Partnerzy serwisu:

ZUE powalczyło o budowę łącznicy w Chabówce. Skutecznie

Jakub Madrjas 11.12.2017 6k

ZUE powalczyło o budowę łącznicy w Chabówce. Skutecznie
Fot. Skansen Chabówka
Przed dwoma miesiącami PLK unieważniła przetarg na modernizację linii nr 99 z Chabówki do Zakopanego oraz budowę łącznicy w Chabówce. Inwestycji groziło w związku z tym znaczne opóźnienie. Ostatecznie jednak decyzję o unieważnieniu uchyliła Krajowa Izba Odwoławcza, co pozwoliło firmie ZUE wygrać postępowanie.
Inwestycja za około pół miliarda złotych, która ma przyspieszyć podróż pomiędzy Krakowem a Zakopanem nawet o 50 minut początkowo miała zostać zrealizowana po 2021 roku. Później okazało się, że jest szansa na skrócenie tego terminu. Przetarg ogłoszono wcześniej i wygrała go firma ZUE.

To był jednak koniec dobrych wiadomości. Jak się okazało po wyborze wykonawcy prac PLK unieważniła postępowanie, ze względu na wykrycie pomyłki w obliczaniu najkorzystniejszej oferty. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Skuteczne odwołanie

Decyzja inwestora nie zniechęciła spółki ZUE, która postanowiła odwołać się do Krajowej Izby Odwoławczej. - Izba zdecydowała o ponownym zbadaniu ofert. PKP Polskie Linie Kolejowe jako zamawiający dokonały ponownej oceny i za najkorzystniejszą uznana została oferta ZUE - informuje "Rynek Kolejowy" Dorota Szalacha z zespołu prasowego PLK.

Według przekazanego nam przez rzeczniczkę KIO Magdalenę Grabarczyk uzasadnienia wyroku, Izba ustaliła że błąd Zamawiającego w zakresie oceny ofert w kryterium ceny, stanowiący jednocześnie wadę postępowania, niewątpliwie wystąpił, ale nie ma charakteru nieusuwalnego. - Zamawiający po ujawnieniu błędnego przeliczenia punktacji w kryterium oceny ofert miał prawną możliwość ponownego zbadania, a następnie oceny ofert - stwierdza KIO. Dlatego zobligowała PLK do ponownej oceny i opłacenia kosztów postępowania.

Umowa na początku roku

Informację o zwycięstwie w postępowaniu opublikowało także ZUE w raporcie giełdowym. Kiedy zostanie podpisana umowa na realizację prac? - Oczekujemy na uprawomocnienie się wyboru. Podpisanie umowy z wykonawcą planujemy w I kwartale 2018 r. - informuje Dorota Szalacha.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe linie kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony