewno zapadną całej branży w pamięć. Oprócz tego dużo piszemy o logistyce na szlakach do Ukrainy i przyszłości branży kolejowej i budowlanej. Piszemy też o systemie, który zmieni zarządzanie przepustowością na kolei... i o tym jak tę przepustowość na polskich torach likwidowano w ostatnich 30 latach.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.