NUMER 06/2022
NUMER 06/2022
Temat numeru:
Logistyka między Polską a Ukrainą
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Nowy SA135 jest już na Podkarpaciu (zdjęcia)

| ms, Rynek-Kolejowy.pl 13.01.2016 487

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2016-01-13 12:01:05 Autor: wdr
---

wdr
jaki będzie miał obieg, 105km dziennie? pewnie pojedzie do Jarosławia, postoi kilka godzin i wróci :(
2016-01-13 12:07:47 Autor: miotła
---.adsl.inetia.pl
Piękny szynobus :)

Ale jest ważniejsza sprawa: kiedy minister Adamczyk weźmie przykład z Jacka Kurskiego z TV i zacznie wyrzucać prezesów spółek kolejowych?

Z Przewozów Regionalnych również!
2016-01-13 12:22:10 Autor: Maurycy+
---.97.199.117
Na bogato Podkarpackie, na bogato,
14 melonów i najdroższy szynobus - dobrze się dzieje w kolebce PiS,
ale takie są prawa dżungli...
2016-01-13 12:25:32 Autor: melon brykiet
---.pkp.pl
Bylem ostatnio w Rzeszowie - stało tam na torach postojowych kilkanaście szynobusów. Taką iloscia taboru mozna by obsluzyc wszystkie linie w wojewodztwie. Nie rozumiem po co Podkarpaciu kolejny szynobus - mysle, ze w tutejszych warunkach idealnym obiegiem bedzie pociag Bieszczadzki Zaczek - kurs w piatek do Komanczy, nocowanie, powrot w niedziele do Rzeszowa i wsio ;))))))
2016-01-13 12:34:07 Autor: adam 12345
---.adsl.inetia.pl
pozdrowienia dla Rudego (konduktora) z podkarpackiego PR
2016-01-13 12:44:13 Autor: mathewicforum
---.centertel.pl

mathewicforum
@Maurycy:

...co nie zmienia faktu, że jeśli Podkarpacie kolejowo jest dżunglą, to Małopolska z pewnością coraz ciemniejszym buszem!

Wiesz, sam fakt, że Małopolskę od jakiegoś czasu porównuje się do swojego sąsiada, a nie do Dolnego Śląska też o czymś świadczy (...). Zaś Podkarpacie, owszem ma kilku oszołomów w UM w Rzeszowie, ale, paradoksalnie, jeśli chodzi o UMWP w Rzeszowie, to jakieś tam środki w RPO województwa na rewitalizacje torów poszły i idą. Do tego współpraca z PLK przy nowych łącznicach. No i te "bieszczadzkie żaczki"... wiem, to jest kropla, ale coś się robi, powoli, ale rozwija, a nie jak głupi sąsiad zwija.
2016-01-13 12:58:49 Autor: Winczysław
---.net.voice-net.pl
Wąsata patologia z rzeszowskiego PR robi takie kwiatki, ze 2 szynobusy robią obiegi po 218 km na dobe - o godz.14.09 wyrusza z Rzeszowa R-32430 Rz- SWP i tam nocuje od 15.57 do rana i rano jedzie SWP-Rz jako R-23431 lub jako R-23433 i stoi bezuzytecznie w Rz do 14.09.

Taki sam obieg na dobę (218 km) ma druga maszyna jadąca jako R-32432 z Rz do SWP o 15.54. Nocuje w SWP od 17.45 i rano wraca do Rz ako R-23431 lub jako R-23433 i stoi bezuzytecznie w Rz do 15.54
2016-01-13 14:22:53 Autor: ep40
---.19.245.13
Na czwartym zdjęciu ta szafa po prawej jest kretyńsko duża, nie dało się inaczej bardziej równomiernie rozłożyć osprzęt?
2016-01-13 18:33:32 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
To kiedy ruszają połączenia Rzeszów - Łupków i Sanok - Krościenko? Jak Kolbę zeelektryfikują to poprzerabiają SA103 i 135 na EN81???
2016-01-13 23:07:04 Autor: edus
---.warszawa.vectranet.pl
Taaa, będzie jeździł przez 2 h, a przez resztę dnia stał - dokładnie jak obecne składy...
Składów pełno (na bocznicach), a tymczasem rozkłady absurdalne. Z Jasła do Rzeszowa mamy odjazdy:
5:00, 5:50, a przez resztę dnia NIC. Powroty podobnie - 15:10 i 15:50. W innych godzinach nie pojedziesz...
2016-01-14 06:49:59 Autor: Goralo-zagramaniczna-Targowica-na-rowerze-i-sprzedajna-ubecka-gnida
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ mathewicforum

Po prostu władze woj. małopolskiego jako pierwsze w Polsce pojęły, że dobra zmiana jest potrzeba i biorą przykład z sąsiedniego regionu rządzonego przez dobrą zmianę już przez dłuższy czas, gdzie rozkład 2-3-parowy jest obowiązującym standardem w dobrozmianowym kolejowym ruchu regionalnym. Do jakiego to modelu będziemy następnie w ramach postępującej ogólnopolskiej dobrej zmiany dążyć, jest to wszak najświetlańsza przyszłość optymalna i upragniona przez najlepszy sort, nieprawdaż?
2016-01-14 14:31:23 Autor: victius
---
W odpowiedzi na post mathewicforum:
"@Maurycy:

...co nie zmienia faktu, że jeśli Podkarpacie kolejowo jest dżunglą, to Małopolska z pewnością coraz ciemniejszym buszem!

Wiesz, sam fakt, że Małopolskę od jakiegoś czasu porównuje się do swojego sąsiada, a nie do Dolnego Śląska też o czymś świadczy (...). Zaś Podkarpacie, owszem ma kilku oszołomów w UM w Rzeszowie, ale, paradoksalnie, jeśli chodzi o UMWP w Rzeszowie, to jakieś tam środki w RPO województwa na rewitalizacje torów poszły i idą. Do tego współpraca z PLK przy nowych łącznicach. No i te "bieszczadzkie żaczki"... wiem, to jest kropla, ale coś się robi, powoli, ale rozwija, a nie jak głupi sąsiad zwija."
No, trudno porównywać taki tabor do dolnośląskiego, gdzie nawet w Impulsach nie mają takich foteli, a szynobusy to kiepsko wyprofilowana decha obita tkaniną, na której da się wysiedzieć maksymalnie pół godziny. Do Szklarskiej Poręby (4 godz. jazdy) KD potrafią puścić lekko przypudrowanego kibla bez klimatyzacji, wi-fi, z niewygodnymi siedzeniami. Więc co tu porównywać? Brawa dla Podkarpacia że inwestują w dobry tabor, takie myślenie wcześniej czy później się zwróci. KD oszczędzają jak mogą na taborze i teraz np. wymieniają powoli fotele, więc takie oszczędności owocują sumarycznie większymi kosztami poniesionymi w przyszłości, nie wspominając o tym ile taki tabor odstraszy pasażerów od kolei zanim w KD pójdą po rozum do głowy.
2016-01-14 16:12:05 Autor: wdr
---

wdr
@victius
jestem z tych, którzy wolą jechać w kiblu fullplastic a nie czekać 8h na jedyne w dobie połączenie najbardziej luksusowym podkarpackim SZT
2016-01-14 18:38:15 Autor: barti
---.opera-mini.net
@wdr:
Widać należysz do tych ludzi z ogona rozkładu normalnego IQ. Ja wolę jechać w jako takim komforcie a nie szrocie. Z tymi pociągami raz na 8h to oczywiście przesadzasz, najpierw zaznajom się z rozkładem jazdy a potem pisz.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Fotorelacje
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 06/2022
NUMER 06/2022
Najnowszy numer Rynku Kolejowego poświęcony jest logistyce pomiędzy Polską a Ukrainą, a szczególnie palącemu problemowi przewozu zbóż. Czy kolej jest w stanie wywieźć zbiory ze „spichlerza Europy”? Oprócz tego piszemy m. in. o problemach kolei w sezonie wakacyjnym, układzie węzła kolejowego CPK i drugim torze WKD. W numerze prezentujemy też najnowszy raport ZDG TOR; nie brakuje również ciekawych rozmów.

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.