Partnerzy serwisu:

Związek Maszynistów chce wstrzymania ruchu pociągów na Białoruś

Jakub Madrjas 18.11.2021 7,4k

Związek Maszynistów chce wstrzymania ruchu pociągów na Białoruś
fot. KG SOK
Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych wystosował pismo z prośbą o pilną interwencję i zaniechanie realizacji kolejowych przez granicę z Białorusią. Związkowcy uważają, że przejazd przez "tereny zajmowane przez migrantów oraz wrogo nastawionych do polski funkcjonariuszy granicznych i wojska białoruskiego" stwarza realne zagrożenie życia i zdrowia drużyn trakcyjnych.
Pismo zostało wysłane do zarządu PKP Cargo, PKP SA i Ministerstwa Infrastruktury. Jak czytamy, Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych wystosował pismo z prośbą o pilną interwencję i zaniechanie realizacji kolejowych przez granicę z Białorusią. Związkowcy uważają, że przejazd przez "tereny zajmowane przez migrantów oraz wrogo nastawionych do polski funkcjonariuszy granicznych i wojska białoruskiego" stwarza realne zagrożenie życia i zdrowia drużyn trakcyjnych.

Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych zwraca się "o pilną interwencję i zaniechanie realizacji kolejowych przez granicę z Białorusią, w szczególności przez przejście graniczne w Kuźnicy Białostockiej". Tędy prowadzone są pociągi do stacji Bruzgi.

Związkowcy informują, że pociągi na stronę Białoruską prowadzone są przez "tereny zajmowane przez migrantów oraz wrogo nastawionych do Polski funkcjonariuszy granicznych i wojska białoruskiego" co stwarza "realne zagrożenie życia i zdrowia pracowników drużyn trakcyjnych, ale też zagraża wypadkiem kolejowym spowodowanym przez uchodźców zachowujących się irracjonalnie i podejmującymi próby przejazdu takimi pociągami".

ZZM dodaje, że przebywający w lesie obok torów migranci "podejmują bardzo ostre działania" wymierzone w stronę polskich służb mundurowych, ale też kolejarzy z PKP Cargo. ZZM zwraca się też o interwencję u PKP PLK w sprawie "zapewnienia względów bezpieczeństwa przy realizacji przewozów do Białorusi".

Zdaniem związku, w obecnie napiętej sytuacji na granicy z Białorusią realizacja przewozów kolejowych "grozi potencjalną prowokacją poprzez wykorzystanie wagonów pociągów wjeżdżających od strony Białorusi do Polski do nielegalnego przewozu dużych grup emigrantów lub nawet wojsk Białoruskich".
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony