NUMER 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Konkurencja na kolei
szukaj
Śledź nas:

19WE wkrótce w Warszawie

| km, Rynek Kolejowy, 26 stycznia 2010 26.01.2010 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
2010-01-26 15:52:01 Autor:
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
ładne cacka :-)
2010-01-26 15:58:26 Autor: asad
---.100.112.210
co by nie powiedziec to na zdjeciach ladnie sie prezentje
2010-01-26 16:01:53 Autor: Muniek
---.tktelekom.pl
To w takim razie ja z kolegami utworzę konkurencyjną firmę pasażerskich przewozów kolejowych i będę zarabiał niezłąkasę ponieważ nie będzie w mojej firmie watahy zbędnych dyrektorów i ich krewnych poupychanych w biurach z przesadnie wysokimi pensjami.
Do tej pory uważałem, że aby otrzymać licencję z UTK przewoźnik - spółka musi posiadać własny tabor a nie leasingowany. Zapis w ustawie i rozporządzeniach wg mnie nie zmienił się więc jaka jest podstawa prawna dopuszczania do przewozów takich pojazdów szynowych ?
2010-01-26 16:03:29 Autor: Gogl
---.tktelekom.pl
Barwy warszawskie to żółto-czerwone (mniej widoczny brud) dlaczego robi się wyjątki w SKM. Pytanie do ZTM.
2010-01-26 16:10:34 Autor: stach
---.adsl.inetia.pl
Z wierzchu wygląda świetnie.
2010-01-26 16:15:45 Autor: TriCity
---.chello.pl
Barwy ładniejsze niż SKM w Trójmieście tabor jak na warunki polskie to i tak kosmos...a tu kiblami dalej wożą ludzi raczej jak bydło wtłaczają do jednego jamnika z częstotliwością co 10 min...wstyd a planów zakupu przed Euro2012 oczywiście nic nie wyszło banda oszustów i złodziei!
2010-01-26 16:23:07 Autor: M K
---.tczew.net.pl
Piękny
2010-01-26 16:33:13 Autor: Arrivederci
---.ip.netia.com.pl
W końcu Newag będzie się łapał na SIWZy bo wykona 4 nowe składy.
2010-01-26 16:47:33 Autor: H.P.
---.33.116.27
Muniek, zapomniałeś, że SKM WA posiada 8 sztuk 14WE (posiada, nie lizinguje, wynajmuje... tylko posiada).
Pozdrawiam:)
2010-01-26 16:47:58 Autor: @
---.centertel.pl
Czyżby NEWAG miał już gotowe 4 EZT 19WE???? Jak tak to gdzie fotki wszystkich??? :P
2010-01-26 16:50:27 Autor: Prahnitz
---.244.73.182
Następne szroty złożone z popalonych pudeł EN57? :)
2010-01-26 17:06:53 Autor: @
---.centertel.pl
@Prahnitz - 19WE to zupełnie nowa konstrukcja, budowana od początku do końca w NEWAGu
2010-01-26 17:54:01 Autor: kr
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
ZTM zmienia malowanie taboru. Poodnnie jak 19WE mają byc malowane nowe tramwaje i sutobusy. Zresztą dokładnie nie powiem, bo co chwila mają nowy pomysł. Na razie gotowa jest 1 szt. Kolejne stopniowo do wakacji.
2010-01-26 18:04:08 Autor: aleksy
---.icpnet.pl
Wolę biało-niebieskie malowanie. No cóż, Warszawiacy wsiuracy...
2010-01-26 18:25:43 Autor: Łukasz
---.aster.pl
Hej hej kolego zbastuj ze swoją opinią co do Warszawiaków.
2010-01-26 18:34:30 Autor: mariusz
---.147.21.84.nat.umts.dynamic.eranet.pl
a czy wszystko musi byc w barawach żółto czerwonych to co prezentuje Newag Polska co prawdziwe caka bynajmiej sie nie psuja jak szynobusy Pesy.
2010-01-26 18:52:46 Autor: Jan
---.adsl.inetia.pl
No i dobrze. Wreszcie coś ładniejszego od czółnopodobnych bubli z Bydgoszczy.
2010-01-26 18:58:25 Autor: G
---.home.aster.pl
@mariuesz: proponuję sprawdzić znaczenie słowa \"bynajmniej\"

@kr: raczej próbował zmienić, bez konsultacji z właściwymi biurami urzędu Miasta a wręcz wbrew opiniom jego władz. Na dzisiaj można jedynie powiedzieć, że to są \"barwy SKM\" a nie \"barwy komunikacji warszawskiej\".
2010-01-26 19:10:06 Autor: Andy z Berlina
---.adsl.alicedsl.de
Pytanie z daleka:

Czy to sa pierwsze EZT tego typu, czy juz gdzies w Polsce jada?

-- Dzieki --
2010-01-26 19:11:14 Autor: G
---.home.aster.pl
Pierwsze. Niewykluczone zresztą, że pierwsza sztuka to będzie ten, który jeździł po próbach i targach dwa ostatnie lata.
2010-01-26 19:46:33 Autor: gutek
---.120.225.195.static.bait.pl
Nareszcie NEWAG!
2010-01-26 20:36:27 Autor: alex
---.chello.pl
NEWAG! Ĺťyczę wam powodzenia :-)
2010-01-26 21:04:00 Autor: :-)
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
A taboret w tym cacku jest?
Co z widocznością semaforów? Szyba czołowa cosik wąska się wydaje.
2010-01-26 21:23:32 Autor: Berlin, ale WEST ;-)
---.dip.t-dialin.net
No jak sie dowie UTK ze taboretu nie ma to zrobia zakaz poruszania sie po torach, a tylko po szynach bedzie dozwolone ;-)))))

ale tak powaznie, jak na pociag miejski, to juz widac,ze za malo jest drzw w wagonach, ludzie beda sie przepychac, aby wysiadac i wsiadac
2010-01-26 21:59:17 Autor: sphinx
---.osiedle.net.pl
Za mało? Po trzy pary na wagon (dwa w skrajnych, ale te mają mniejszą pojemność) to dużo lepiej niż w kiblach, Pesa nie oferuje tego w żadnym modelu.
2010-01-26 22:02:11 Autor: pol
---.chello.pl
no nie wiem czy tak mało jest tych drzwi ....

wizualnie to sie b.dobrze prezentuje ;)
2010-01-26 22:25:02 Autor: użytkownik pkp
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Zobaczymy jak będzie wyglądać eksploatacja, serwis itd. Ĺťyczę powodzenia. Co do Pesy, to pracy ma dość dużo patrząc na poprzednie przetargi, a jak wybuduje nową halę i ją wyposaży, to pewnie polskim firmom ucieknie o kilka lat do przodu.
2010-01-26 22:26:37 Autor: pesafan
---.191.155.7
Ładnie się prezentuje.
2010-01-26 22:34:58 Autor: zorientowany
---.internetdsl.tpnet.pl
@Andy z Berlina
To jest ten sam którego mozna bylo zobaczyc na InnoTrans.

@anonim
Taboret w tym pojeździe to musiałby byc za pierwszym mechanikiem - tak jak w niektórych śmiglowcach

Pytanie - tylko czy zmienili układ foteli - z podłużnego ( pod ścianami/oknami jak w metro ) na poprzeeczny ?
2010-01-26 23:20:27 Autor: G
---.home.aster.pl
@sphinx: Ależ oferuje, w ELF Urban. Ĺťeby wroga zwalczać, trzeba go najpierw poznać :p

http://infobus.pl/files/25642/gama_760.jpg
2010-01-26 23:24:04 Autor: Sebastian
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
jakuzi mu tylko brakuje reszte wszystko jest i to zreszta najszybsza jednostka w pl 198km/h
2010-01-26 23:31:23 Autor: Sebastian
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
a obecnie sa juz 3 sztuki z tego co sie orientuje
2010-01-26 23:40:50 Autor: sphinx
---.osiedle.net.pl
Ale Elf jest drogi dlatego go nie oferowali. Poza typ to tylko projekt, 19WE przynajmniej od prawie 2 lat jeździ więc mieli czas dopracować prototyp.

PS. Elf ma równie wąską przednią szybę co 19WE...
2010-01-27 08:07:05 Autor: leo
---.174.183.1-siec.eturbo.pl
No i takie wiadomości lubię. Na targach prezentował się bardzo dobrze, tu też, a co do malowania to są gusta i guściki. Oby nie był kupą pomyłek jak pesozłomy. Jest nadzieja, że ktoś wreszcie zmotywuje pesę do walki na jakość produktów, a nie na ilość.
2010-01-27 09:16:58 Autor: obiektywny
---.199.222.130
Jeżeli ten wynalazek będzie utrzymywany jak większość pojazdów w PL to długo nie pojeździ !!!

@ mariusz - a co możesz powiedzieć o awaryności 19We ??? chyba nic !!! więc nie zabieraj głosu w tym temacie.
@ Jan - Ładniejszego ??? to kwestia gustu mi osobiście się średnio podoba, ważne żeby nie stawał na szlaku.

SKM wyleasingowała pojazd z czego pierwszy lekko używany :-)
@ leo co ty za głupoty wypisujesz !!! PESA na ilość w PL no chyba że ilośc to marne 13 sztuk czy jeszcze mniej.
Jeszcze raz Czemu nikt nie pamięta o tym jak są pojazdy utrzymywane. Przecież nawet najnowsszego Mercedesa zarżniesz jak nie bedziesz o niego w wymaganym stopniu dbać !!!!!!
2010-01-27 09:34:18 Autor: mv
---.174.58.24
Malowanie jest nowym wzorem ustalonym przez ZTM, tak mają być malowane też autobusy i tramwaje w Warszawie (tylko z szerszym żółtym pasem)
2010-01-27 09:54:17 Autor: krisso
---.messagelabs.net
Brawo! Ciszy fakt, ze coraz wiecej nowego taboru pojawia sie na naszych torach. Moze wlasnie tego typu leasing bylby odpowiedzia na barki taborowe PRow?
Moze powinna sie pojawic firma, ktora bedzie posiadala wystarczajaco duza flote skladow by umozliwic wejscie konkurencyjnemu przewoznikowi ...
(o ile nasi spece od kolei nie powolaja spec-ustawy zakazujacej konkurencji) :/
Pozdrawiam
Krisso
2010-01-27 10:50:14 Autor: Mały MIKI
---.internetdsl.tpnet.pl
Do MUŃKA, nie sądze aby podmiot o którym jest materiał miał TYLKO I WYŁÄ„CZNIE tabor w leasingu, czesć pewnie ma a czesc jest stałym majatkiem jaki miał wczesniej. Juz chyba wszyscy na naszym rynku maja czesc znaczną lub mniejsza w leasingu, gorzej jesli chodzi o własne zaplecze. Przypomne przykłąd innego przewoźnika ktory chcial wejsc na nasz rynek z zagranicy, i wnieść tu swoje pojazdy z zagranicy. Defacto w Polsce ich nie było fizycznie bo najpierw chciał miec papier a potem budowac struktury w oparciu o potrzeby rynku, o wieksza analizę rynku.Ale był wstanei wskazać które pojazdy miał przenieść do naszej krajowej społki.
2010-01-27 11:55:26 Autor: Hubert Pollak
---.home.aster.pl
A w starszych Newagach SKMki nie dałoby się w końcu zrobić rowków którymi będzie spływać woda aby nie było tych wstrętnych zacieków?
2010-01-27 12:50:28 Autor: mech.
---.cpe.marton.net.pl
Ciekawa sylwetka EZT-a ,jednak czas pokaże czy i również bezawaryjna.
2010-01-27 14:14:30 Autor: Warszawiak
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Początkowo myślałem, że te 2 zdjęcia przedstwiają 2 różne jednostki w 2 różnych schematach malowania (druga jednostka ma dół czerwony). Dopiero teraz zauważyłem, że czerwone fartuchy na pierwszym zdjęciu nie zostały jeszcze założone. Jednostki będą więc pomalowane tak jak na drugim. Co do malowania - ZTM wymyślił takie, ale później się z tego wycofał. Nowe tramwaje będą miały malowanie żółto-czerwone jak Pesy 120N, a w autobusach chyba w ogóle nie będzie zmian. Tylko SKM dostosowała się do tamtego zarządzenia. Czego by nie powiedzieć o tym malowaniu - na pewno nie jest ponure i mało widoczne.

Ciekawi mnie też, jak będą działać te rozkładane stopnie na nowych peronach 760 mm - jednostka ma niestety \"starą\" wysokość podłogi 1157 mm, co po remoncie WWK może okazać się wadą i cechą przestarzałą.
2010-01-27 15:17:07 Autor: piegus
---.146.159.246.nat.umts.dynamic.eranet.pl
No tak pociąg ładny ,ale wymiana pasażerów do bani ,znowu po dwie pary drzwi na wagon
2010-01-27 15:19:21 Autor: elin
---.tktelekom.pl
@piegus
Wg moich obliczeń drzwi jest trzy pary...
2010-01-27 16:49:16 Autor: Warszawiak
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
Prawda leży pośrodku ;p Układ drzwi na jednej stronie pociągu to 2+3+3+2. W członach rozrządczych są po 2 pary, bo tam przedział pasażerski jest krótki (dużo przestrzeni zajmuje kabina i przedział elektryczny). Czy to jest tak mało? No można było się pokusić o coś w rodzaju 3+4+4+3, ale wtedy już w ogóle nie byłoby miejsc siedzących. W tej chwili pasażer nie ma nigdy więcej, jak 2 okna do najbliższego wyjścia - to chyba nie jest tak źle.
2010-01-27 17:38:49 Autor: Maciek
---.aster.pl
Hmmm a ja mam wrazenie ze te malowanie to póki co jest tylko zrobione na kompie...
2010-01-27 18:03:55 Autor: Gierek
---.134.167.83
Wygląda pięknie!
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Zintegrowany transport
KATALOG KOLEJOWY
BĄDŹ NA BIEŻĄCO:
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
RYNEK KOLEJOWY 01-02/2019
NUMER 01-02/2019
W najnowszym numerze miesięcznika podsumowujemy 2018 rok na kolei i jak zawsze – stawiamy pytania o przyszłość. Wspólnie z RBF piszemy o konkurencji kolei, a także o potrzebie waloryzacji kontraktów na budowach. Rozmawiamy m. in. z J. Malinowskim, prezesem ŁKA i K. Magierowskim, prezesem KZŁ. Zapraszamy do lektury!

 

Śledź nasze wiadomości:

Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.
współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR