NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Już za rok nowe Impulsy na torach SKM Trójmiasto

| Rynek Kolejowy/Newag 23.03.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2015-03-23 13:10:28 Autor: lumbago
---.155.178.2
Ciekawe czy oznaczą go EW78? Konstrukcyjnie ten Impuls odpowiada zachodniopomorskim ED78 użytkowanym przez PR, więc takie oznaczenie wydaje mi się całkiem logiczne.
A jeśli chodzi o wygląd to pięknie się prezentuje. Jeśli to miałoby być ostateczne malowanie, to nie miałbym nic przeciwko.
2015-03-23 13:20:42 Autor: leemc
---.static.ip.netia.com.pl

leemc
Dlaczego nie dadzą takiej samej malatury jaką będzie miała reszta taboru w Pomorskiem? Samorząd funduje te pociągi, to mógłby dostosować je do wyglądu pozostałych. Tak to mamy kolejny kiczowaty pociąg.
2015-03-23 13:25:11 Autor: jatal.
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
[Admin: zmoderowano]
2015-03-23 14:10:57 Autor: złośliwiec
---.icpnet.pl
O jezu jak dobrze, że mijają czasy pstrokacizny na taborze, nie wiem, czy to zasługa samego Newagu, który proponuje doskonałe malowania, vide KM, tutaj SKM, świętokrzyskie itp.
2015-03-23 15:04:14 Autor: donFordon
---.centertel.pl
To fakt. Ostatnio proponowane przez Newag malatury w końcu przestają szpecić i dodają uroku. Ciekawe czy to zasługa projektanta, czy wymogów zamawiających.
2015-03-23 15:25:15 Autor: Maurycy _
---.97.198.177
Aż dwa pociągi, aż całe dwa nowe pociągi,
absolutny wyczyn, na miarę lądowania na księżycu w wykonaniu SKM T,
czy dwa wspaniałe, niebotyczne, ponadczasowe pociągi będą jeździły jako SKM-Premium pomiędzy Gdynią Cisową a Tczewem?...
2015-03-23 16:03:12 Autor: jatal.
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
No co poradzę że obieg zamknięty w wc przywołuje u mnie mdłości?
2015-03-23 16:43:02 Autor: ?
---.146.154.25.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Dlaczego tylko dwa nie mogą zrobić opcji na zakup kolejnych.... Za chwile będzie taki bajzel w taborze ze nic z niczym nie da sie spiąć
2015-03-23 17:07:18 Autor: pes
---.slupsk.vectranet.pl
W odpowiedzi na post Maurycy _:
"Aż dwa pociągi, aż całe dwa nowe pociągi,
absolutny wyczyn, na miarę lądowania na księżycu w wykonaniu SKM T,
czy dwa wspaniałe, niebotyczne, ponadczasowe pociągi będą jeździły jako SKM-Premium pomiędzy Gdynią Cisową a Tczewem?..."
......i to JUŻ za rok.....
2015-03-23 17:24:27 Autor: sd
---.dip0.t-ipconnect.de
Czytam....Już za rok nowe Impulsy na torach SKM Trójmiasto wiec jak tak dumny tytul to mysle ze narescie zamawiaja wieksza ilosc nowych pociagow... nie. Nie to tylko 2 sklady, a nie jak myslalem moze 50 pojazdow.. nie, to tylko 2 pociagi.

Dla takich super nowosci szkoda czasu , aby czytac artykul.
2015-03-23 18:37:51 Autor: Arrivederci
---.adsl.inetia.pl

Arrivederci
I musicie pisać o takich pierdołach? Jakby kupili 50 impulsów to by można było trąbić wszem i wobec...
2015-03-23 19:22:02 Autor: sedlak
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Ale mi wielkie halo bo SKM zakupiło dwa nowe pociągi!

Skandalem można nazwać politykę taborowa województwa pomorskiego gdzie od 1987 roku (PRL) nie zakupiono ani jednego EZT!

To chyba jedyne województwo w Polsce gdzie jeżdżą stare bądź zmodernizowane kible.
W milionowej aglomeracji zakup 2 sztuk EZT to kpina z pasażerów!

Rozumiem zakup 25-30 sztuk dla SKM i PR ale cóz Teatr Szekspirowski za 400 mln. był ważniejszym wydatkiem!
2015-03-23 19:34:01 Autor: SKM
---.adsl.inetia.pl
"Nie to tylko 2 sklady, a nie jak myslalem moze 50 pojazdow.. nie, to tylko 2 pociagi."

Tak uściślając to dwie czterowagonowe jednostki, które razem stanowią pociąg, a gdy się ich razem nie połączy to mogą być dwa pociągi......

No szału nie robi..... Zwykła kupa.... I jak już przyjadą to z wielką pompą......
2015-03-23 19:48:42 Autor: Maurycy _
---.97.198.177
@pes

za rok - mam nadzieję że nie świetlny ...

@sedlak

Czego tu wymagać od tych, którzy w UMWP zajmują się sprawami kolei, kompletna indolencja, niekompetencja, ludzie przypadkowi na stanowiskach no i Turecki Kurier,
SKM - Smutna/Straszna Kolej Miejska z wiejskimi ciągotami,
jak już kiedyś napisałem - pomorskie - dobrze pielęgnowany skansen EN57, jedyny w kraju, to się liczy,
Teatr -a o ECS zapomniałeś?
2015-03-23 20:04:10 Autor: Eurotram
---.ip.oxynet.pl
Do wielu z powyższych komentatorów: ruszcie głowami! Sytuacja jest następująca: SKM ma w przeciągu (prawdopodobnie) kilku lat przejść do samorządów i UMWP; obecnie NIEMAL DWIE TRZECIE udziałów w spółce nie należy ani do UMWP ani do samorządów (struktura własnościowa wygląda tak: https://bip.skm.pkp.pl/c4/majatek-i-struktura-własnościowa). Czy ktokolwiek mający łeb na karku będzie inwestować w takiej sytuacji większą kasę PRZED ZAPADNIĘCIEM STRATEGICZNYCH DECYZJI? Największy udziałowiec raczej nie ma ani kasy ani chęci by zainwestować w nowy tabor dla SKM; drugi (pod względem wielkości udziałów) tym bardziej,więc dopóki wszystkie udziały pierwszego i drugiego nie przejdą na pozostałych,to nie ma co liczyć na większe inwestycje,będzie tylko kosmetyka i wyczekiwanie.
2015-03-23 20:24:30 Autor: tzj
---.dip0.t-ipconnect.de
Szanowna Redakcjo, odpowiedzcie nam- prosimy- czy chcielibyście mieć w swoich domach toalety z... OBIEGIEM ZAMKNIĘTYM?
2015-03-23 20:40:01 Autor: Maurycy _
---.97.198.177
Czy w berlińskim S-bahn są toalety?
A są tam relacje gdzie do pewnych dzielnic jedzie się godzinę i dłużej,
jakoś problemów z sikaniem nie ma...
2015-03-23 21:02:29 Autor: Kinga13
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zgadzam sie z przedmówcami, iz te dwa składy zakupione przez SKM Nie rzucają na kolana, ale sa zapowiedzią zmian. Jednak trudno jest komentować wypowiedz "sd" czy "maurycego" o zakupach 50 nowych ezt. Dla was ezt to jest pojemność tzw. Kibla a musimy mowić o zakupie ezt pięcio i szescioczlonowych do obsługi pociągów na SKM w obszarze Wejherowo- Gdansk, których max prędkość nie musi wynosić 160 czy 200 km/h tylko winna byc dostosowana do prędkości obowiązującej na linii nr 250. Pojazdy winny mieć wysokie parametry w zakresie przyspieszenia z układem siedzeń w systemie metra. Ponadto winny mieć bardzo niski ciężar. Nie jestem przekonany czy powinny byc wyposażone w toalety. To jest tzw. naziemne metro. Aby był efekt konieczny byłby zakup co najmniej 14-21 pojazdow rozłożony w czasie na lata 2017-2023 po 2-3 pojazdow rocznie. Rozłożenie w czasie tego zakupu pozwala na racjonalne utrzymywanie kosztów utrzymania tych pojazdow. Moze rzeczywiście pomorskie jest w jakim zakresie skansenem EN57 ale sa one stopniowo modernizowane. Koszt modernizacji to kwota ok 6-7 mln zł netto i mozliwosc rozłożenia w czasie wydatków na nowy tabor na kolejne 15-20 lat. Zakup nowego pojazdu jak pisałem wyżej to kwota ok 17-20 mln zł netto. Jak Maurycy nie miałby trudności z matematyka i czytaniem ze zrozumieniem to wiedziałby, ze na tabor w POIiŚ cała kwota to ok. 1,6 mld zł dla całej Polski. To tej kasy aspiruje IC i pozostali przewoźnicy. Jeżeli podzielić te kwotę na 16 województw to kwota do dyspozycji wynosi 100 mln zł plus wkład własny. Przy takim podziale IC dostałoby 0zl co jest nieprawdopodobne. Oczywiscie mozna kupic tabor bez kasy z UE ale kto poniesie tego koszty? No a wymienione przez was ośrodki kultury zostały wybudowane wlasnie z myślą o was no bo wreszcie będziecie mogli skorzystać z kultury! A urzędniki w UMWP na złość kupują i modernizują skansen. Chyba ich nakręcacie. Ja tam osobiście wole sobie jeździć swoim prywatnym kiblem na gumowych kółeczkach.
2015-03-23 22:09:59 Autor: Maurycy _
---.97.198.177
@Kinga13

O zakupie nowego taboru dla SKM-T słyszałem jeszcze w roku bodajże 1998 albo i później,
kiedy zaczęły rozpadać się struktury monolitu PKP,
kiedy SKM-T zaczęło funkcjonować jeszcze w gmachu PDOKP ale jako osobny twór - ówczesne kierownictwo mówiło że nowy tabor to podstawa - o kasie się nie mówiło,
później SKM-T przeniosło się na Cisową i EN57 pozostało do dziś...
2015-03-24 00:02:00 Autor: T-T
---.205.132.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
@Maurycy _ a co to za T przy skrócie SKM? Przecież wiadomo, że jak SKM to z Trójmiasta nazwa używana od lat 70. SKM-W powołane w 2004, więc tu trzeba to W dopisywać.
2015-03-24 00:20:26 Autor: ep40
---.gdynia.mm.pl
Schemat wygląda bardzo dobrze, z góry było wiadomo, że jakość wykonania będzie dobra więc trzeba było się postarać by prócz techniki i wygląd też był dobry.
2015-03-24 11:59:43 Autor: Podrozny
---.adsl.inetia.pl
Jak zwykle trolle niezadowolone. Nic nie kupili - źle. Kupili 2 jednostki za kasę, którą udało się zaoszczędzić na modernizacji EN57 - też źle. Z czego niby SKM miałoby sfinansować hipotetyczny zakup kilkudziesięciu jednostek? Pamiętajmy, że to nie jest samodzielna (=niezależna od grupy PKP) spółka zasilana sporą kasą i nie mająca na utrzymaniu infrastruktury jak SKM-W. Trójmiejska SKM ma na głowie całe zaplecze taborowe i linię 250 i skądś trzeba wziąć pieniądze na utrzymanie tego. W ostatnich latach wyremontowana została większość peronów na linii 250 a kolejne są w trakcie lub w planie. Województwo, obecnie jedynie mniejszościowy współwłaściciel, ma zaś na głowie obecnie budowę PKM - tak dużej inwestycji kolejowej nie realizuje żaden inny region w kraju. Nie można mieć wszystkiego. Postawiono w pierwszej kolejności na infrę, teraz czas na tabor.

Osobiście się cieszę, że zakupiono tylko dwa składy z Newagu - wiadomo było, że celem jest szybkie wydanie pieniędzy zaoszczędzonych przy modernizacji. Nie było więc miejsca na specyfikację jednostki typowej do ruchu aglomeracyjnego do żaden producent takowej nie oferuje a projekt i uzyskanie dopuszczenia zajęłoby zbyt dużo czasu. Będą kolejne pieniądze z UE to można myśleć o poważniejszym zakupie taboru wysokoperonowego, z Vmax 160 (by móc wykorzystywać możliwości E65 czy 202ki po modernizacji), z dużą ilością drzwi, dobrym przyspieszeniem i odpowiednim układem miejsc (niekoniecznie wzdłuż ścian bo to nie jest standard nawet w systemach metra). No ale po co ja to piszę, przecież tacy specjaliści jak Maurycy pendoliniasty, pes czy sd to wybitni fachowcy i znają się lepiej.
2015-03-24 12:28:05 Autor: Gdynianin
---.19.247.127
Dobrze, że zostały zakupione te dwa EZT, przynajmniej w kolejnych większych przetargach będzie przetarta droga dla Newagu i nie będą takie kretyńskie cuda jak 22Wec co wszystkie cztery silniki ma podłączone pod jeden moduł napędu
2015-03-24 14:01:56 Autor: jatal.
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ Maurycy

To ile trwa rok np. spania i rok świetlny?
Mi się wydawało że aba przypadki zajmują równy rok.


@ Gdynianin

No chyba że w ramach kolejnych oszczędności akurat takie sobie zamówią.
Klient nasz pannnnn...
2015-03-25 02:01:56 Autor: ep40
---.gdynia.mm.pl
Warto też pamiętać, że w Impulsach przy dwójce drzwi na stronę członu dzięki mniejszej długości członów będzie de facto więcej drzwi względem długości całkowitej niż w kiblach zatem nawet w takiej formie będą to pojazdy bardziej przystosowane do warunków miejskich, a o to właśnie chodzi. Mogą być początkiem dużych zmian w taborze SKM których ostateczne skutki będą mocno na plus. Dobry będzie taki możliwy widok nowych, przystosowanych do warunków EZT na trasie SKM. Ewentualne luki w ilości nówek dobrze uzupełniłyby wyremontowane EW58.
2015-03-25 10:06:04 Autor: Gdynianin
---.19.244.205
Na pewno poprawa będzie taka, że wejście będzie na równi z peronem. To, że tylko dwa trochę sprawę ułatwia. Były komentarze, że jednostki z następnych zamówień powinny mieć więcej wejść lecz cztery na stronę będzie trudno zmieścić między wózkami, a jakby dać nad wózkiem to jest problem, że wózek narzuca określoną wysokość podłogi więc choć wejście będzie mogło tam być to kłopotem będzie zrobienie, żeby było bezstopniowe (choć niemieckie BR422 mają bezstopniowe)
2015-03-25 20:46:48 Autor: tori
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Fatalne wnętrze, niepotrzebne wąskie przejścia z przedsionków do przedziałów! To trzeba dopracować, poszerzyć.
2015-03-26 11:29:16 Autor: Wiesław Sedes
---
Wielu z powyższych komentatorów nie zauważa, że nowe pojazdy zostały zakupione ZE ŚRODKÓW WŁASNYCH PKP SKM. (i taka jest poprawna nazwa, a nie jakieś idiotyczne SKM-T). Nie finansuje tego samorząd ani PKP (podobnie jak niedawno zakończonej modernizacji 22 EZT). Należy docenić, ze przewoźnik sma kupuje tabor, bez wsparcia z zewnątrz. W innych województwach tabor kupują samorządy.

@ Maurycy - Rok świetlny – jednostka odległości stosowana w astronomii. Jest równy odległości, jaką pokonuje światło w próżni w ciągu jednego roku juliańskiego.
Wróć do szkolnej ławki, zawodowy opluwaczu..
2015-03-28 23:42:04 Autor: Tomex
---.dynamic.mm.pl
W odpowiedzi na post ep40:
"Warto też pamiętać, że w Impulsach przy dwójce drzwi na stronę członu dzięki mniejszej długości członów będzie de facto więcej drzwi względem długości całkowitej niż w kiblach zatem nawet w takiej formie będą to pojazdy bardziej przystosowane do warunków miejskich, a o to właśnie chodzi. Mogą być początkiem dużych zmian w taborze SKM których ostateczne skutki będą mocno na plus. Dobry będzie taki możliwy widok nowych, przystosowanych do warunków EZT na trasie SKM. Ewentualne luki w ilości nówek dobrze uzupełniłyby wyremontowane EW58."
O EWkach można zapomnieć. Była próba modernizacji jednej sztuki przerobionej na jamnika, ale projekt legł w gruzach z powodu kosztów. Zresztą sam byłbym ciekaw warunków eksploatacji tego składu jeśliby zamontowano w nim 8 asynchronów, mam na myśli przyśpieszenie i hamowanie.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na: