Partnerzy serwisu:

ZUE z najkorzystniejszą ofertą w Rumunii

Jakub Madrjas 24.10.2022 2,1k

ZUE z najkorzystniejszą ofertą w Rumunii
zdjęcie ilustracyjne Fot. Marek Graff
Ekspansja ZUE na Bałkany jest coraz bliżej. Spółka złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu kolejowym. 
Zarząd ZUE poinformował w komunikacie, że oferta złożona przez spółkę w konsorcjum z rumuńskim Drum Asfalt została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na rewitalizację i przywrócenie parametrów technicznych linii nr 300 – 6 Lot (24,3 km długości). Wartość netto złożonej przez konsorcjum oferty po przeliczeniu na polską walutę to ok. 96,6 mln zł, z czego ok. 50% przypada na ZUE. Termin realizacji zadania: 24 miesiące od dnia podpisania umowy.

Zadanie jest częścią wielkiego programu modernizacji rumuńskiej kolei, który ruszył dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy. Oprócz modernizacji linii uruchamiane są projekty typu "Quick Wins", które mają szybko zlikwidować wąskie gardła na sieci. Szerzej piszemy o tym w miesięczniku "Rynek Kolejowy". Miejscowe koleje inwestują też w tabor.

– Rumunia to czwarta pod względem wielkości europejska sieć kolejowa. Możliwości inwestycyjne są spore, bo rumuńskie KPO o wartości 30 mld euro zostało zatwierdzone przez Komisję Europejską, więc wystartowały tam już inwestycje – wskazywał niedawno prezes ZUE Wiesław Nowak. Oprócz rynku rumuńskiego spółka ZUE aktywna jest też w Bułgarii.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony