NUMER 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat numeru:
Rower na kolei
szukaj
Śledź nas:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!

Furgalski: Dzielenie MI nie jest potrzebne

| wś, Rynek Kolejowy 16.11.2011 88

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2011-11-16 16:05:48 Autor: Ja67
---.pl
Nie takie rzeczy Adryjan jest w stanie ogarnąć
2011-11-16 17:37:44 Autor: lupo
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Furgal Wszechwiedzący ! Nie udało się na stołek w PKP to teraz próbuje się dostać na stołek ministerialny ? Czowieku , czy nie zauważasz, że narcyzm jest skrzywieniem psychologicznym ?
2011-11-16 17:45:36 Autor: Tt
---.146.204.55.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Ku...wa, PROPONOWALEM przesunięcie i nie posluchali!!!!! Co za buc! Naprawdę cie Adrianku nie posluchali? Co za bezczelne typy.
2011-11-16 17:50:44 Autor:
---.222.99.94
W MI nie napisano jeszcze ani jednej dobrej ustawy (jeśli jest inaczej może ktoś poda tytuł choć jednej dobrej). Można to łatwo sprawdzić - po każdej nowej ustawie sytuacja transportu w Polsce ulegała pogorszeniu. Problem leży nie tyle w zakresie działania tego urzędu ile w złej organizacji wewnętrznej. Każdy kolejny minister bał się ją zmieniać bo niestety każdemu brakowało odpowiedniej wiedzy. Jeśli chodzi o zakres działania to z pewnością budownictwo ma znacznie więcej wspólnego z resortem gospodarki niż z transportem. Po za tym należałoby raczej łączyć niż dzielić. Praktycznie dzisiaj mamy przecież dwóch ministrów odpowiedzialnych za kolej (drugim jest Prezes UTK), a nic nie stoi na przeszkodzie aby zadania UTK realizowało ministerstwo odpowiedzialne za transport. Oczywiście te wszystkie dyskusje są jałowe. Od lat bowiem obowiązuje jedno pozamerytoryczne kryterium - ilość wygodnych i nieźle płatnych posad dla wiernych, choć miernych, pretorian.
2011-11-16 18:01:53 Autor: były kolejarz
---.internetdsl.tpnet.pl
To ten \"znawca\" wszystkich rodzajów transportu z firmy krzywy tor? No,no to pogratulować takich doradców!!!!!!!!!!!!!
2011-11-16 18:15:35 Autor: Zycho
---.acn.waw.pl
Widzę, że tutaj masa frustratów się wpisuje, jak i w całym polskim internecie. Nie macie nic do powiedzenia poza obrażaniem wszystkich dookoła. Jakoś resortu nie dzielą, a Tusk potwierdził powrót do ustawy, którą blokował Schetyna i która zakłada przesunięcie ze wszystkich resortów spółek do resortu skarbu...ale wy się takimi pierdołami nie interesujecie przecież, wam tylko dać jakiekolwiek nazwisko Nowak, Wasiak, Furgalski t oplujecie po całości.
2011-11-16 18:47:07 Autor: Mathwe Kato
---.9.52.13
A to dla Starszego Eksperta Sztabowego:

http://www.youtube.com/watch?v=XQ4TUg1Zors

Z Pozdrowieniami, także dla Lupo :D
2011-11-16 19:19:57 Autor: Jihlava
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
No, ale Adrian jest taki ładny ...

Choć czy się nie boi, że środowisko go zmaltretuje za to, że poparł tak strasznie Tuska?
2011-11-16 21:02:19 Autor: R. W. O.
---.222.99.94
@.Zycho
No jak taki wazeliniarz jak Ty pisze o takich nazwiskach \"jakiekolwiek\", to albo coś w w tym jest, albo z Tobą jest coś nie w porządku.
2011-11-16 21:16:35 Autor: mk-wroc
---.internetia.net.pl
panie Adrianie tak trzymać...... krytykują tylko zwiąchole, ale ich czas się kończy ....pozdrawiam
2011-11-16 23:25:15 Autor: Mathew Kato
---.9.52.13
Przecież Nowak to dziecko... Adrianie, weź się w garść i do roboty. No, nie mogą wiecznie być na kolei spychacze i amatorzy!
2011-11-17 00:49:00 Autor: do Mikoli
---.uni.lodz.pl
„W budownictwie chodzi tak naprawdę o napisanie nowoczesnego i przyjaznego inwestorom Prawa budowlanego i nowej ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym.”

To zdanie świadczy, że Adrien F. nie za bardzo orientuje się czym zajmuje się dział budownictwo, operuje pewnymi schematami.
Ja mam pytanie dla guru mikoli, co z gospodarką nieruchomościami, sprawami dotyczącymi wywłaszczeń i odszkodowań, specustawami itd.
Widać tutaj, że może takie gadki wystarczą do mamienia naiwnych mikoli, ale wystarczy trochę orientować się w temacie, żeby stwierdzić, że koleś nie za bardzo ma pojęcie o czym mówi.
Pamiętam, jak mikolstwo przeżywało, jak Grabarczyk pomylił się co do parametrów CeeMKi, to mikole zarzucali mu niekompetencję jakby taka wiedza dla MI była najistotniejsza. Jeśli zaś pupil mikoli Adrien F bredzi coś i wykazuje totalną ignorancję na temat kompetencji Ministra Infrastruktury, mikole pieją z zachwytu nad jego erudycją i widza go na stanowisku MI.
MI powstało w konkretnym celu – koordynacji procesu wywłaszczeniowo – inwestycyjnego jeśli chodzi o drogi, zadanie w dużej części zostało wykonane. Samo Ministerstwo to moloch trudno zarządzalny, jestem ciekawy czy jeśli Furgalski zająłby fotel MI czy też by kwitł w pracy tak jak Grabarz od 8.00 do 21.00 lub 22.00. Tutaj nie ma niestety żartów i popisywania się erudycją, ale jest ciężki zapie….. .
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Prawo i polityka
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07-08/2022
NUMER 07-08/2022
Temat najnowszego raportu jest z jednej strony wakacyjny, a z drugiej – mocno rozgrzewający opinię publiczną – czyli kolej i rower. Jak zwykle, nie brakuje również ciekawych rozmów, tematu integracji komunikacji czy przyszłości technologicznej, takiej jak wodór i ETCS. Zapraszamy do lektury!