Partnerzy serwisu:

Zwiedzanie sekcji KM na Grochowie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2021

inf. pras 07.09.2021 1,6k

Zwiedzanie sekcji KM na Grochowie w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2021
fot. KM
Koleje Mazowieckie biorą udział w ogólnopolskiej akcji promocyjnej Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE), organizowanej w dniach 17-19 września, przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Będzie można zwiedzić Sekcję Napraw i Eksploatacji Taboru KM Warszawa Grochów, będzie także konkurs z nagrodami na profilu przewoźnika na Facebooku. 
DOFE to część szerszej kampanii prowadzonej przez Komisję Europejską, ukazującej jak wiele zrealizowano i realizuje się dzięki wsparciu z Funduszy UE. Kampanię można śledzić w mediach społecznościowych: #EUinmyregion. W ramach DOFE na stronie internetowej https://dniotwarte.eu/wydarzenia są publikowane liczne atrakcje oferowane przez beneficjentów Funduszy Europejskich. Na uczestników czekają np. wirtualne spacery i warsztaty. Wiele miejsc będzie można odwiedzić stacjonarnie i skorzystać z wyjątkowych ofert.

Spółka Koleje Mazowieckie podkreśla, że od wielu lat efektywnie wykorzystuje środki pozyskane z Funduszy Europejskich, co wprost przełożyło się na zwiększenie standardów w sektorze pasażerskiego transportu kolejowego, a także podniesienie komfortu podróży na Mazowszu. W perspektywie 2007 - 2013 było możliwe przeprowadzenie prac modernizacyjnych taboru i zakup nowych pojazdów. W perspektywie 2014-2020 KM zrealizowały już projekt związany z modernizacją pojazdów kolejowych i obecnie są w trakcie realizacji największego w historii kontraktu polegającego na zakupie 61 elektrycznych zespołów trakcyjnych typu Flirt najnowszej generacji. 18 z tych pojazdów już wozi pasażerów na Mazowszu.

- Fundusze Europejskie to bardzo ważne wsparcie finansowe, dzięki któremu Koleje Mazowieckie mogły dokonać ogromnych inwestycji taborowych. Do tej pory zawarliśmy umowy o dofinansowanie na ponad 3,65 miliarda złotych, na nowe pojazdy, a także modernizacje. Efekty tych inwestycji, na co dzień odczuwają nasi pasażerowie, którzy podróżują coraz nowocześniejszym taborem. DOFE to doskonała okazja, aby pokazać nieco więcej, dlatego otwieramy drzwi naszego zaplecza taborowego i zachęcamy do zwiedzania – mówi Robert Stępień, prezes , dyrektor generalny Kolei Mazowieckich cytowany w komunikacie.

17 września odjazdowe zwiedzanie z KM

W ramach DOFE Koleje Mazowieckie otworzą drzwi jednej ze swoich Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru, gdzie zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć różnego rodzaju tabor, w tym wagony piętrowe, lokomotywy, a także najnowsze pojazdy KM ER160 Flirt. Będzie można poznać historię zaplecza, dowiedzieć się, w jaki sposób prowadzone są prace przeglądowo-naprawcze, a także obejrzeć prezentację jazdy na symulatorze pojazdu ER160 Flirt. Zwiedzanie odbędzie się w trzech turach, liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje o tym, jak zapisać się na zwiedzanie znajdują się na stronie DOFE:
https://dniotwarte.eu/wydarzenia/wydarzenie/odjazdowe-zwiedzanie-z-km
https://dniotwarte.eu/wydarzenia/wydarzenie/odjazdowe-zwiedzanie-z-km-jazda-na-symulatorze

Konkurs z nagrodami na profilu Spółki KM na Facebooku

- Dodatkowo, w dniach 13 - 17 września na oficjalnym profilu Spółki KM na Facebooku będą publikowane informacje o projektach zrealizowanych przez KM z wykorzystaniem Funduszy Europejskich, a na zakończenie zostanie ogłoszony konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Zapraszamy do obserwowania naszego profilu na FB oraz Instagramie - zachęca spółka.

Koleje Mazowieckie są Beneficjentem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007-2013, 2014-2020 (RPO WM) oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, 2014-2020 (POIiS). Podczas tegorocznego wydarzenia DOFE zaprezentują efekty realizowanych projektów z obecnie trwającej perspektywy 2014-2020. O realizowanych przez spółkę projektach można przeczytać tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony