Partnerzy serwisu:

ZUE z najkorzystniejszą ofertą na modernizację linii Trzebinia – Oświęcim

Michał Szymajda 16.05.2017 2,8k

ZUE z najkorzystniejszą ofertą na modernizację linii Trzebinia – Oświęcim
ZUE z najkorzystniejszą ofertą na modernizację linii Trzebinia – OświęcimFot. Grupa ZUE
PKP PLK oceniło ofertę złożoną przez ZUE jako najkorzystniejszą w przetargu na wykonanie prac rewitalizacyjnych na odcinku linii 93 pomiędzy Trzebinią a Oświęcimiem. Oferta mieści się w założonym kosztorysie.
Prace na linii kolejowej nr 93 Trzebinia – Zebrzydowice wykonywane będą pomiędzy Trzebinią a Oświęcimiem. Realizowane będą w ramach projektu POIiŚ 5.1-12 „Prace na linii kolejowej nr 93 na odcinku Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice”. ZUE złożyło ofertę opiewającą na 303,1 mln zł netto, tymczasem kosztorys PKP PLK opiewa na 324 mln zł. Oznacza to zatem, że prawdopodobnie PKP PLK podpisze umowę z ZUE. Wykonawca wyłoniony w przetargu opracuje dokumentację projektową i wykona roboty budowlano – montażowe.

Inwestycja ułatwi podróże w regionie oraz transport towarów na kolejowej trasie z Małopolski na Śląsk. Na stacjach i przystankach Chrzanów, Chełmek, Chrzanów Śródmieście, Chełmek Fabryka, Gorzów Chrzanowski będą nowe, lepiej wyposażone perony, zapewniające łatwiejszy dostęp do pociągów, także osobom z ograniczonymi możliwościami poruszania się.

Prace obejmą także kompleksową wymianę 20 km torów między Trzebinią a Oświęcimiem, zaś przebudowa lub remont obiektów inżynieryjnych, w tym 21 wiaduktów w Trzebini, Chrzanowie, Chełmku i Oświęcimiu, umożliwi płynną jazdę pociągów oraz dodatkowo zwiększy poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego i samochodowego.

Realizacja prac budowlanych na odcinku Trzebinia – Oświęcim planowana jest w latach 2019–2021. Inwestycja prowadzona będzie w ramach większego projektu o nazwie „Prace na linii kolejowej nr 93 Trzebinia – Zebrzydowice” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ 5.1-12 ). Wartość całego projektu to ok. 555 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony