NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Krym traci kolejowe połączenia z Ukrainą

| Reuters/lp, Rynek Kolejowy 27.12.2014 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2014-12-27 08:48:37 Autor: adam1234
---.adsl.inetia.pl
Moi mili, w Rosji rozkład zmienia się w maju, nie w grudniu

Redakcjo, już niedawno na tym forum pisałem, że pociągi jadące z Moskwy na południe wożą głównie pracujących w Moskwie na czarno lub legalnie w zasadzie za miskę ryżu mieszkańców byłych republik - czytajcie czasem komentarze
nie ma podróżujących - nie ma sprzedaży biletów

ale najważniejsze jest coś innego - Ukrainiec (w sensie mieszkaniec Ukrainy) mający pracę w Moskwie a pochodzący z Donbasu nie będzie się pchać z miarę bezpiecznej stolicy do miejsca, gdzie rządzi mafia separatystów

a co do Krymu - Ukraina co chwila ogranicza przesył energii elektrycznej, to i na zelektryfikowanej linii do Symferopola / Sewastopola są problemy z prowadzeniem ruchu pociągów - elektriczki krymskie również nie kursują, wiele osób nie może podróżować

wczoraj np. pociąg z Kijowa i Chmielnickiego przybyły do Symferopola opóźnione o kilka godzin, a ten z Chmielnickiego wyruszył w stronę powrotną 3 godziny po czasie
2014-12-27 10:28:32 Autor: spokoloko
---.siedlce.domtel.com.pl
Adamie1234

POczytaj trochę. W tym roku rozkład w Rosji zmienił sie w grudniu.
2014-12-27 11:04:29 Autor: adam1234
---.adsl.inetia.pl
Faktycznie, sprawdziłem
w tym roku po raz pierwszy Rosjanie wprowadzili zmiany tym samym czasie jak w Unii
to dobrze, że chociaż tu nastąpiła jakaś unifikacja w skali kontynentu;)

tak więc przyznaję się do błędu;))
2014-12-27 15:15:00 Autor: putler
---.dynamic.mm.pl
Zastanawiałem się, czy nie pojechać na Krym ana wiosnę, ale chyba to zły pomysł w takich niepewnych i trudnych czasach. Zastanawiam się, jak tegoroczny sezon turystyczny oceniają mieszkańcy Krymu. Czy bilans aneksji przez Rosję jest dla nich pozytywny i jak widzą przyszłość?
2014-12-27 16:45:41 Autor: mrówka123
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
putler jeśli znasz język rosyjski tu masz linka do forum Sevastopola. Tam się dowiesz wszystkiego. Generalnie chyba nie jest tam tak źle jak chcą i przedstawiają nasze media. Link: http://forum.sevastopol.info/ ciekawej lektury...
2014-12-27 19:43:19 Autor: mirówka @mrówka:
---.dynamic.chello.pl
Nic tam się nie dzieje, ale wyrobienie wiz i przepustek pewnie zajmie wiele tygodni.
2014-12-27 22:03:09 Autor: Stefan banderą
---.ust.tke.pl
@ putler
Prozachodni mieszkańcy Krymu już uciekli albo zrobią to niebawem.
Fani Putina zostali i są zadowoleni z powrotu do matki Rossiji.

Wakacje w Rossiji to dobry pomysł. Tani rubel, to i pociągi są tanie. Kraj ogólnie bezpieczny, a ludzie szczerzy i goscinni. Na u-Krainie podobnie było. Oba te państwa niebawem się rozpadną, więc radzę się pośpieszyć.
2014-12-28 00:25:45 Autor: adam1234
---.adsl.inetia.pl
@ Stefan

kiedy Ty ostatni raz byłeś w Rosji? w ogóle byłeś w ostatnim pięcioleciu?

ja bym nie był taki szybki z tym chwaleniem turystyki do Rosji - to jest kraj nie dla każdego, poza tym nie jest tani i nic nie pomoże, że rubel teraz spadł...
2014-12-28 00:29:58 Autor: adam1234
---.adsl.inetia.pl
@ mrówka 123

faktycznie chyba tam nie jest tak źle, jeśli nie liczyć tego, że:
1) Ukraina to włącza, to gasi im światło
2) na granicy Ukraina - Krym jest kocioł,
3) nad Cieśninę Kerczeńską idzie sztormowa pogoda, więc szansa jest, że zawieszą przeprawę
4) Visa i MC przestały obsługiwać karty

jedź na Krym, pożyj tam trochę, a potem pisz,
zamiast przeglądać forum sewastopolskie, na którym większość to gieroje Putina, którym on ostatnio obiecał, że nie podniesie cen na wódkę (słyszała mrówka dziś jego wystąpienie w tej sprawie?)
2014-12-28 09:29:47 Autor: peron7
---.play-internet.pl
URAINA to nie państwo-UKRAINA- to rower!!!
2014-12-28 20:34:29 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ adam1234
W sumie to dawno tam bylem. 2006 i 2004. RZD było wtedy droższe niż UZ i ta parszywa transportnaja milicja strasząca 2 goda w ciurmu :)
Zgadzam się lepszą marką jest rower Ukraina, niż to państwo, które w moich oczach utraciło resztki szacunku przez ostatni rok.
2014-12-28 23:11:29 Autor: adam1234
---.adsl.inetia.pl
@ Stefan

ja tam jestem regularnie, ze względu na pracę (Piter, Moskwa, Psków)
oraz fakt, że posiadam tam rodzinę (na zadupiu, choć to ponad 800-tysięczne miasto, z Moskwy trzeba 18 godzin jechać pociągiem)

ale szczerze - statystycznego Polaka, co nie zna dobrze rosyjskiego (ja nie mówię o dukaniu kilku słów, ale o w miarę płynnym porozumiewaniu się) i najeździł się do spa lub z emeryckimi wycieczkami do Hiszpanii - nie wysyłałbym tak ochoczo...
2014-12-29 09:47:12 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@adam1234
Ja też bym tam nie wysłał statystycznego klienta biur podróży, ale niektórzy oczekują mocnych wrażeń. Temu 2x sie wybrałem na Kaukaz. Wyszło taniej niż w Alpy.. Na Krym w dalszym ciągu można jechać, ino trzeba se wizę do FR kupić. Gwarantuję ciekawszych wrażeń niż w UE.
2014-12-29 09:55:54 Autor: adam1234
---.adsl.inetia.pl
@ Stefan
mam wizę roczną do Rosji, więc nie jest problemem wsiąść w cokolwiek i tam dotrzeć
na Krymie też bywałem - z racji zawodu (turystyka)

ale powiem Tobie - jak się trochę pojeździ po wschodzie, to człowiek cieszy się, że jednak mieszka bardziej na zachodzie...
a wrażeń mam dość jak na swoje ponad 40-letnie życie
2014-12-29 10:34:04 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@adam 1234
Jak się pojedzie do Reichu, to czlowiek się cieszy, że mieszka na wschodzie:)
Jak mi powiedziała młoda, bystra Holenderka, której w Krakowie zamiast Wawelu, Wieliczki i Rynku pokazałem Nową Hutę i Podgórze z ich mrocznymi zaułkami: "Polska jest niesamowita. Ma to co najlepsze ze wschodu i zachodu Europy". Coś jest na rzeczy. Powiedziałem ja z kolei do pewnego młodego Walona (Belga) w Liege: "Nigdy nie byłeś w Polsce? Przyjeżdżaj. Jesteśmy niesamowitym narodem. Rozwalilismy komune w Europie Wschodniej, a niebawem rozealimy takze Unie Europejska". Niestety ziomek nie podzielił mego entuzjazmu..
2014-12-29 11:21:21 Autor: adam1234
---.adsl.inetia.pl
@ Stefan

dla mnie niemiecki porządek jest jednak lepszy, niż polskie "jakoś to będzie"
a niestety ciągle z tym się stykamy...

zbliżamy się tym samym do wschodniego: chcieliśmy dobrze a wyszło jak zawsze
2014-12-29 14:27:15 Autor: dżejsek
---.adsl.inetia.pl
Mostu Krym potrzebuje, jak kania dżdżu. No i co? Budują? Nie. Projektują? Nie. A co robią? Spotykają się na wysokim szczeblu rządowym celem omówienia problemu. Jak za dawnych czasów. W socjalizmie, gdy trafił sie nieoczekiwany urodzaj jabłek i gruszek jednocześnie, co zbierało sie w pierwszej kolejności? Oczywiście plenum KC.
2014-12-29 14:57:28 Autor: adam1234
---.adsl.inetia.pl
Co ciekawe - niedawno Aksjonow stwierdził, że oni tak sobie bez konsultacji z Ukrainą postawić mostu nie mogą, bo Morze Azowskie nie jest ich morzem wewnętrznym, dlatego on postuluje budowę tunelu (objawił to publicznie, zapewne w porozumieniu z Kremlem)

ale jak budować tunel, jak Rosjanie nie mają doświadczenia w tych sprawach, a zachodnie technologie są obłożone embargiem?

na problem mostu trzeba spojrzeć całościowo - chcą się dogadać z Ukraińcami a jednocześnie próbują im wcisnąć ponownie Donbas, bo sobie finansowo nie poradzą z jego utrzymaniem

a przecież zimy jeszcze w zasadzie nie ma, nad Cieśniną Kerczeńską są prognozy sztormowe, a zimą cieśnina lubi sobie zamarznąć, więc będzie chuynia z transportem z Kubania na Krym

a teraz jeszcze Ukraina im zamknęła granice lądowe tysiące ludzi musi dodatkowo tracić kasę i czas - około 10 godzin, aby z ukraińskich pociągów dostać się do Symferopola...

a na dodatek, kto kupił bilety na Krymie i teraz nie pojedzie - może je zdawać - tyle że mają pisać do rostowskiej ZD i czas oczekiwania na zwrot do 6 miesięcy...
2014-12-29 15:52:20 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@adam1234
Jak zamarźnie to te 5 km można skuterem śnieżnym w 10 minut pokonać
2014-12-29 18:34:24 Autor: umbra
---.opera-mini.net

umbra
Most na Krym już raczej nie powstanie. Budowa by trwała kilka lat a tyle państwu rosyjskiemu nie zostało.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.