NUMER 12/2022
NUMER 12/2022
Temat numeru:
Polska-Ukraina
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

InnoTrans 2014: Prezentujemy tegoroczne nowości [fotogaleria]

| Rynek Kolejowy 23.09.2014 257

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2014-09-23 10:21:52 Autor: adam1234
---.adsl.inetia.pl
Żałuję, że nie mogłem pojechać do Berlina,
dziękuję redakcji RK za te wspaniałe fotki

widać, że nawet z tymi dziobakami, które mają zrewolucjonizować PIC-a i tak mamy dziesiątki lat zapóźnień - ostatnio jakby ta przepaść się powiększa, a wszystko dzięki styropianowym politykom, którzy g...no widzieli i udają, że rządzą...

z ciekawości poczytałem o Railjet i odwiedziłem teraz stronę kolei austriackich...
bilety na jedną z najdłuższych tras w Austrii - z Wiednia do Innsbrucka - kupowane z miesięcznym wyprzedzeniem mogą kosztować raptem 25 EUR w klasie 2

porównując zarobki przeciętnego Austriaka i Polaka wqrwia mnie to, że PIC tak sobie pogrywa z publicznością przy okazji systemu sprzedaży biletów
2014-09-23 10:35:17 Autor: Pasażer1985
---.toya.net.pl
Ja jutro jade na INNoTrans :)
Zaciekawiłą mnie ta stara konstrukcja DB 221. Ciekawe co z niej zrobili. To chyba jakieś lata 50 albo 60.
2014-09-23 10:41:32 Autor: Huciński...
---.dynamic.chello.pl
Ładne zdjęcia, super pojazdy... jakby zdjęcia można było podpisać, krótkim komentarzem to byłoby super...

Ciekawie wygląda ten tramwaj "z rogami" na zdjęciu nr. 2...

Nowocześnie prezentuje się kolejka jednoszynowa "Bombardiera"...
Ciekawe czy rzeczywiście uda się zrealizować taki projekt w którymś z polskich miast ? Czy mieszkańcy nie będą protestować, co staje się normą i "chorobą" w niektórych miastach - dla zasady nie bo nie. Jak np. w Krakowie, gdzie ścierają się "interesy" poszczególnych mieszkańców i projekty budowy nowych linii tramwajowych stoją pod znakiem zapytania, a główny - miejski hamulcowy, od zabytków zablokował budowę nowoczesnego lekkiego metra na estakadzie i to z daleka od Starego Miasta, bo "estakady zasłoniłyby widok na Tatry" - co za nonsens...
2014-09-23 11:00:12 Autor: Kobat
---.tktelekom.pl
Proszę redakcję o podpisanie zdjęć.
2014-09-23 11:08:30 Autor: PP
---
niezły jest ten piętrus dla DB !
2014-09-23 11:23:32 Autor: Cowiek Maupa
---.dynamic.gprs.plus.pl

Cowiek Maupa
Mhm, V200 to suuuuper nowość.
2014-09-23 12:01:37 Autor: pietrus
---.play-internet.pl
Tak pietrus wymiata no i jeszcze alstom chyba elektryczny
2014-09-24 19:39:47 Autor: Szczerzak
---.zabrze.vectranet.pl

Szczerzak
Dołączam się do prośby Kobata o podpisanie zdjęć.
2014-09-25 18:48:42 Autor: peron7
---.play-internet.pl
a do przewozu "czego"jest ta żółta platforma po dziwnym kątem,dawajcie opisy ludzie!!!
2014-09-25 19:03:59 Autor: kolejmanTRN
---.42.87.250
Piękne pojazdy...widać przepaść między pesowskim "wyrobami" a pięknymi pojazdami ALSTOMU i innych firm zachodnich...u nas wszystko tandetne i byle jakie..
2014-09-26 20:00:50 Autor: dd
---.dynamic.chello.pl
Kolejman, litości... zmień leki albo odrób lekcje
2014-09-27 17:28:54 Autor: MichałM
---.via.zamek.net.pl
Piętrusy Bombardiera dla DB zastąpią obecne składy kategorii intercity. RegioJet też kupił nowe wagony.
2014-09-29 14:18:18 Autor: gość z Berlina
---.internetdsl.tpnet.pl
A ja mam pytanie, czy Polska tylko produkuje tabor kolejowy? Żadne inne firmy nie prezentowały swoich produktów, czy usług?
2014-10-06 14:32:23 Autor: Gierek
---.10.1.25

Gierek
A ta czerwona strzała retro dla DB? (numer 221) Coś pięknego.
2014-10-07 13:35:39 Autor: Gość
---.dynamic.chello.pl
Główne targowe nowości zostały też zaprezentowane w tym fotoreportażu:

http://www.youtube.com/watch?v=k_91PHsqdUo
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Fotorelacje
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 12/2022
NUMER 12/2022
Tematem grudniowego numeru są polsko-ukraińskie relacje kolejowe. Analizujemy to, co dzieje się obecnie na granicy, a także perspektywy rozwoju transportu kolejowego dla dwóch krajów. Gratką numeru jest rozmowa z byłym prezesem Kolei Ukraińskich - Wojciechem Balczunem. Sporo miejsca w numerze poświęcamy trudnej sytuacji na rynku wykonawców, wobec ciągłego braku unijnych środków na modernizację infrastrukturę i taboru.

Wiele miejsca poświęcamy efektom debat na kolejnym listopadowym Kongresie Kolejowym. Rozmawiamy też z prezydentem Poznania o przyszłości transportu w tym mieście. Niezwykle ciekawy jest tekst Michała Szymajdy, który opisał eksperyment jaki miał miejsce na jednej z polskich uczelni, gdzie studenci próbowali kupować bilety kolejowe na rozmaite relacje z Polski za granicę. Jak im poszło?

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.