Partnerzy serwisu:

Związkowcy z Orlen KolTrans nie chcą do PKP Cargo. Szukają mediatora

MZZPRC, Rynek Kolejowy 05.02.2016 298

Związkowcy z Orlen KolTrans nie chcą do PKP Cargo. Szukają mediatora
W Orlenie KolTrans sytuacja wśród załogi staje się coraz bardziej napięta. Związki zawodowe sprzeciwiają się sprzedaży spółki do Grupy PKP.
O planach sprzedaży Orleny KolTrans pisaliśmy tutaj. Obecnie w spółce toczy się spór zbiorowy. Trzy organizacje związkowe działające wspólnie jako WRZ po etapie rokowań zakończonych fiaskiem, są obecnie na etapie wyznaczania mediatora.

– Załoga w swoim poczuciu krzywdy i zagrożenia, jakie dostrzega w sprzedaży spółki do Grupy PKP, gotowa jest walczyć o swoje prawa włącznie ze strajkiem, co jest oczywiście ostatecznością, jeśli inne działania nie przyniosą oczekiwanego rezultatu. Czy obecnie jest jeszcze jakaś szansa, aby odwrócić podjęte w starym roku jeszcze pod rządami prezesa Orlenu Jacka Krawca decyzje odnośnie sprzedaży, tego dziś nie potrafi określić nikt – czytamy w biuletynie Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego PKN Orlen.

W tej sprawie w Ministerstwie Skarbu w minionym tygodniu odbyło się spotkanie, w którym oprócz przewodniczącego Solidarności krajowej Piotra Dudy, uczestniczył również przewodniczący Solidarności zakładowej z Orlenu, Henryk Kleczkowski. W czwartek 28 stycznia do prezesa zarządu PKN Orlen Wojciecha Jasińskiego zostało także skierowane pismo w tej sprawie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony