Partnerzy serwisu:
Pasażer

Będzie nowa taryfa PolRegio między Słupskiem a Gdynią

Dalej Wstecz
Data publikacji:
13-12-2017
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Będzie nowa taryfa PolRegio między Słupskiem a Gdynią
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.plzdjęcie ilustracyjne
15 grudnia wejdzie w życie nowa taryfa przewozowa spółki Przewozy Regionalne na trasie Słupsk – Gdynia. Od 10 grudnia PR są jedynym przewoźnikiem regionalnym przemierzającym cały odcinek linii kolejowej 202 między miastami.

O wejściu na linię wyłącznie Przewozów Regionalnych pisaliśmy tutaj (do 10 grudnia jeździły tu pociągi zarówno PR, jak i PKP SKM Trójmiasto, w ramach konsorcjum, według taryfy tego drugiego przewoźnika). Do ostatnich dni przed wejściem nowego rozkładu jazdy nie było wiadomo wiele na temat cen biletów na trasie, co pogłębiało zamieszanie na Pomorzu.

Podstawowa taryfa PolRegio tylko na 5 dni. Nowa będzie korzystniejsza

10 grudnia okazało się, że przejazdy pociągami regionalnymi podrożały w stosunku do cen sprzed tej daty, wprowadzono bowiem taryfę podstawową Przewozów Regionalnych, droższą od dotychczasowej PKP SKM Trójmiasto. Ci z pasażerów, którzy chcieli przewieźć rower, także byli nieprzyjemnie zaskoczeni – zamiast bezpłatnego przewozu zaoferowano im bowiem kupno biletu jednorazowego na przewóz jednośladu w cenie 7 zł.

15 grudnia wejdzie w życie kolejna już, trzecia w grudniu taryfa przewozowa, pomiędzy Słupskiem a Gdynią. Na szczęście bilety na większości odcinków stanieją. Np. za podróż na całym odcinku między wspomnianymi miastami zapłacimy tylko 16 zł (dotąd – w SKM – kosztowało to 17,50 zł). Niestety nic nie zmieni się w kwestii przewozu rowerów, za przewóz których nadal trzeba będzie zapłacić 7 zł. Możliwość bezpłatnego przewozu jednośladu była istotna zwłaszcza na odcinku Słupsk – Lębork, gdzie chętnie korzystały z niej osoby mieszkające w kilkukilometrowym oddaleniu od linii kolejowej.

Dwie taryfy między Lęborkiem a Gdynią

Dodatkowo, trzeba dodać, że osobną taryfę stosuje się od Lęborka aż do Gdańska Śródmieście. Od stacji Lębork w kierunku Trójmiasto kursuje bowiem PKP SKM Trójmiasto. Przewozy Regionalne honorują bilety okresowe PKP SKM Trójmiasto, ale tylko okresowe do 10 stycznia 2018 roku na odcinku Lębork – Gdynia Główna. Natomiast PKP SKM Trójmiasto nie honoruje biletów PR (sic!). Honorowane są bilety w relacjach, gdzie stacją początkową lub końcową są wszystkie stacje leżące pomiędzy Lęborkiem a Gościcinem Wejherowskim. Nie wiadomo na razie, czy honorowane będą nadal po tym okresie, mimo, że organizator przewozów jest jeden – to Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Co będzie, gdy np. ze Słupska zechcemy dojechać do któregoś z przystanków SKM na terenie Trójmiasta?

– Dla podróżnych korzystających z przejazdów na odcinkach stycznych proponujemy wspólną ofertę taryfową Przewozów Regionalnych i PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście „wspólny przejazd". Podróżny przed zakupem w kasie biletowej zobowiązany jest określić stację styczną dla obu przewoźników tj. stację przesiadania. Przejazd odbywa się na podstawie jednego biletu. Cenę biletu stanowi suma cen biletów obu przewoźników pomniejszona o 5% upustu. Oferta dotyczy biletów jednorazowych i okresowych – czytamy w komunikacie Przewozów Regionalnych. Dobra informacja jest taka, że cena biletów, w porównaniu do poprzedniej taryfy, nie powinna ulec znaczącej zmianie, mimo większego poziomu skomplikowania oferty.

Są też dobre wiadomości


Na szczęście są też dobre wiadomości. Np. pociągiem Przewozów Regionalnych będzie można przejechać cały odcinek ze Szczecina do Trójmiasta i, choć będzie to podróż długa, z pewnością nie naruszy specjalnie zasobności naszego portfela. Można będzie pojechać nawet dalej, ponieważ część pociągów PR wyjeżdżających ze Słupska skończy bieg nie w Gdyni, lecz w Elblągu lub Bydgoszczy.

Zgodnie z umową z Metropolitalnym Związkiem Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej zarówno przez PKP SKM Trójmiasto, jak i przez Przewozy Regionalne będą honorowane bilety metropolitalne jednorazowe i miesięczne na liniach kolejowych ograniczonych stacjami: Babi Dół, Cieplewo, Luzino, Reda Rekowo.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5