NUMER 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Konkurencja na kolei
szukaj
Śledź nas:

Biletomaty dla Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej

| KZŁ Bydgoszcz/Rynek Kolejowy 20.08.2015 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2015-08-20 16:09:00 Autor: Gubernator Kalifornii
---.dynamic.gprs.plus.pl

Gubernator Kalifornii
Ta waskotorowka jezdzi tylko przez 3 miesiace w roku...
Nie taniej jest zatrudniac sezonowo kasjerów na wymienionych stacjach???
2015-08-20 16:23:27 Autor: analityk kuuper van basten
---.dynamic.chello.pl
Gubernatorze, taniej!
2015-08-20 17:19:46 Autor: bojesie
---.dynamic.chello.pl
To już się boje o losy nowej kolei z biletomatami PKP Informatyka
2015-08-20 21:37:53 Autor: KornelKornel
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Gubernatorze,
wąskotorówka jeździ przez 5 miesięcy, nie przez 3.
Od początku maja do końca września...
2015-08-20 23:57:40 Autor: Głos z USA
---.adsl.inetia.pl
U nas w USA już dawno by to rozebrali a zrobili porządna drogę
2015-08-21 07:24:41 Autor: valcoln
---.tktelekom.pl

valcoln
Gubernatorze!
Średnia cena jednego automatu to ok 30 000 zł (nie wciągam już kosztów utrzymania itp) - jednorazowo
Zatrudnienie pracownika na 5 miesięcy, płacąc średnio 4500 zł (jako przedsiębiorca całościowo, czyli nie tylko wypłaty) to koszt 22 500 zł - rocznie
Wnioski nasuwają się same kto jest tańszy w dłuższej perspektywie.
Dodatkowo:
-automat działa 24h/7 dni w tyg. (o ile się nie wysypie)
-przynosi zysk z reklam
-automat nie założy związków zawodowych ;)
Tabor który tam jeździ jest mi dość bliski ponieważ większość rozwiązań jest mojego pomysłu.
I tak zainstalowane kasowniki + system SIP + biletomaty pozwalają kontrolować dane nt. ilości podróżnych i dostosowywanie oferty.
Głosie z USA prowokujesz do jazgotu na forum? Btw miałeś okazję się przejechać? W mojej opini to jedna z lepszych kolejowych tras wycieczkowych.
Urocze miejsca i widoki plus nowy tabor i infra.
2015-08-21 08:54:55 Autor: fixall
---.146.181.208.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tylko niech coś zrobią z cennikiem. 18zł za 3-5 minutową podróż nie przyciąga. To już lepiej zrobić 4 zł za odcinek i 20 za całość.
Co do samej kolejki to jest fantastyczna pod każdym względem.
2015-08-21 08:55:41 Autor: fixall
---.146.181.208.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Tylko niech coś zrobią z cennikiem. 18zł za 3-5 minutową podróż nie przyciąga. To już lepiej zrobić 4 zł za odcinek i 20 za całość.
Co do samej kolejki to jest fantastyczna pod każdym względem.
2015-08-21 10:19:36 Autor: valcoln
---.tktelekom.pl

valcoln
Wyciąg z ichnego regulaminu przewozów:
Bilety jednorazowe

§38

Ze środków transportu kolejki wąskotorowej można korzystać, opłacając przejazd za pomocą biletów jednorazowych według następujących zasad ogólnych:

1. przy korzystaniu z biletów jednorazowych wysokość opłaty jest uzależniona od ilości przystanków.
Regulamin sobie cennik sobie?
2015-08-21 10:48:04 Autor: fixall
---.146.181.208.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Nie znam regulaminu. Natomiast na stronie jest coś takiego potwierdzone rzeczywistością:
Bilet kupiony na stacjach: Trzęsacz, Rewal, Śliwin, Rewal, Niechorze Latarnia, Pogorzelica - cena stała, bez względu na odległość przejazdu i rodzaj kursu. 

Przejazd w jedną stronę - 16 zł / 18 zł

Przejazd tam i z powrotem*  - 18 zl / 25 zł

Cena zachęcająca do pojechania sobie z rodziną 3 km dalej.
2015-08-21 11:01:39 Autor: valcoln
---.tktelekom.pl

valcoln
fixall napisałem do przewoźnika zobaczymy jak się z tego wytłumaczy ;)
2015-08-21 16:42:54 Autor: Gubernator Kalifornii
---.centertel.pl

Gubernator Kalifornii
@valcoln,
To co mówisz, to pewnie masz rację, jeśli rzeczywiście biletomat kosztuje zaledwie 30 tyś zł
Wyobraź sobie, że otrzymałem oficjalne pismo KZKGOP, że biletomat kosztuje 100 tyś zł i że nie zainstalują go u mnie na dzielnicy, w związku z czym nie ma gdzie kupić biletu. Proponują mi zakup przez aplikacje internetowe...
Zastanawia mnie ta różnica cenowa... Widocznie KZKGOP robi wały na zleceniach, skoro można kupić znacznie taniej...

P.s. Pozdrawiam z Pogorzelicy! Dziś właśnie jechałem tą Kolejką z Pogorzelicy do Trzęsacza i z powrotem. Super kolejka :-)
2015-08-21 18:47:29 Autor: Johnny Wrocław
---.9.156.184
Pozdrawiam wszystkich sympatyków tej kolejki. :) Jechałem nią niedawno i jestem ukontentowany. :)

@Głos z USA - twój głos też kwalifikuje się do rozebrania. :D
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Biznes
PARTNERZY DZIAŁU


KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
W najnowszym numerze miesięcznika podsumowujemy 2018 rok na kolei i jak zawsze – stawiamy pytania o przyszłość. Wspólnie z RBF piszemy o konkurencji kolei, a także o potrzebie waloryzacji kontraktów na budowach. Rozmawiamy m. in. z J. Malinowskim, prezesem ŁKA i K. Magierowskim, prezesem KZŁ. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR