Partnerzy serwisu:

ZUE z dwoma najkorzystniejszymi ofertami na modernizacje infrastruktury kolejowej

Michał Szymajda 02.09.2016 255

ZUE z dwoma najkorzystniejszymi ofertami na modernizacje infrastruktury kolejowej
Fot. ZUE
Jak poinformowało PKP PLK, ZUE złożyło najkorzystniejsze oferty w dwóch przetargach związanych z modernizacją infrastruktury kolejowej. Jeśli nie będzie protestów innych oferentów, zarządca infrastruktury podpisze z ZUE umowy.
Pierwszy przetarg dotyczy zaprojektowania i wykonania robót budowlanych oraz wykupu gruntów w rejonie stacji Medyka dla zadania pn. ,,Prace Inwestycyjne na przejściu granicznym Medyka - Mościska II". Wartość netto złożonej przez spółkę oferty: wynosi 41,5 mln zł (brutto: 51,0 mln zł.) Termin realizacji zadania został ustalony na 1300 dni od momentu podpisania umowy pomiędzy PLK a wykonawcą. Kryterium wyboru ofert w 95% była cena, 5% stanowił okres gwarancji.

Drugi z przetargów dotyczy modernizacji fragmentu linii 353 na odcinku Ostrowite – Biskupiec Pomorski oraz Biskupiec Pomorski – Jamielnik w ramach zadania "Prace na linii nr 353 na odcinku Jabłonowo Pom - Iława - Olsztyn - Korsze". W tym wypadku wartość złożonej oferty to 29 mln zł. Termin realizacji zadania zgodnie ze specyfikacją to 4 grudnia 2017 r., przy czym zgodnie z ofertą złożoną przez spółkę zadanie zostanie wykonane w terminie krótszym o 60 dni od wskazanej w wymaganiach PKP PLK daty. Kryteria oceny ofert stanowi cena brutto (90%) a termin realizacji (10%).

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z prezesem ZUE Wiesławem Nowakiem na temat bieżącej sytuacji w branży kolejowej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony