Partnerzy serwisu:

Brak porozumienia ws. podwyżek w Polregio. Referendum strajkowe

Jakub Madrjas 12.01.2022 5,6k

Brak porozumienia ws. podwyżek w Polregio. Referendum strajkowe
Fot. PolRegio
W związku z brakiem porozumienia podczas kolejnego spotkania z zarządem spółki w kwestii podwyżek dla pracowników, związki zawodowe poinformowały o wszczęciu pogotowia strajkowego. W sprawie ewentualnego protestu odbędzie się referendum.
Dzisiaj (12 stycznia) opublikowany został protokół rozbieżności pomiędzy dziesięcioma związkami zawodowymi a spółką Polregio. Żądanie związków zawodowych to podwyżka wynagrodzenia w uposażeniu zasadniczym w wysokości 700 złotych. 

W dzisiejszym, kolejnym już, spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele zarządu spółki i związkowców. Strona społeczna uzasadnia żądania płacowe coraz wyższą inflacją, co przekłada się na spadek wartości realnej wynagrodzeń. Spółka zaproponowała początkowo 200 zł podwyżki od 1 kwietnia 2022 i kolejne 100 zł w marcu 2023 roku, a w toku rozmów zmodyfikowała stanowisko, proponując 200 zł podwyżki od 1 kwietnia i kolejne 200 zł od 1 listopada bieżącego roku. Warunkiem podwyżek byłaby aktualizacja planów finansowych przez urzędy marszałkowskie.

Związkowcy nie przystali na te warunki. W związku z tym podpisano protokół rozbieżności, a strona społeczna wszczęła pogotowie strajkowe i uruchamia procedury  referendum strajkowego we wszystkich jednostkach spółki. Strony ustaliły, że wobec rozbieżnych stanowisk postanawiają przystąpić do mediacji. Związkowcy zgodzili się na mediatora wskazanego przez spółkę. Polregio ma to zrobić w ciągu pięciu dni.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony