Partnerzy serwisu:

ZUE z najtańszą ofertą na linii 353 Toruń – Olsztyn

Jakub Madrjas 26.07.2016 263

ZUE z najtańszą ofertą na linii 353 Toruń – Olsztyn
Fot. NDI
Spółka ZUE złożyła ofertę z najniższą ceną w przetargu na remont fragmentu linii 353 Toruń – Olsztyn na odcinkach Ostrowite – Biskupiec Pomorski i Biskupiec Pomorski – Jamielnik.
Przetarg dotyczy wykonania robót budowlanych na podstawie przekazanej wykonawcy dokumentacji projektowej. Zleceniodawca wykona również dokumentację powykonawczą i certyfikację oraz przeprowadzi szkolenia personelu PLK. Inwestycja jest realizowana w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Prace na linii nr 353 na odcinku Jabłonowo Pom. – Iława – Olsztyn – Korsze”. Więcej na temat inwestycji piszemy tutaj.

Prace objęte zamówieniem to m.in. regulacja osi toru wraz z uzupełnieniem brakujących elementów nawierzchni, oczyszczenie z uzupełnieniem i profilowaniem pryzmy tłucznia, wzmocnienie gruntów słabonośnych. Modernizacja obejmie też przejazdy kolejowo – drogowe, w tym zmianę ich kategorii. Wyremontowane będą też perony na stacji Naterki oraz przystanku Olsztyn Zachodni.

Otwarto oferty w postępowaniu na realizację tych prac. Jak poinformowała spółka ZUE, jej oferta była najniższa i opiewała na 27,9 mln zł netto (35,7 mln zł brutto przy uwzględnieniu tzw. kwoty warunkowej). Termin realizacji zadania zgodnie ze specyfikacją to 4 grudnia 2017 r. ZUE w ofercie założyło skrócenie tego terminu o 60 dni (można było za to otrzymać 10 proc. punktów, resztę kryterium stanowi cena).

Zarządca infrastruktury zleci prace dotyczące zaprojektowania i wykonania robót torowych na odcinku od granicy IZ Olsztyn (przed stacją Biskupiec Pomorski) do stacji Olsztyn Główny. Piszemy o tym tutaj. Wszystkie planowane prace na linii 353 można znaleźć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony