NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Delegacja opóźniła pociąg o godzinę

| Gazeta Wyborcza, 22 maja 2011 23.05.2011 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2011-05-23 09:12:06 Autor: laik
---.adsl.inetia.pl
Ale jaja.... Teraz jak spóźnię się na pociąg to zadzwonię, żeby na mnie poczekał.... SZOK!!!
2011-05-23 09:12:18 Autor:
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie byłoby tego artykuliku w GW, gdyby tą delegacją byli członkowie partii zaprzyjaźnionej z GW, czyli PO.
2011-05-23 09:12:54 Autor: Marcin R
---.xdsl.centertel.pl
już pisałem newsa na innej stronie.
Kiedyś poprosiłem kierownika pociągu Olsztyn-Wrocław który ma odjazd w Olsztynie żeby poczekał minutę na moich 3 kumpli(już byli na dworcu i biegli na peron) to kierownik pociagu mnie wyśmiał i powiedział że to niemożliwe, po czym równiutko o 06:50:00 ruszyliśmy. Dzień wcześniej kupiliśmy 4 bilety relacji Olsztyn-Wrocław na 1 klasę.
Czytając dzisiejszego newsa, uważam że są pasażerowie 1 kategorii, i pasażerowie 2 kategorii.
Następnym razem na szkolenie do Wrocławia jedziemy samochodem.

2011-05-23 09:13:37 Autor: psim
---.aster.pl

psim
@Pani Sitkowska \"Takie sytuacje zdarzają się. To nie był pierwszy raz. Tak samo poczekalibyśmy np. na spóźnioną wycieczkę szkolną – zapewniła.\"

Doprawdy?

Wobec tego mam 2 pytatnia:

1. Skoro to taka normalna sytuacja, to dlaczego pasażerom w pociągu nie podano prawdziwej przyczyny opóźnienia?

2. Proszę panią Sitkowską o podanie tego numeru telefonu, pod którym równie ekspresowo i skutecznie można zamówić opóźnienie międzynarodowego pociągu kat. EuroCity. Mógłby mi się bardzo przydać w razie gdybym organizował np. wycieczkę szkolną, i chciał zyskać pewną elastyczność.
2011-05-23 09:20:03 Autor: Marcin R
---.xdsl.centertel.pl
Dołączam się do prośby. ( z tym telefonem )
2011-05-23 09:29:26 Autor: Kflik
---.8.104.65
Sugeruję aby wprowadzić tą usługę w sposób jawny.

Wysyłasz smsa pod numer 7xxxx, koszt 21pln z vat (taniocha jak za taką ofertę), podajesz numerek pociągu, stację, czas o jaki się spóźnisz.
Po chwili sms zwrotny z potwierdzeniem, że pociąg będzie czekał.
2011-05-23 09:48:03 Autor: pasażer juz nie IC
---.ip.netia.com.pl
Tratatata Nie dla wszystkich czekają.
Kiedyś wracałem z Zakopanego z przesiadką w Krakowie Gł. Pociąg był opóźniony z 20 min akurat tyle aby zdążyć na IC z Krakowa. Około 20 osób tak jechało i zgłosiliśmy to kierownikowi. Kierownik dzwonił, żeby zaczekał pociąg. Niby załatwił ale jak wjeżdżaliśmy w perony Kragów Gł. to zobaczyliśmy tylko czerwone światła naszego pociągu. A wystarczyło 5 min abyśmy sie mogli przesiąść. Każdy miał bilet na ten pociąg. Później kasierka robiła problemy z biletami na następny pociąg. Opóźnienie nadrobiłby na CMK-a. Widocznie są równi i róniejsi.
2011-05-23 10:01:26 Autor: Kflik
---.8.104.65
@pasażer juz nie IC
bo jechaliście opóźnionym pociągiem, może gdybyście jechali autobusem, który by utknął w korku to by zaczekali :P
2011-05-23 10:13:53 Autor: Jasiu
---.gorzow.mm.pl
A to we Frankfurcie nie dało się zaczekać lub w Rzepinie? Tylko trzeba było aż do Świebodzina gnać?
Druga sprawa: \"Poinformowali nas, że mają zarezerwowany ten i dwa sąsiednie przedziały. Ustąpiliśmy im miejsca i przeszliśmy na korytarz.\" To jak. Ludzie mają wykupione miejscówki a wpada sobie \"ktoś\" i mówi, że ten przedział mają zarezerwowany? I ci mają ustąpić z miejsc za które zapłacili? No chyba, że ludziska z 3 przedziałów nie mieli miejscówek...
2011-05-23 10:15:07 Autor: Gubernator Kalifornii
---.128.126.130.static.crowley.pl

Gubernator Kalifornii
Oby o tym było w telewizji, bo jak policjanci przynieśli hamburgera koleżance komendanta we Wrocławiu do pociągu, to przez kilka dni temat wałkowano.
2011-05-23 10:46:24 Autor: Stanisław Sobczyk.
---.ghnet.pl

Stanisław Sobczyk.
Ja znam bardziej kontrowersyjną historię.
Po meczu Odry Wodzisław z jakimś klubem z Polski (nie pamiętam jakiego już niestety, pare lat już mineło ...) do kierownika pociągu Chałupki - Katowice w Wodzisławiu śląskim przyszedł policjant, który oscentacyjnie stwierdził, że pociąg ma czekać na kibiców, którzy idą ze stadionu!!!
Pociąg poczekał, a najbardziej zadowoleni byli pasażerowie, którzy mieli przesiadkę w Katowicach ...
2011-05-23 10:58:35 Autor: pasażer1
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Nie mogli już tym autobusem dojechać do Poznania - to ok tylko ok 100 km zamiast komplikować życie być może klkuset osobom ? W ogóle to BWE jakoś często opóźnione ostatatno.
2011-05-23 11:04:16 Autor: fastcracker
---.xdsl.centertel.pl

fastcracker
zapomniano o pociągach rządowych niech delegacja zrzuci się ze swoich pencji na uruchomienie pociągu rzadowego i będzie gitara
2011-05-23 13:16:01 Autor: m.b
---.play-internet.pl
Coraz częściej widzę pewną prawidłowość na kolei: im niższa kategoria pociągu, tym mniejsze spóźnienie (bynajmniej w moim regionie). A poc. kwalifikowane to powinien być priorytet na torach i nieważne, co by się działo, powinny mieć spóźnienia najwyżej 5 min, a nie kilkadziesiąt (choć w Japonii to przez takie spóźnienie 5 minutowe pewnie głowy ze stanowisk by poleciały).
2011-05-23 13:40:38 Autor: pasażer1
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
\"choć w Japonii to przez takie spóźnienie 5 minutowe pewnie głowy ze stanowisk by poleciały\" - bez przesady - racjonalne usprawiedliwienia są uwzględniane np tsunami.
2011-05-23 15:38:03 Autor:
---.222.99.94
To musiała być Erika Steinbach albo ojciec chrzestny polskiej mafii.
2011-05-23 16:30:15 Autor: Kysó
---.adsl.inetia.pl
@Jasiu: We Frankfurcie się nie dało zaczekać bo to teren DB. A jakby się Niemcy dowiedzieli że wycieczka rządowa z Polski jedzie to byłaby afera na szczeblu ogólnopolskim.
A tak naprawdę to po prostu PIC by dostał takiej opłaty postojowej od Niemców że by się chyba nie wypłacili.
2011-05-23 18:14:11 Autor: mol
---.phlapa.east.verizon.net
@pasazer stuk,puk gdzie jestes?Znowu pisza o twojej superextra prestizowejspoleczce a ty sie nie odzywasz?Pewnie jestes pasazerem z tej najwyzszej polki i taki pociag na pewno na ciebie zaczeka.
2011-05-23 20:34:38 Autor: zygmunt
---.olsztyn.mm.pl
ten pajac by pewnie napisał że to wina Patologii Regionalnych i interrdzy.
dobrze ze tego przygłupa nie ma. to już aron ma wiecej oleju w glowie.
pasazer to dziecko neostrady z pierwszym niezgolonym wąsem.
2011-05-24 06:37:27 Autor: aron naczelny busiarz rp
---.paradowski.pl
Bus tak długo nie mógłby czekać, bo by krokodyle go złapali. 5-10 minut to tak, to dałoby się nadrobić na trasie.
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.