Partnerzy serwisu:

ZUE dokończy prace od Łodzi Kaliskiej do Zduńskiej Woli. Jest porozumienie z PKP PLK

Michał Szymajda 06.05.2020 96

ZUE dokończy prace od Łodzi Kaliskiej do Zduńskiej Woli. Jest porozumienie z PKP PLK
Zdjęcie ilustracyjneFot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
W raporcie bieżącym spółka ZUE poinformowała, że doszło do porozumienia z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi. Wykonawca ten dokończy więc prace, które prowadzi przy modernizacji linii kolejowej numer 14 na odcinku od Łodzi do Zduńskiej Woli.
Zarząd ZUE w raporcie poinformował, że w dniu 5 maja 2020 roku, w późnych godzinach wieczornych, zawarta została z PKP PLK ugoda odnosząca się do kontynuacji przez ZUE prac związanych z realizacją kontraktu.

–  W oparciu o powyższe uzgodnienia termin realizacji wszystkich prac objętych kontraktem został ustalony na czerwiec 2021 roku. Wartość wynagrodzenia wynikającego z robót budowlanych pozostałych do zrealizowania w ramach kontraktu wynosi ok. 96 mln zł netto – poinformował wykonawca.

ZUE wskazuje przy tym, iż uzgodnienie warunków kontynuacji prac w ramach kontraktu zostało poprzedzone zapłatą przez zamawiającego całości spornej sumy 1,65 mln zł związanej ze wspomnianym kontraktem, oraz innych zaległości, które były przyczyną oświadczenia o zejściu z placu budowy. Więcej na ten temat piszemy tutaj.  Dla PKP PLK dzisiejsze oświadczenie ZUE jest tylko formalnością. Już wcześniej na łamach „Rynku Kolejowego” pisaliśmy, że do porozumienia dojdzie.

– Wykonawca będzie kontynuował prace. Wypowiedzenie umowy zostało wycofane. Zaległości zostały uregulowane, o czym już wcześniej informowaliśmy – napisał Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony