NUMER 07/2018
NUMER 07/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Koleje Regionalne
szukaj
Śledź nas:

BWE nie wjechał do Polski. Setki pasażerów koczują we Frankfurcie

| Gazeta Wyborcza 13.07.2012 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła



Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym
 

„Cyberbezpieczeństwo w transporcie kolejowym” 24 lipca 2018 r., Warszawa

W branży kolejowej zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem dotyczą wielu obszarów, od urządzeń sterowania ruchem kolejowym po systemy sprzedaży biletów lub śledzenia przesyłek w transporcie towarowym. Konsekwencje zdarzeń mogą być liczne, od wypadków kolejowych do poważnych strat finansowych.

Ryzyka są wysokie, warto zatem w celu ich minimalizacji zdobyć jak najszerszą wiedzę i wymienić doświadczenia. Podczas konferencji odpowiemy m.in. na pytania:

• Na czym polega waga zagadnienia cyberbezpieczeństwa na kolei?
• Jakie są najczęstsze zagrożenia?
• Jakie obowiązki ciążą na operatorach usług kluczowych?
• Jakie należy stosować środki kontroli ryzyka?

Rejestracja dostępna tutaj

 
2012-07-13 11:23:01 Autor: Ave Ja
---.ip.netia.com.pl
Bardzo ładnie, ciapągi same jeżdżą
2012-07-13 11:28:24 Autor: grzybek
---.tktelekom.pl
Ciekawe jak prezio Dyl obroni prawa tych pasażerów??!
2012-07-13 11:47:53 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
Ktoś wie o co chodzi?
Którego pociągu nie było?

Faktycznie jest różnica między tym co pokazuje bahn.de i rozklad-pkp.pl

rozkład PKP nie widzi w ogóle rannych BWE, na całej trasie (7:43 i 10:43 z Frankfurtu) a ten drugi jest tylko w systemie infopasażer.
rozkład DB widzi wszystkie pociągi.

wniosek: IC zapomniało o tym 7:43 na całej trasie?
2012-07-13 11:47:57 Autor: poe
---.dynamic.chello.pl
I co na to minister od kolei, Massel? Z uzdrawiania kolei wychodzą, jak zwykle, od kilku lat, nici, a teraz dodatkowo okazuje się, że byli bankowcy też niewiele wiedzą o zarządzaniu koleją. Jakoś trudno sobie wyobrazić taki przypadek kiedyś, kiedy zarządzali nią fachowcy z wyobraźnią.
2012-07-13 11:48:19 Autor: stefan
---.tktelekom.pl
Brawo brawo brawo! Może braklo wagonów ? jakie to \'polskie\" ...jakie to \"intercitowskie\".
2012-07-13 12:12:29 Autor: stefan
---.tktelekom.pl
apropo w tytule napisano \"setki pasażerów\" czy aby na pewno tyle?
2012-07-13 12:34:13 Autor: poe
---.dynamic.chello.pl
@ bo ja tam byłem - A ty jakim sposobem uciekłeś z Tworek?
2012-07-13 12:37:06 Autor: jatal.
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@ kflik: Może o to chodzi?


1.IV. Pociągi odwołane na całej trasie

1.5. Z powodu prac torowych na terenie Niemiec w okresie 7 – 12 lipca:
- (41) 71006/7 „Berlin-Warszawa Express” relacji Berlin Hauptbahnhof – Warszawa Wschodnia
- 40 (17006/7) „Berlin-Warszawa Express” relacji Warszawa Wschodnia – Berlin Hauptbahnhof

http://intercity.pl/pl/site/o-firmie/aktualnosci/od-29-czerwca-2012-czasowe-zmiany-w-organizacji-ruchu-pociagow.html
2012-07-13 12:38:38 Autor: jsbi
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Hehe
Jakto jakim uciekl?

WuKaDką
2012-07-13 12:41:53 Autor: figaro
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
jesli chodzi o miejsca w pociagu BWE to sprawa wygląda następujaco:

- wagon 1 klasy - 54 miejsca
- wagon restauracyjny - chyba jakieś dwa przedziały klasy pierwszej
- 2 wagony 2 klasy przedziałowe po 66 miejsc
- przedziałowy wagon 2 klasy z przedziałem dla niepełnosprawnych - miejsc chyba 59
- bezprzedziałowy wagon 2 klasy miejsc 80

tak wiec wynika z tego ze miejsc jest ok ok 330 :)

tytuł artykułu bardzo nieprecyzyjny ale co do kolegi @ \\\"bo ja tam bylem\\\" nie mający podstawy aby w komentarzu użuwac takich obraźliwych stwierdzeń!!
2012-07-13 12:43:51 Autor: dżejsek
---.internetdsl.tpnet.pl
@ bo ja tam byłem
Dzięki za info, myślałem że to zwykły polski burdel na szynach, a to wynik niemiecko-żydowskiego spisku.
2012-07-13 12:47:58 Autor: Dispo
---.tktelekom.pl
BWE 41 zameldował się w dniu dzisiejszym na stacji Frankfurt Oder Pf o godz. 07:46:42, z opóźnieniem 6 min.
2012-07-13 13:09:48 Autor: largo
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
jaki problem ? przyjedzie 71004 , na pchną wagony z \"niedoszłego\" 71006 , zrobią próbę , wszyscy się zmieszczą do 12 wagonów i pojadą ...
2012-07-13 13:13:18 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
@jatal.

jak podałeś:
\"Z powodu prac torowych na terenie Niemiec w okresie 7 – 12 lipca:\"

ale dziś jest 13 lipca.
2012-07-13 13:30:13 Autor: jatal.
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Wiem, i w tym właśnie dopatruję się \"tego problemu\".
Ciekawe tylko że ta informacja wisi na stronie IC, więc wszystko wskazuje że to nie jest wina DB.
2012-07-13 13:36:35 Autor: jackfree
---.dynamic.chello.pl
Temat zbliżony do tego. Rozkład DB pokazuje że 6 września EC Wawel kończy bieg w Luneburgu a Sitkol i pani z infolinii IC twierdzą żę jedzie planowo czyli do Hamburga. Brat chce jechać w tym dniu do Hamburga na bilecie SparDay i jak się okaże że faktycznie skończy bieg w Luneburgu to będzie musiał dopłacać bo w innym pociągu ten bilet nie obowiązuje.
2012-07-13 15:22:09 Autor: Rosjanin
---.internetdsl.tpnet.pl
Buhahahaha:)
Prezes powinien ze wstydu popełnić sepuku
2012-07-13 16:19:13 Autor: Czaro
---.adsl.inetia.pl
Hahah macie tą swoją niemiecką \"jakoś\", to już chyba stwierdzenie od dawna nieaktualne coraz większy burdel się w DB robi.. (wg rozkładu DB wyraźnie wynika, że pociąg dzisiaj jest odwołany, więc to Niemcy zawalili)
2012-07-13 16:47:13 Autor: Kflik
---.gdynia.asseco.pl
Jest w rozkładzie DB na dziś.

Tego o 7:43 z Frankfurtu(O) nie ma w rozkładzie na wczoraj (12VII), dziś jest.

2012-07-13 21:29:31 Autor: Czaro
---.adsl.inetia.pl
A faktycznie.. miałem na myśli EC 43 on jechał dopiero od Frankfurtu właśnie wg rozkładu.
2012-07-13 21:33:54 Autor: Czaro
---.adsl.inetia.pl
\"W związku ze zdarzeniem mającym miejsce na stacji Frankfurt nad Odrą z udziałem pociągu EC Berlin Warszawa Express, PKP Intercity informuje, że dzisiejsze zajście spowodowane było wyłącznie działaniami przewoźnika niemieckiego – Deutsche Bahn.

Zgodnie z informacjami jakie przewoźnik niemiecki przekazał PKP Intercity, z powodu prac torowych na terenie Niemiec w okresie 7 – 13 lipca, decyzją Deutsche Bahn odwołane zostało kursowanie pociągu EC 41 „Berlin-Warszawa Express” relacji Berlin Hauptbahnhof – Warszawa Wschodnia.

Pomimo wcześniejszych ustaleń stron i przy braku informacji dla PKP Intercity, w dniu 13 lipca pociąg BWE 41 został przez stronę niemiecką uruchomiony, co w konsekwencji skutkowało brakiem możliwości przejazdu składu od stacji Frankfurt nad Odrą do stacji Warszawa.

Ponadto, pracownicy Deutsche Bahn wprowadzili znajdujących się na pokładzie pociągu pasażerów w błąd, informując o braku zabezpieczenia drogi przejazdu oraz obsługi składu przez PKP IC na terenie Polski, pomimo że z takim wnioskiem wcześniej do przewoźnika strona niemiecka nie występowała.

Pasażerowie porannego pociągu EC 41 kontynuowali podróż ze stacji Frankfurt nad Odrą do Polski kolejnym pociągiem do Warszawy.

W związku z powyższym PKP Intercity nie ponosi winy za dzisiejsze zdarzenie. PKP Intercity zwróciło się do Deutsche Bahn z wnioskiem o natychmiastowe wyjaśnienie sprawy.\"

http://intercity.pl/pl/site/o-firmie/aktualnosci/informacja-na-temat-pociagu-ec-bwe-41-w-dniu-13-lipca-2012r.html
2012-07-13 21:55:03 Autor: laik
---.adsl.inetia.pl

Czary mary i już IC nie winne chłechłechłe
było:

1. 5. Z powodu prac torowych na terenie Niemiec w okresie 7 – 12 lipca:
(41) 71006/7 „Berlin-Warszawa Express” relacji Berlin Hauptbahnhof – Warszawa Wschodnia
40 (17006/7) „Berlin-Warszawa Express” relacji Warszawa Wschodnia – Berlin Hauptbahnhof

Chwilkę poczarowaliśmy i już jest:

1. 5. Z powodu prac torowych na terenie Niemiec w okresie 7 – 12/13 lipca:

(41) 71006/7 „Berlin-Warszawa Express” relacji Berlin Hauptbahnhof – Warszawa Wschodnia - nie kursuje 7-13 lipca br.

40 (17006/7) „Berlin-Warszawa Express” relacji Warszawa Wschodnia – Berlin Hauptbahnhof - nie kursuje 7-12 lipca br.

I co? Kto winny? DB!
2012-07-13 22:01:14 Autor: R. W. O.
---.222.99.94
@ \\\"Według PKP Intercity kursowanie feralnego składu zostało zawieszone...\\\"
Zawiesić to można zasłonkę. Jeśli trasa była w umowie z DB Netz. to została uruchomiona. Jeśli z jakichś powodów nie powinna być uruchomiona, to powinno to wynikać z aneksu do zawartej umowy.
2012-07-14 00:00:47 Autor: Kysó
---.adsl.inetia.pl
zastanawia jedno. Skoro pociąg miał (rzekomo) nie wyjechać to skąd sprzedano na niego kilkaset biletów.
2012-07-15 19:53:42 Autor: Jacek z Zebrzydowic
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
@Kysó
Może bilety sprzedano w pociagu którego miało nie być?
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Pasażer
PARTNER DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 07/2018
NUMER 07/2018
W siódmym tegorocznym numerze miesięcznika publikujemy raport na temat kolei regionalnych. Oprócz tego w numerze m. in. duża analiza fuzji Siemensa z Alstomem. Ważne informacje dotyczące planowanej modernizacji linii średnicowej w Warszawie i analiza modelu rozwoju, który przyjął Newag. To jednak przede wszystkim numer jubileuszowy, w którym świętujemy nasze piętnastolecie. Dlatego w miesięczniku można znaleźć unikatowe zdjęcia i materiały podsumowujące minione 15 lat – zarówno w Redakcji, jak i w branży. 

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.