Partnerzy serwisu:

ZUE z kolejnym kontraktem? Najlepsza oferta na prace na Śląsku

Jakub Madrjas 16.02.2016 156

ZUE z kolejnym kontraktem? Najlepsza oferta na prace na Śląsku
fot. Premia, wikipedia.org
Firma ZUE złożyła najkorzystniejszą ofertę na wzmocnienie podtorza na liniach 93, 139 i 143 przy użyciu specjalistycznego pociągu. Prace wyceniła na ponad 30 mln zł.
Przywrócą prędkość 120 km/h

Przedmiotem zamówienia jest wzmocnienie podtorza na linii nr 139 Katowice – Zwardoń i na linii nr 93 Trzebinia – Zebrzydowice w wybranych lokalizacjach wraz z robotami towarzyszącymi. Na linii 139 wzmocnione zostanie 3,5 km szlaku z Katowic Ligoty do Kąkołowca, oraz 7-kilometrowy szlak Tychy – Kobiór. Na linii 93 naprawiony zostanie szlak Chybie – Pruchna.

Oprócz tego wykonawca będzie musiał wyremontować perony na przystankach Drogomyśl, Żwaków i Kobiór oraz aż dziesięć przejazdów kolejowych. Do remontu będzie też kilka wiaduktów i mostów oraz kilkanaście przepustów. Po zakończeniu prac prędkości eksploatacyjne mają wzrosnąć do 120 km/h dla pociągów pasażerskich i towarowych.

ZUE z najlepszą ofertą

Jak poinformowała giełdowa spółka ZUE, złożyła ona najkorzystniejszą ofertę w tym przetargu, wartą 31,5 mln zł brutto. Oprócz ceny oceniany był również okres gwarancji (10 proc. oceny), ale wszystkie złożone oferty były w tym zakresie identyczne.

Do prac przeznaczone zostaną specjalistyczne maszyny z Zakładu Maszyn Torowych PKP PLK w Krakowie, Pociąg Naprawy Podtorza z maszyną wiodącą typu AHM-800R i oczyszczarka tłucznia RM80 oraz wagony samowyładowcze typu 426 Vb w ilości 20 szt. Prace mają rozpocząć się w marcu i potrwać do końca roku.

W kwietniu 2014 roku Urząd Transportu Kolejowego stwierdził nieprawidłowości na linii kolejowej nr 93 Trzebinia – Zebrzydowice. Polegały one m. in. na eksploatowaniu linii kolejowej przy „nie zapewnieniu stabilności i trwałości konstrukcji jej nawierzchni”. Później urząd stwierdzał też nieprawidłowości na przejazdach kolejowych na obu liniach.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony