Partnerzy serwisu:

Związkowcy wracają do rady nadzorczej PKP Cargo

Jakub Madrjas 23.05.2016 57

Związkowcy wracają do rady nadzorczej PKP Cargo
Fot. PKP Cargo
Odwołani we wrześniu z rady nadzorczej PKP Cargo związkowcy Krzysztof Czarnota i Marek Podskalny zostali do niej powołani na nową kadencję. Trzecim przedstawicielem pracowników w RN spółki będzie Tadeusz Stachaczyński.
Pod koniec września nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy PKP Cargo odwołało przedstawicieli załogi Krzysztofa Czarnotę oraz Marka Podskalnego ze składu rady nadzorczej spółki. Uzasadnieniem odwołania była „utrata zaufania w związku z konfliktem interesów". – Na jednym z ostatnich posiedzeń rady nadzorczej przedstawiciele związków, którzy pobierają za obecność 10 tysięcy złotych, nie wywiązali się ze swoich obowiązków i nie zagłosowali za podwyżkami. Dlaczego? Bo są w konflikcie interesów jako funkcjonariusze związków – mówił wcześniej ówczesny prezes PKP SA Jakub Karnowski. Czarnota pozwał za to PKP Cargo do sądu.

W piątek rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę w sprawie powołania obu do swojego składu na VI kadencję. Powołano również trzeciego przedstawiciela załogi: Tadeusza Stachaczyńskiego. Pozostali członkowie rady zostali powołani tydzień wcześniej – pisaliśmy o tym tutaj.

Powrót związkowców do RN PKP Cargo nie jest zaskoczeniem. Wcześniej do rady w PKP SA wrócili odwołani w tym samym okresie związkowcy Zenon Kozendra i Leszek Miętek. Po zmianach w zarządzie PKP Cargo udało się zażegnać groźbę strajku w spółce


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony