Partnerzy serwisu:

ZRK DOM zamawia nowoczesny pociąg sieciowy

Michał Szymajda 16.08.2016 5

ZRK DOM zamawia nowoczesny pociąg sieciowy
Fot. ZRK DOM
ZRK DOM zamówiło nowoczesny pociąg sieciowy USC-40.00. Spółka wykorzysta go w pracach utrzymaniowych i inwestycyjnych. Sprzęt zapewni oczekiwany przez PKP PLK standard robót.
Zakup w sierpniu nowoczesnego pociągu UCS-40.00 (Uniwersalny Ciągnik Szynowy) wraz z platformą do wywieszania i zwijania sieci trakcyjnej zwiększy możliwości i potencjał spółki Zakładu Robót Komunikacyjnych DOM Sp. z o.o. będącej spółką zależną PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

– Pociąg nie tylko zwiększy pozycję ZRK DOM na rynku utrzymaniowo-inwestycyjnym ale także zapewni sprawniejsze prowadzenie robót na liniach kolejowych. Z takich maszyn korzystają profesjonalni wykonawcy, tym samym nasza spółka zwiększa konkurencyjność i rozszerza swoje możliwości – powiedział prezes zarządu Adam Ferens.

USC będzie dostarczony do spółki w 8 miesięcy od podpisania umowy zakupu – tyle trwa zmontowanie całego pociągu przez producenta – Zakład Pojazdów Szynowych Stargard. Tabor będzie w pełni samodzielny, nie będzie potrzebował lokomotywy do poruszania się po torach. Wraz z doczepioną dodatkową platformą i wagonami może samodzielnie przemieszczać się do miejsca robót. W sumie całkowita masa, którą USC może przetransportować to 250 ton.

ZRK DOM posiada na swoim stanie dużą ilość specjalistycznych maszyn wysokowydajnych do prac na liniach kolejowych, głównie przeznaczonych do robót torowych. W zeszłym roku spółka wzbogaciła się o nowoczesną podbijarkę do podbijania torów i rozjazdów typu Unimat 09-475/4SY firmy Plasser & Theurer, podbijarkę torową typu CSM08-32U firmy Plasser & Theurer oraz profilarkę tłucznia typu ZTU300.01 firmy ZPS Stargard.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony