NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

Coraz lepsze perspektywy przewozów towarowych w USA

| Piotr Kumelowski, Rynek Kolejowy 27.12.2014 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2014-12-27 12:31:19 Autor: haha
---.g-net.pl
Jestem niezmiennie pod wrażeniem amerykańskich kolei towarowych, mimo dużej presji przewoźników drogowych, którzy otrzymują od lat czterdziestych sute profity od budżetu, szczególnie w postaci sieci doskonałych dróg.

http://allaboardohio.org/2012/09/21/road-air-subsidies-huge-growing-safe-amtraks-are-small-shrinking-attacked/
http://faculty.cbpp.uaa.alaska.edu/jmurphy/papers/DelucchiMurphy_TransportPolicy_2008.PDF
2014-12-27 13:39:49 Autor: CPR/CN
---.play-internet.pl
Info o programie TIGER jest z września. Fajnie, ale trochę późno na takie newsy ;)
2014-12-27 13:46:32 Autor: pispupil.
---.smrw.lodz.pl
Nie narzekajcie, u nas tez jest trend na transport towarowy.
TORY NA TIRY
2014-12-27 20:13:20 Autor: Stefan banderą
---.ust.tke.pl
Jak to możliwe, że w Ameryce (miejscami także Południowej) nie ma haseł TIRy na TORy, nie ma promocji transportu zrównoważonego, nie ma dotacji z UE, a kolej nie upadła i nawet jest renesans transportu towarów na szynach? Nie tam geniuszy z MIR, dyrektyw z UE i zlewaczenie gospodarki jest mniejsze niż w Europie.
2014-12-27 20:46:14 Autor: Stefan banderą
---.ust.tke.pl
@ Piotr Kumelowski
Zatłoczone wlk.ciężarówkami szosy w US?

Przecie w interiorze US drogi miedzystanowe są puste a zatłoczone to są linie kolejowe Pacific-Atlantic. Jeździ tam tyle towarów, że ten nieszczęsny Amtrak państwowy z trudem tam upycha 1 dotowany pociąg pasażerski na dobędobę, którym jadą głównie turyści miKole. Był Pan kiedyś poza wybrzeżem US?
2014-12-27 20:53:17 Autor: barciur
---.hsd1.pa.comcast.net
Stefan sam piszesz o transporcie zrównoważonym ale czy to się nie tyczy tez przewozów pasażerskich? Bo tego zdecydowanie w USA brakuje.
2014-12-27 21:17:43 Autor: Stefan banderą
---.ust.tke.pl
W US większość linii kolejowych (jak sądzę?) jest prywatne. Ich właściciele promują transport towarów, bo na tym zarabiają ciężkie US$. Robią wielką łaskę dla państwowego Amtraka, że pozwalają mu raz na dobę przewozić turystów w wagonie panoramicznym. W Brazylii są podobne trendy. W Europie prywaciarze pewnie woziliby i ludzi na tym zarabiając, ale durnie z UE wymyślili, że tory muszą być państwowe, no to mają PKP PLK, któremu nic się nie oplaca. W Argentynie upadające, nacjonalizowane linie dali w dzierżawę prywaciarzom i towarowe pociągi odżyły. Transport zrównoważony to chore pojęcie wymyślone przez etatystow jewroSojuza. Jak wszędzie na świecie, gdzie panuje komuna - skutki jego wcielenia w życie są odwrotne idzie zakładanych celów, co pięknie widać w postSowiecji po anschlusie do UE
2014-12-27 22:26:23 Autor: Głos z USA w Krakowie
---.56.13.137
@Stefan banderą

Podejrzewam, ze od tych opłatków i kadzidła, padło ci na mózg. Ten nieszczęsny Amtrak, zakończył we wrześniu 2014 rok obrachunkowy. I przewiózł 30,9 miliona pasażerów, 0,2% więcej jak w roku 2013. Jeśli kiedykolwiek PKP IC przewiezie choć połowę tego, w tym kartoflanym kraju. To już będzie super.

http://www.amtrak.com/ccurl/238/481/Amtrak-FY2014-Ridership-and-Revenue-ATK-14-096%20.pdf

http://www.mapmash.in/amtrak.html

2014-12-27 22:47:48 Autor: Głos z USA w Krakowie
---.56.13.137
@Stefan banderą

Zapomniałem dodać. Ze naa linii Northeast Corridor, tam gdzie jeździ szybka Acela Express, i Amtrak ma wyłączność na szlak kolejowy. Przewieziono tylko 11,6 miliona pasażerów. A tam gdzie jak piszesz, robią łaskę Amtrak. To Amtrak tam przewiózł 19.3 miliona pasażerów w tym wagonie panoramicznym.
2014-12-27 23:12:30 Autor: Głos z USA
---.56.13.137
Dodałbym jeszcze. Czy kiedykolwiek w tym buraczano-kartoflanym kraju. PKP IC wzorem Amtrak, ze strony nr:4 Raportu, Ujawni stan zaludnienia i dochody na każdym pociągu?.czy taka informacja będzie dalej tajemnica, jak prostytutki z pod latarni?

http://www.amtrak.com/ccurl/238/481/Amtrak-FY2014-Ridership-and-Revenue-ATK-14-096%20.pdf

2014-12-28 00:56:16 Autor: wspołczujący
---.dynamic.chello.pl
Co ty biedaku porównujesz kolej amerykańską do warunków polskich ? Czy tobie w szopie w Prokocimiu ktoś w łeb przywalił kluczem od nastawnika tylko zapomniał dobić ? Jak już porównywać koleje amerykańskie to chyba tylko do rosyjskich.Na twoim przykładzie widać tzw. polactwo co to ze słomą w butach wyrwało się za wielką wodę i teraz na kraj z którego wyszło pluje bo chodzi w lakierkach choć słoma została.....
2014-12-28 08:44:08 Autor: stah
---.244.152.63
wspołczujący
Masz racje tego pod.....lacza z Prokocimia to ja podejrzewam
że go dziad zrobił tylko zapomniał uśpić.
2014-12-28 18:59:37 Autor: PRAWDA O OSZUŚCIE Z USA
---.dynamic.chello.pl
@Glos z USA

Tee Gościu! Jeśli też kraj jest dla Ciebie chory, to ci tutaj robisz??

Mam znów przytoczyć jakim byłeś kapusiem na szopie PROKOCIMIU? Chcesz żeby wszyscy dowiedzieli się jakim jesteś oszustem? Chcesz aby wszyscy się dowiedzieli jak się nazywasz? Jedno slowo i powiem.
2014-12-28 19:04:12 Autor: Anty głos z Juesej
---.dynamic.chello.pl
@Głos z USA

Wszyscy już dawno wiedzą, że w USA nie byłeś żadnym maszynistą co to prowadził pociągi Acela tylko co najwyżej układałeś glazurę w firmie budowlanej znajomego Józka spod Myślenic. Teraz czytamy o twoim donosicielstwie w czasach pracy na Prokocimiu. Zaczyna się to wszystko układać w logiczną całość
2014-12-28 20:50:22 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ głos z USA w Krakowie
Amtrak wozi ludzi na większa skale koło NYC. W większości stanów ma udział w transporcie ludu mniejszy niż PKP IC proporcjonalnie w Polszy.
Czemu się tak Glosa z USA? Zazdrość, że wizę dostał i zobaczył Nowy Świat? A może myślicie, że Europa jest pępkiem świata? Nie na darmo amerykański papież Fr ją określił mianem starej babci, nieruchawej i bezpłodnej. US jest potężniejsze niż cały świat razem wzięty. Militarnie i do niedawna ekonomicznie.
2014-12-28 20:52:39 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Czemu się tak Głosa z USA czepiacie?! miało być
2014-12-28 21:05:37 Autor: roześmiany
---.dynamic.chello.pl
Ty może myślisz pinokio że on ci zaproszenie przyśle czy coś ??? Nikt tu nie pluje na USA to niech ten kapuś nie pluje na Polskę.Jest jaka jest ale innej nie mamy.
2014-12-28 21:35:15 Autor: Głos z USA w Krakowie
---.tmodns.net
@PRAWDA O OSZUŚCIE Z USA

Do tego zapyziałego buraczanego kraju, przylatuje rodziców i rodzinę odwiedzić. Gdybym miał rodzinę w Rosji, na Kubie czy w Chinach, tez bym tam latał. Odwiedziny bliskich czy znajomych, nie maja nic wspólnego z patriotyzmem. Polska już dawno nie istnieje, jest okupowanym krajem przez Watykan, a w większości Polacy są pachołkami europejskimi. O zarobkach zbliżonych do Hindusa z Kalkuty. A jeśli chodzi o oszustwa, to ja zostałem w tej Polandii oszukany. Ukończyłem Technikum kolejowe, obiecano mi złote góry na Kolei. Wałęsa obiecał każdemu po 100 tys. złotych i mercedesa. A człowiek ledwie koniec z końcem wiązał. Maszynista w USA, w jedną dobę zarabia zbliżony przeciętny miesięczny zarobek polskiego maszynisty.
2014-12-28 21:41:23 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Przecie Glos z USA nie pluje na Polske. Na Polske pluje np.Muzeum Historii Żydów Polskich albo większość kinematografii dotowanej przez MinKult. Nie może se chłop trochę ponarzekać. Każdy kto był dłużej niż tydzień w US narzeka po przyjeździe do postSowiecji

@amtrak
1/3 przewozów to Acela Expres. A jak z rentownoscia tego molocha? Dyc pociągi pasażerskie dotowane pewnie tak jak w PKP IC
2014-12-28 21:45:03 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
Sorry. Chlop ma jednak tez jakies antyklwrykalne fobie jak co niektorzy z Was. Szczery chociaż jest.
2014-12-28 21:50:08 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
antyklerykalne. Lepiej się obawiajta Kalifatu, a nie Watykanu i Opatrzności Bożej. Przykre, że nie macie szacunku do chrześcijaństwa, będącego obok prawa rzymskiego i filozofii greckiej jednym z głównych filarów Europy i cywilizacji białego człowieka.
2014-12-29 00:35:38 Autor: krakusek
---.dynamic.chello.pl
@stefan bandera


Ja nie mam nic do niego poglądów. Każdy ma swoje i je szanuje osobiście. Tylko niech się przyzna jakim był człowiekiem gnidą, co kapował ma kolegów na szopie Prokocimiu. Kawał chama. Mój ojciec przez niego stracił robotę!!!!!!!!!!!!!!
2014-12-29 00:52:50 Autor: krakusek
---.dynamic.chello.pl
Prawdopodobnie...
2014-12-29 08:57:12 Autor: stah
---.static.ip.netia.com.pl
@stefan bandera
Przyjacielu my sie go nie czepiamy my go znamy
2014-12-29 09:39:26 Autor: Stefan banderą
---.sggw.waw.pl
@ znajomi Glosa z USA
To po co wywlekac te osobiste animozje? Chcecie by się chłopina publicznie pokajał? Większość gnid komunistycznych dalej ciągnie geld z budżetu PL, a ten wziął się do uczciwej roboty za oceanem. Głos z USA w kwestii kolei może być ciekawszy niż Glos z MIR lub dyrekcji PKP..
2014-12-29 22:12:32 Autor: roześmiany
---.dynamic.chello.pl
W kwestii kolei to on ma niewiele do powiedzenia poza tym że USA mają super hiper mega koleje a reszta to popelina.Może on nie tyle wyjechał co zwiał żeby go Scharfenbergiem do żeberka na Gaju nie przybili za wielkie uszy ...
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.