Partnerzy serwisu:

ZUE wciąż z szansą na linii 272. PLK odwołało wybór Porr

Jakub Madrjas 08.02.2016 157

ZUE wciąż z szansą na linii 272. PLK odwołało wybór Porr
Fot. Rafał Feliks, SM42.pl
ZUE wciąż ma szansę wygrać przetarg na prace torowe na linii 272 w Poznaniu. Inwestor – PKP PLK – odwołał wybór oferty Porr. ZUE zgłaszało, że w PLK zgubiono dokumenty od tej firmy, co skutkowało wykluczeniem jej z przetargu.
Przypomnijmy: Chodzi o postępowanie na wybór wykonawcy prac torowych na linii 272 w obrębie miasta Poznań. Kontrakt polega m.in. na wykonaniu robót na stacji Poznań Starołęka, Poznań Główny oraz linii między stacjami wraz z przebudową mostu stalowego na Warcie.

W piątek 29 stycznia PKP PLK opublikowało informację o wyborze najkorzystniejszej oferty. Wybrano firmę Porr, która złożyła ofertę wartą 36 621 279,20 zł. PKP PLK wykluczyła jednak z przetargu dwie oferty, m. in. ze spółki ZUE. A to właśnie ta propozycja była najniższa, bo opiewała na 26,4 mln złotych netto (32,5 mln zł brutto).

W PLK zgubiono papiery wartościowe wykonawcy?

Wykluczenie nastąpiło z "powodów proceduralnych". Jak relacjonuje ZUE, w przesłanym do spółki zawiadomieniu PKP PLK twierdzi, że nie otrzymały oryginału gwarancji wadialnej dotyczącej przetargu. Zarząd wykonawcy zapewniał jednak, że ma potwierdzenie odbioru tego dokumentu z odręcznym podpisem osoby reprezentującej PKP PLK i datą. Dlatego nie zgadzał się z wykluczeniem z przetargu i chce dochodzić swoich racji na drodze prawnej.

Wybór odwołany

Reakcja ZUE przyniosła bardzo szybki efekt. W piątek (5 lutego) PLK przychyliła się do odwołania krakowskiej firmy i unieważniła wybór ofert. – Cieszę się, że podjęto pierwsze kroki w celu wyjaśnienia tego nieporozumienia. Czekamy ze spokojem na dalsze działania zamawiającego – powiedział "Rynkowi Kolejowemu" prezes ZUE Wiesław Nowak.

Nie ma jeszcze oficjalnej decyzji PKP PLK co do ponowienia wyboru najkorzystniejszej oferty w przetargu. Czekamy na stanowisko zarządcy infrastruktury w tej sprawie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony