Partnerzy serwisu:

ZTM Warszawa: Sześć ważnych pytań o klimatyzację

ZTM Warszawa 05.06.2014 72

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2014-06-05 10:40:39 Autor: Siup
---.dynamic.chello.pl
Pierw nauczcie swoich pracowników obsługiwać klimy w tramwajach i autobusach, Bo albo klima jest wyłączona, albo ustawiona tak że trzeba jeździć w swetrze.
2014-06-05 12:02:53 Autor: udin
---.ip.netia.com.pl
klima z pojazdach takich jak autobusy czy tramwaje to kretynizm. ciągłe otwieranie drzwi przy 30-40 stopniach na zewnątrz jest totalnie niewydajne. a tak jak pisał przedmówca, czasem jest tak ustawiona że trzeba jeździć w swetrze gdyż inaczej w niektórych miejscach pojazdu zwłaszcza przy drzwiach nie czuć chłodu. A przy prawie 40 stopniach na zewnątrz wchodzenie do pomieszczenia w którym jest 18 stopni jest pomyłką dla zdrowia. Potem znowu wychodzisz albo co gorsza przesiadasz się do kolejnej lodówki. W domach też wszyscy macie klimatyzatory?
2014-06-05 12:30:21 Autor: grzegorz
---.ifpilm.waw.pl
@udin w domu nie mam 5-10 osób na metr kwadratowy (realia szczytu) i tylu okien. W dodatku przewietrzenie mieszkania jest łatwiejsze niż zatłoczonego autobusu stojącego w korku.
2014-06-05 12:39:33 Autor: MROK
---.dynamic.chello.pl
Dobrze mówisz, mrożenie w Tramwajach Warszawskich to jakieś nieporozumienie.
Sam widziałem jak starsza pani najpierw przesiadała się parę razy, zerkając cały czas na sufit, w końcu nie wytrzymała i wysiadła. Nie poszła jednak nigdzie, tylko została na przystanku i czekała na następny tramwaj. Ja sam jak mam jechać ze Służewca 17 do centrum to podjeżdżam 31 do Woronicza a tam przesiadam się w 41. Te linie obsługują stare, przyjazne pasażerom wagony.
Nadeszły jakieś dziwne czasy, że wszystkim wmawia się że takie mrożenie to nowoczesność ale jak dla mnie to nieporozumienie. Na dworze +30 st. C w środku +18 st. C, zimno wali na głowę, że nie da się wytrzymać i o przeziębienie nie trudno. Powinny być otwierane okna, przynajmniej byłby przewiew i świeże powietrze. A tak, ktoś kaszle, ktoś inny kicha i takie powietrze mieli się wewnątrz pojazdu. Uważam, że nawet ze względów epidemiologicznych powinny być montowane otwierane okna.
2014-06-05 12:59:02 Autor: dżejsek
---.internetdsl.tpnet.pl
W pojazdach komunikacji miejskiej nie dąży się do osiągnięcia 18 st. przy temperaturach zewnętrznych 30, czy 40 st. We wnętrzu powinno być niewiele chłodniej, niż na zewnątrz (w cieniu). Gwarantuje to, że pasażerowie się nie przeziębią, a różnica temperatur pozwoli im czuć się w pojeździe bardziej komfortowo, niż na chodniku.

Bez klimatyzacji w gorący słoneczny dzień temperatura w autobusie, czy tramwaju jest o kilka stopni wyższa, niż na zewnątrz w cieniu, co czyni podróż nieznośną. Z kolei bardzo intensywne przewietrzanie wymaga przeciągów, które też mało kto toleruje.

Jeżeli przy włączonej klimatyzacji we wnętrzu jest duży rozrzut temperatur, to znaczy, że układ rozprowadzenia powietrza został źle skonstruowany.
2014-06-05 18:07:22 Autor: J61
---.dynamic.gprs.plus.pl
Chyba tych skurmsynow pop...lilo.

18 stopni w pojezdzie w lato?!????

Jeśli chca utrzymac 18 stopni wewnatrz pojazdu, to znaczy ze nawiew jest nastawiony na mniej, bo 18 stopniowy nawiew by usrednial z 30 stopni z zewnatrz czyli byloby 27, a ma byc 18 stpni.
Czyli nawiew jest 12-15 stopni.
Wieje, czyli odczuwalna temperatura to 7 lub 8 stopni celsjusza, a ludzie sa w krotkich spodniach, tshircie.
I to jest normalne, ze z 30 (odczuwalna w sloncu +45) idzie sie do 8 stopni?
Przez tych jopebów mam swetr nosic ze soba jak chce jechac tramwajem????
2014-06-05 18:09:54 Autor: J61
---.dynamic.gprs.plus.pl
DZĘJSEK, w komunikcja miejskiej tak, ale w POlsce DĄŻy SIĘ DO 18 stopni osiągnięcia w pojazdach. POpieprzony kraj. 18 stopni mabyc, a nawiwe odczuwalny +8 stopni, aludzie sa w krotkim rekawie!!) bo jest nowoczesnie, bo my mamy klime i klima dziala, pop...loei sa..
2014-06-05 18:11:53 Autor: J61
---.dynamic.gprs.plus.pl
To ruska mafia z lemingow robi idiotow, aby nas wykonczyc, zamrozic.
lemingi pisza, ze chca klime, bo jak ich nie przemrozi w +8 stopni (odczuwalna przy nawiewie), to kwwra nie soą nowoczesni, kwwra jasna lechrchra.
2014-06-05 18:14:36 Autor: J61
---.dynamic.gprs.plus.pl
PRECZ Z KLIMATYZACJĄ!
2014-06-06 14:38:40 Autor: piter
---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl
w pojeżdzie z klimatyzacją temperatura powinna być o dwa stopnie niższa niż na zewnątrz
2014-06-06 14:51:56 Autor: Green_Goblin
---.dynamic.chello.pl
Ok, ale ja znalazłem jeszcze jeden problem, którego tutaj nie poruszono. Dzisiaj jechałem Solbusem SM18 (niedawno Warszawa zakupiła kilkadziesiąt tych pojazdów, chyba jednocześnie ratując producenta przed upadkiem). Pojazd nowy, klimatyzowany i ogólnie bardzo przyjemnie wykonany (dużo lepiej niż pierwsze serie). Ale jest jeden problem. Otóż stałem w drugim członie tego autobusy, przy silniku. I z komory silnika walił niemiłosierny żar. Klimatyzacja niby była włączona, bo przy wylotach było czuć chłodne powietrze, ale zdecydowanie wydajność jej chłodzenia przegrywała z wydajnością ogrzewania z silnika. Z racji, że to nowy pojazd, to zakładam, że taki stan rzeczy wynika z jakiegoś błędu konstrukcyjnego, z braku izolacji komory silnika. Zresztą hałas też jest spory, ale z drugiej strony może to być wina samego silnika, bo jego kultura pracy też nie jest idealna. I co w takiej sytuacji mogę zrobić ja czyli pasażer, kierowca albo ZTM?? Z drugiej strony trzeba też pamiętać, że te autobusy nie były aż takie drogie więc chyba nie powinniśmy wymagać od nich komfortu jak w pojazdach o wiele droższych, czy się mylę??
2014-06-16 21:25:17 Autor: Tomek Janiszewski
---.dynamic.vectranet.pl
Pierdzistołki z bufetowego ZTM, skoro udajecie że nie istnieje problem pojazdów wymrożonych jak TIRanozaury do przewozu świńskich półtusz, (dotyczy to zwłaszcza tramwajów "Świnków", najnowszych przegubowych autobusów oraz Impulsów na SKM) to może przynajmniej nie bądźcie tacy skromni, i nie krępujcie się obwiesić pojazdów reklamą o treści:
"Sponsorem klimatyzacji w pojazdach ZTM jest forma XXX, producent środka przeciw objawom grypy i przeziębienia".
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony